Odplevelení pod stromky



host - 174.134 (?)
17.5.2012 11:07

Právě, že jsem si diskuse prošel a jednoznačný názor jsem nezískal.

Ale máte pravdu jistota je jistota, udělám to jako loni, trávník přemulčuji a do koše to budu sbírat až při dalším sekání.

Stejně jsem chtěl vyzkoušet, co udělá pohnojení močovinou po zmulčování, jako to ovlivní rozklad organické hmoty v trávníku.

Libor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 17.5.2012 9:33

Projděte si diskuse, jsou tu o tom příspěvky, vcelku s různými názory. V podstatě se shodují, že by to teoreticky vadit nemělo, ale prakticky to semtam něco provede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 17.5.2012 8:55

Mluvíte mi z duše. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.134 (?), 17.5.2012 11:07

Právě, že jsem si diskuse prošel a jednoznačný názor jsem nezískal.

Ale máte pravdu jistota je jistota, udělám to jako loni, trávník přemulčuji a do koše to budu sbírat až při dalším sekání.

Stejně jsem chtěl vyzkoušet, co udělá pohnojení močovinou po zmulčování, jako to ovlivní rozklad organické hmoty v trávníku.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.15 (?), 17.5.2012 13:08

Podle mě je to škoda močoviny. Už jsem to zkoušel a nic se neurychlylo. Ona totiž zelená tráva je plná dusíku a při kompostování by se měla míchat s pilinama nebo s něčím co je na dusík chudé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 17.5.2012 12:00

Ta reakce "mluvíte mi z duše" měla být u příspěvku, který se podivoval, kam se posunulo zahrádkaření. Taky se občas nestačím divit, co všechno vadí a škodí a je nutné okamžitě vyhubit nějakým kouzelným a zhusta velmi jedovatým přípravkem. 

Nebo že tak vyvádíme kolem mrazů a meruněk (výnosy, oujé), že raději naděláme rampouchy na větvích, až se polámou, co kdyby bylo letos mín marmelád.

Takže zpět k trávníku a stromům - stromy v trávníku jsou krásné, úhorové fleky v trávě na zahradě by mi fakt vadily. Radši se místo pobíhání s rozstřikovačem s jedem vyplesknu pod strom do trávy. :-) A když jablka dojdou, dojdeme do krámu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 17.5.2012 12:06

Podepisuji to, co říkají M.V. a PP. Nenechme si vnutit postupy z intenzivnch výsadeb do zahrádky. Taková jablka koupíme v supermarketech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.5.2012 13:19

Hele, ať si to každý u sebe na své zahradě dělá jak chce. Přece každý máme trochu jiné priority, jiné možnosti, schopnosti i pěstitelské podmínky. V rámci zákona a pravidel slušného soužití samozřejmě. Píchat vidlemi do souseda kvůli tomu, že bude mít o něco menší a kyselejší jabka než já, přece není nutné. Co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.5.2012 20:44

Ano, pane Wimpi, pod váš příspěvek bych se také podepsal. Zejména sedí ta druhá věta. To je i odpověď na názor potřeby motyčky, či mulče k zakrytí mrtvej buriny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.252 (?), 18.5.2012 0:49

Spoločne s p.Melisou považujem ako najzmierlivejší a rozumný názor v tomto vlákne príspevok p.Vysloužila. Akorát netuším, kde p.Melisa videla polámané konáre marhule od ľadu. Ja som ich teda nevidel a som úprimne rád, že sa mi na jedinej marhuli v záhradke po minuloročnej neúrode podarilo v tomto roku úrodu pred mrazom zachrániť. Pani tazateľka na začiatku vlákna dostala rad odpovedí na otázku, ako udržiavať pôdu pod korunami bez burín. Sama sa rozhodla pre systém mulčovania. Bolo by dobré ešte doplniť, že pod vysokou vrstvou mulče ostáva pôda stále vlhká, čo nemusí byť vždy žiadúce. Korienky stromov rastnú potom vo vrchnej vrstve a pri jesennom rýľovaní sa poškodia. Suchý povrch pôdy núti strom koreniť hlbšie. Mulčovanie pod ovocnými stromami nepraktikujem (nakosenú trávu kompostujem), ale aj tak pri opatrnom rýľovaní, najmä pod marhuľou, vyrýpnem spústu korienkov.  P. Libor nemusí nakosenú trávu obohacovať močovinou, dusíka má dosť a pokiaľ ju pred týždňom ošetril herbicídom (pravdepodobne Bofixom), nemusí sa báť nástielky. Bofix sa nemá ako dostať na listy a stromom neublíži. Záverom: Žiadny systém udržiavania povrchu pôdy bez burín nie je bez námahy. Niekto relaxuje v záhradke tak, že si ľahne na čierny úhor, iný zasa strieka všetko čo sa dá všetkým čím sa dá. Ja relaxujem medzi rastlinami bez chemických postrekov a občas si pre zábavu motyčkou na dlhej rúčke (aby som nemusel kľačať) pokopkám pôdu okolo redkvičiek popri ovocnej stene a teším sa z toho, že jabloniam to absolútne nevadí. Takéto zážitky Vám dajú viac ako sa stále s niekým handrkovať. Podpisovať sa pod názory druhých? Prečo? Nemáme snád dosť vlastných skúseností?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika