Příspěvky uživatele - 174.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za rostlinu?, 26.9.2011
Nevím, ale není to náhodou anthurium?
Podzimní hnojivo na trávník, 20.9.2011
Dusík používám ve formě močoviny, měl by vydržet v půdě déle. Pouze na jaře dávám na počátku vegetace ledek amonný. Hořčík jsem chtěl použít ve formě síranu. Hnojení dřevěným popelem používám také, zkusím dle vaší rady přidat dolomit. Namíchám tedy... celý příspěvek >
Podzimní hnojivo na trávník, 19.9.2011
Protože jsem si začal míchat hnojivo na trávník sám (z běžných průmyslových hnojiv), chci si namíchat podzimní hnojivo. Co jsem tak zjistil dle složení podzimních hnojiv, které se prodávají, tak mají snížený obsah dusíku a zvýšený draslíku (1:2).... celý příspěvek >
Test na metanol, 13.9.2011
Přesně to nevím, pamatuji si ještě z přednášky z toxikologie na VŠCHT, že do 2 %. Existuje ještě vyhláška, ale číslo si nepamatuji, kde bylo 15 g/ methanolu1 l čistého lihu. Obecně vzato methanol v menším množství nevadí, pokud je ve směsi s... celý příspěvek >
Test na metanol, 12.9.2011
Každá laboratoř, která vlastní plynový chromatograf. Mají ho některé vybavenější laboratoře, které dělají rozbory voda a půdy, určitě vysoké školy přírodovědného směru.
Sbírat nebo mulčovat?, 23.8.2011
Já používám oba způsoby. Trávu pod ovocnými stromy mulčuji, pěstěný trávník sekám se sběrem a hnojím. Mulčovanou trávu nehnojím a je od pohledu zelenější než pěstěný trávník.
Čím teď pohnojit jahody?, 18.8.2011
Nešlo by jahody projet sekačkou, když se musí otrhat všechny listy?
Přehazování kompostu, 12.8.2011
Já přehazuju kompost 2xročně. Mám dva komposty a ještě místo kam dávám odpad ze zahrady. takže vlastně tři. Trávu se sekačky dávám do prostředního kompostu a přidám odpad z krajního. Po půl roce třetí vyházím a spotřebuju a druhý přeházím do třetího... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila Makita UCXX20A nebo Bosch AKE XX S, 22.7.2011
Vlastním taky Makitu, stejný typ, pouze lišta 35 cm a taky bez problému. Jednoduché nasazování řetězu, slušný výkon, bez problému přeřízne 50 cm kulatinu.
Škvoři v paprikách, 20.7.2011
Máme to doma na paprikách a škvoři to dělají, protože jsem jednoho našel přímo uvnitř papriky.
Zvýšení Ph, 15.7.2011
Ještě poznámka, jestli jste naměřil 50 ppm, pokud uvádíte správné jednotky tak to je 5 °dH, protože 1°dH je 10 mg/l CaO tedy 10 ppm-pak je voda měkká. Jestli jde ale o 50°dH tak jde o vysoce tvrdou vodu.
Zvýšení Ph, 15.7.2011
Jednoznačně koupit hydroxid sodný NaOH, udělat tak 10-20 % roztok. Dávat do tvrdé vody vápennou vodu je nesmysl. Soda by šla taky použít, ale v případě tvrdé vody se vám na stěnách resp. na dně na dně bazénu vysráží uhličitan vápenatý (vodní kámen).... celý příspěvek >
Jaký písek do filtru na bazén? Kdy vyměnit?, 4.7.2011
Já osobně bych šel do hrubšího cca 1- 2mm. U tak jemného písku může při praní filtru docházet k úniku náplně. Navíc může pak pískový filtr vykazovat vyšší tlakovou ztrátu.
Úprava vody a děti, 4.7.2011
Ještě existuje možnost použití ozonu-ozonizator, ale není to nic levného.
Kde sehnat pražce, 1.7.2011
Tedy nedalo mi, abych na nereagoval. Dřevěné železniční pražce naprosto obsahují dehet, což je prokazatelný karcinogen, nemluvě o fenolech. Tyto látky se vyluhují a dostávají se do půdy a pak do zeleniny, popř jiných plodin. A mimochodem, to že je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika