Pozdní jarní mrazy



host - 174.134 (?)
18.5.2012 7:23

Vysočina, Ledeč nad Sázavou,530 m nm-ve dvou metrach cca 1,5°C, přízemní mráz odhaduji tak -2°C, protože tráva byly omrzlá jen místy a částečně. Takže co šlo, jsme postříkali vodou, teď na to praží slunce, tak se uvidí. Stromy budou asi dobré, ale jahody byly plné květů a brambory byly krásně narostlé. A to se nám mráz celý týden vyhýbal...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 238.154 (?), 18.5.2012 6:17

Vše sem zakryl vecer cernou folii na silaze a vubec to nepomohlo.. Vše zmrzlo, podle křupání travy muselo byt u nas na Polensku u Jihlavy aspon -5 stupnu pri zemi. Loni kroupy, letos kroupy a s nima jeste stoleta voda e jeste navic tenhle mraz. Zabetonovat zahradu a natrit na zeleno, uz me to nebaví..  Honza z Vysociny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.5.2012 6:30

Teď jsem byl na zahradě a je to v <I>, totálně v... Doma mám sice 5° ale už v autě to ukazovalo -1, ve městě pak 2° a na zahradě 1°, jenže pohled který se mi naskytl... Némlich to stejné co vloni, opět 2x po sobě poničená zahrada mrazem. Ještě jeden rok a všechno co se nesadí jako přísada vykopu pořežu a náhážu do haj..lu, postavím další foliáky a kašlu na stromky, révu a podobné věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.62 (?), 18.5.2012 6:35

Cas vyzkouset odvar z cibulienlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.107 (?), 18.5.2012 6:46

Lovosice -5, večer jsme zatopili ve skleníku a ráno před šestou sem to byla omrknout a ve skleníku krásných 7 stupnů, venku byl jen hrách(nevim jestli mu to vadí), cibule, česnek ale bojím se, že jako loni zase nebude nic z lilií a ostatních kytoček. A taky máme asi po vínu, to jsem zapomněla zakrýt, škoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.5.2012 6:57

Na to jsem taky myslel, ale to bych musel být v důchodu a nebo dnes být víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.5.2012 6:44
myslím Mirku, že u Vás muselo být ještě více, alespoň teploty v okolí co ukazovaly meteostanice byly nižší..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
agent špionovač - (19) - 216.173 (?), 18.5.2012 6:45

Zdravím! ráno jsem už nemohl dospat a v 4.50 vyrazil obhlídnout výsledky mrazíku. Už podle křupající trávy pod nohama mi bylo jasný že je někde chyba... teploměr v záhonku ukazoval -4st, voda v kyblíku zmrzá, ředkvičky ojínělé, takže je vše v řiti. Papriky přikrytý obracenýma kyblikama a přez ně ještě 2x netkanka takže se uvidí. Rajčata jsem ven ještě nevysadil ty pújdou ven až o víkendu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.5.2012 6:56
já si dal dnes budíka na 4,30, abych zapnul teplo ve skleniku, sice to nevyhřeje moc, ale nebude tam mrznout, u země také mrzlo, ve 2m min.0,7st, no jsem zvědav na ořešáky jak dopadly
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.134 (?), 18.5.2012 7:23

Vysočina, Ledeč nad Sázavou,530 m nm-ve dvou metrach cca 1,5°C, přízemní mráz odhaduji tak -2°C, protože tráva byly omrzlá jen místy a částečně. Takže co šlo, jsme postříkali vodou, teď na to praží slunce, tak se uvidí. Stromy budou asi dobré, ale jahody byly plné květů a brambory byly krásně narostlé. A to se nám mráz celý týden vyhýbal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.5.2012 7:32
co jsem tak koukal na mapu tak pokud je někdo ze Staňkova, tak by mohl začít vysazovat sad meruněk nebo vinohrad, tam vůbec nemrzlo!(a při tom to není megaměsto jako Brno a Praha)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika