Je to K.O?



host - 174.134 (?)
22.6.2012 10:17

Mám zkušenost, pokud se postižený porost do hodiny omyje vodou (někdedokonce psali 2 hodiny), tak by to mělo být v pohodě.

Postřik potřebuje taky nějaký čas, aby se dostal dovnitř rostliny.

Libor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 78.100 (?), 22.6.2012 8:34, zobrazeno: 14648x

ahoj vcera sa mi podarila dobra hlupost.Kedze sa mi na zahrade vo vacsom vyskytli molice zamiesaval som do 5 L postrek Mospilan a proti plesni Ridomil Gold so zmacadlom Silvet, kedze som si troska chcel zobrat aj domov do maleho postrekovaca na balkonove rastliny nasiel som maly 180ml rozprasovac ktory bol do polovice plny tekutinou. Manzelka mi povedala ze to je proti skodcom tak som to vlial do toho 5L roztoku postreku, troska si odobral do toho maleho postrekovaca a nasledne velkym chrbtovym postrekovacom postriekal celoplosne zahradu nakolko ju mam masivne zasiahnutu molicou. Asi za 30 minut mi manzelka povedala ze sa zmylila a v nadobee bolo cca 90ml stareho postreku KAPUT proti burine s ktorym lokalne nicila pyr. Ten postrek bol stary viac ako rok.  Ihned som teda utekal do zahrady a celu ju poriadne vystriekal vsetky rasltiny vodou a nasledne na to este zapol na hodinu postrekovace na zahrade. V noci lialo. Na zahrade mam rajciny, papriky,kaleraby, zemieky ktore som touto dobrotou postriekal. Myslite ze pri tej koncentracii a po polhodinovom naslednom preplachnuti sa rastlinam nieco stane?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 22.6.2012 8:52

vzhledem k tomu, jak se tady řeší nemoc rajčat jen z reziduí herbicidů v kompostu, tak to jste si zadělal řekl bych na velký průser

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.100 (?), 22.6.2012 8:59

co uz, ostava mi len cakat co dalej -:(Je este nejaka moznost to ulahcit nejakym neutralizatorom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 22.6.2012 9:05

U glyfosátů se udává, že účinkují od 1% koncentrace. Pokud jste měl v rozprašovači jen roztok Kaputu, výsledná koncentrace by měla být podstatně menší, jestli jste to naředil na 5 litrů. Ale jestli tam byl koncentrát, je asi zle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.134 (?), 22.6.2012 10:17

Mám zkušenost, pokud se postižený porost do hodiny omyje vodou (někdedokonce psali 2 hodiny), tak by to mělo být v pohodě.

Postřik potřebuje taky nějaký čas, aby se dostal dovnitř rostliny.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.6.2012 10:35

Nemám příliš zkušeností s herbicidy, ale v uživatelském návodu u selektivního herbicidu Starane je uvedeno, že první vizuálně zřetelné projevy účinku prostředku jsou na rostlinách patrné již po několika  hodinách od aplikace a postačí dvě hodiny mezi aplikací a jeho omytím z povrchu (například deštěm) na to, aby prostředek dosáhl potřebného účinku. Takže se to do tkání vstřebává velmi rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 22.6.2012 11:36

Starane má jíný způsob učinku než glyfosáty a taky je nebezpečnější i pro keře. U mne stříkali příkopu proti plevelům cca 3-4 m od vinohradu a některé keře jsou na tom špatně, stačily jen pouhé výpary.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.6.2012 12:14

Tak jsem si vyhledal ta chemická složení. Karate obsahuje účinnou látku "lambda-cyhalothrin", což je směs několka dalších chemikálií. Starane obsahuje "fluroxypyr-meptyl". Myslel jsem si původně a blbě, že je Starane postaveno právě na "relativně neškodném" glyfosátu... ("relativně neškodném" ... myšleno pro révu) Hergot, trochu mě zamrazilo! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 22.6.2012 12:44

Starane patří mezi růstové herbicidy, Kaput je jeden z mnoha glyfosátů. Karate je ale insekticid, ne herbicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.6.2012 12:51

No vida, jak jsem se do toho zamotal. Kaput - Karate. Naštěstí pro mne to nepoužívám. blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika