Kokosová palma



host - 19.88 (?)
24.8.2017 15:23

Měl jsem ten samý problém, palma měla celý list hnědý, tak jsem ho odstřihl a palma zastavila růst, tak jsem ji dal k balkónu, kde svíti cca 12hod. deně a začal jsem ji pořádně rosit, teplota je tam stálá kolem 22°C a palma zača růst jako blázen. Ale kupovat palmu z obchodu je velký risk a vůbec to nedoporučuji ;) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Ovar - (19) - 117.119 (?), 1.9.2010 16:55

Pěkné Renato.

Na jednom českém fóru jsem našel následující obrázek, jedná se kokosovou palmu naklíčenou u nás a tohle je tuším výsledek po 2-3 letech, palma je už tak velká, že nepotřebuje kokosový ořech. Navíc je to dva roky stará fotka, palma vypadá dneska úplně jinak, údajně žije.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.28 (?), 27.8.2010 20:21
Dobrý den, jsem absolutní laik. Nicméně na základě pár rad se dá palma snadno pěstovat. To co se mi osvědčilo stručně shrnu. 1) po nákupu ohleduplně přesadit spolu s původním obsahem květináčku do velkého květináče se správnou hlínou pro palmy 2) vykašlete se na řeči že umře a obrňte se trpělivostí když se palmě nedaří (kór přes zimu téměř zdechne, ale na jaře roste zas jak divá) 3) pevný režim! Denně rosit! Zalívat třeba obden do mističky co vypije, ale ne náhodně když si za tejden vzpomenete 4) pozor na průvan a výrazné změny teploty 5) a spoustu sluníčka, moje palma si lebedí v kuchyni u okna na východ Tak mnoho zdaru! David
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.88 (?), 24.8.2017 15:23

Měl jsem ten samý problém, palma měla celý list hnědý, tak jsem ho odstřihl a palma zastavila růst, tak jsem ji dal k balkónu, kde svíti cca 12hod. deně a začal jsem ji pořádně rosit, teplota je tam stálá kolem 22°C a palma zača růst jako blázen. Ale kupovat palmu z obchodu je velký risk a vůbec to nedoporučuji ;) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 28.8.2010 0:11
ahoj Davide, diky za rady take jsem laik 1) presadil jsem prvni i druhou palmu, presne jak pises, na dno jsem dal navic keramzit 2) do faze zima/jaro jsem se u prvni palmy bohuzel nedostal, prvni palma po 2 mesicich chcipla 3) i vicekrat denne jsem hlavne zezacatku rosil, do misticky jsem nezaleval, jelikoz novy keramicky kvetinac byl vyssi nez puvodni z PVC a koreny tedy nebyly jeste dost velke na to aby mely sanci se k vode v misce dostat - vysledek predevsim roseni bylo stekani vody po listech do mista odkud palma z kokosu vyrusta a vpodstate tady palma zacala meknout a jakoby uhnivat.Proto jiz nerosim a zalevam jen jednou za tyden Druha palma je ve stejnem kvetinaci a zatim zije 4) pruvanu se moc nevyhnu, trvale vetrame, ale neni to nijak strasne, rozhodne teplota je v byte +/- porad stejna kolem 20 °C 5) puvodni palmu jsem prestehoval na balkon na jizni strane, bohuzel pocasi nic moc, ale svetlejsi misto bych tezko nasel, otazka je jak moc vadi prime slunce. Soucasna druha palma je tam kde zacinala prvni, tzn. u zdi v pokoji asi 3-5 m od okna na severni strane.Palmu mam zatim presne 14 dnu a stav +/- stejny (2 vrchni listy bez jedineho hnedeho fleku, dalsi 3 hnednou jen minimalne a pouze na okrajich na konci listu a +/- a jeste mam nejmensi spodni list zeleny, neprijde mi, ze by za tech 14 nejak povyrostl.Krome 2 vrchnich listu byly bohuzel vsechny listy nejak postizeny (vetsinou narizle...), tak uvidime, jaky to bude mit vliv na zivotnost palmy :-o
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Terka003 - (5) - 205.181 (?), 30.9.2010 12:00

Ahoj všichni,

jak se tady Radek ptal kolik listů palmě uschlo a kolik nových narostlo, tak na mojí palmě zatím uschly asi 4, vždycky usychaly ty spodní. Jeden je uschlej tak napůl a mám ho otříhanej nůžkama aby nevypadal tak blbě. Nových narostlo asi tak 5 nebo 6, nepočítám to :)  a poslední 3 se už začínají rozdělovat na proužky, zatím jsem je ale od poloviny musela roztrhnout sama. Palmu mám asi 2 roky a nový listy rostou průběžně celej rok. Jinak je jen jednou přesazovaná, nehnojená a už ani nerosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 5.10.2010 0:06
Ahoj Terko, diky za zajimavou informaci.Me vpodstate dosycha uplne prave spodni list (jsem zvedav zda se z nej vytvori ten "obal" kmenu palmy :-o), ani jsem to schnuti nepostrehl, proste koukam a z +/- zeleneho listu stala seschla "harmonika" :-o.Je to ale uplne jine uschnuti nez kdyz me chcipla predchozi palma.Zbytek listu ma obcasne fleky a natrzeni, ale ten nejstarsi nejvyssi je zatim stale bez jedineho flicku.Zatim nove listy nerostou, tak SNAD se palma probere na jare.Mam ji uprostred mistnosti, navic vic na severni stranu, takze zadne extra svetlo.Zalevam jen jednou za tyden a nijak to neprahanim... Kamarad me rikal, ze mozna bude mit moznost dovazet z Indie naklicene kokosy, male palmy a nebo orechy vcetne obalu, tak uvidime :-)...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.214 (?), 4.5.2011 16:39

Ahoj všichni :-),

včera jsem si přinesl domů z obchodu asi 1,7m velkou kokosovou palmu a zajímá mne po přečtení diskuze zda ji můžu zalévat a rosit vodou z akvária (neboť jsem akvarista a vím, že odtamtud bude voda zaručeně měkká s PH kolem 6,5). Z kohoutku teče klasická pražská i když ta na Petřinách je daleko lepší než ta co teče v Bohnicích :-) Děkuji za odpověď :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 61.219 (?), 13.6.2011 16:46

Ahoj,

nejsem žádný pěstitel pokojových rostlin, ale po přečtení diskuse na tomto webu bych rád přispěl svojí zkušeností s touto rostlinou. Na náš úřad jsem zakoupil loni v červenci v Lidlu několik těchto rostlin. Péče o ně zpočívá v rosení celé rostliny asi tak 3-4 x v týdnu se zálivkou 2x týdně. Vodu nechávám 24 hod. vyvětrat (chlor). Všem rostlinám se velice dobře daří i v suché, ústředním topením vytápěné obřadní síni a to tak, že všechny palmy mají 2-3 nové listy. Myslím, že pěstování této rostliny není složité a v žádném případě není nemožné, když toto zvládá i úplný laik v pěstování pokojových rostlin. Přeji všem hodně úspěchů.

Palmová alej
Palmová alej
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.7 (?), 27.7.2011 17:24

Ahoj všem,

dostala jsem darem kokosovou palmu se slovy, že mi asi dlouho nevydrží,  že většině pěstitelů odchází. Snažím se o ni pečovat, jako o všechny své květinky, bohužel dnes po 3 týdnech jsem zjistila, že ji začínají hnědnout konce listů. Proto jsem vyhledala "pomoc" na internetu a narazila na tuto diskusi :-) Po přečtení několika příspěvků mám tedy v plánu přemístit palmu do koupelny, kde je vyšší vlhkost upravit zálivku a začít rosit (doteď jsem to neděla). Co bych ale chtěla vědět je, jak velký květináč tato palma potřebuje, kolik místa by měl mít kolem sebe kokosový ořech? Je to pravděpodobně koupená palma ze supermarketu, tudíž nečekám, že by s ní bylo před prodejem nějak skvěle zacházeno. Děkuji za radu a budu doufat, že se má palmička uzdraví a všem přeji též hodně úspěchů. Nejsem totiž ta, co se vzdává a nechci být ani ta většina :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.219 (?), 4.8.2011 10:21

Dobrý den,

jak jsem psal v předchozím příspěvku nejsem žádný pěstitel květin, ale dle mého názoru uděláte chybu pokud palmu přenesete do koupelny (nebo máte koupelnu dostatečně prosvětlenou a prosluněnou?). Hmědé skvrny mohou být znakem hniloby, zapříčiněné přílišnou vlhkostí substrátu. Rostliny by měli před další zálivkou trochu proschnout. U nás na obecním úřadu rostliny denně rosíme (i na spodní stranu listu) a zaléváme max. 2x týdně do spodní misky asi tak 1 cm a rostliny velice dobře prospívají. Ono už z tvaru a uspořádání rostliny je zřejmé, že v přírodě všechnu vláhu svedou jednotlivé listy do nitra kokosu ze kterého rostlina raší, ale plocha listů zabrání rozbahnění půdy v bezprostřední blízkosti palmy. Přeji mnoho zdaru :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika