Kokosová palma



host - 225.194 (?)
9.5.2015 8:02
Sůl ke kokosové palmě nevnimám jako nesmysl. Poradili mi to v botanické zahradě. Jinak ji mám přes šest let. Ostatni kytky samosřejmě nesolím.;) :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
kokoska - (3) - 249.32 (?), 6.5.2015 20:31

dobrý den, 

chtěla bych poradit.Dnes jsem si koupila palmu v tescu a vůbec nemám ponětí jak se o ní staratblush.Chci je jí snažit udržet na živu co nejdéle.Tak prosím kdyby někodo měl palmu a opravdu věděl jak se o ní starat když máme v bytě cca19-20stupnů, ale nejlepší by bylo kdyby jí měl někdo přímo z tesca.Děkuji předem.Aničkasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kokoska - (3) - 249.32 (?), 7.5.2015 17:11

Chtěla bych poradit když jí zavlažuvat tak kolikrát denně.

Začínají mi už po 1 dni schnout konečky listů a nevím co s tím dělat.

prosím poradte mi do co nejkrasi doby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.186 (?), 8.5.2015 16:59

Dobrý den
Posilám vám ještě dodatek, k tomu co jsem napsal. - Je dobré hnědou špičku zastřihnout, do špičky, aby se to nešířilo dál :). Všechny rostliny podlé tvaru víc nebo méně zastřihávat do špičky více ty listy, co jsou do špičky, a méně ty co jsou více zakulacený. Píšu co jsem napsal už, je prostě lepší více orosit než méně. - Klidně každou pul hodinu. - 10x za den je taková norma, když je venku velké slunce, nikdy nedávat na přímé slunce pokud je silné, do polo stínu nejlépe. Suché listy jsou poznat třeba i na omak, když se hůře ohýbají, tak je dobré je více orosit. Ostatní už jsem psal již dříve :).

Z pěkným pozdravem Kopůnec Gabriel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.106 (?), 8.5.2015 20:25
Mám palmu přímo z Tesca. Mám ji těsně u jihozápadniho okna, proud páry z vlhčovače asi osm hodin denně, čtyři hodiny denně přisvětluji, zalévám převařenou kojeneckou vodou s půl lžičkou mořské soli. Zatím bez problémů. Společně s ni tu roste medinilla, areca catechu, chrysalidocarpus, banánovniky,maranty, krotony Vše velmi náročné na světlo a teplo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.242 (?), 8.5.2015 23:06

Dobrý den
Sůl k žádným kytkám nepatří! Nechápu proč dáváte sůl na kokosovou palmu, tak vám úhyne. - Když si to přečtete pořádně, tak tam nepíšu aby jste zalévala kokosovou palmu ze soli, ale opak, že aby jste si dávala pozor když se koupete ve vaně v soli tak aby jste neměla v koupelně žádnou kytku. - Špatně jsem mě pochopila, nebo jsem si to nepřečetla pořádně. To je legrační že tu vodu ještě převařujete s tou soli, to je legrační nesmysl. Berte to pozitivně, je to chyba a chybami se člověk učí :)...
Z pozdravem Kopůnec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.194 (?), 9.5.2015 8:02
Sůl ke kokosové palmě nevnimám jako nesmysl. Poradili mi to v botanické zahradě. Jinak ji mám přes šest let. Ostatni kytky samosřejmě nesolím.;) :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.32 (?), 9.5.2015 8:20

takže sůl je pro ně dobrá a jakou sůl a kolik a jinak díky za ty všechny radyheart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.194 (?), 9.5.2015 10:22
Já používám seru basic, cena kolem 300kč. Stačí špetka do každé druhé až třetí zálivky. Nebojte, správnou péči o ní poznáte snadno, v místnosti bude jak v prádelně, přes světlo špatně uvidite televizi a času nějak ubyde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.135 (?), 16.12.2013 11:37

Já bych radši dal kokosovou palmu do taplejšího pokoje protože pocházejí z pralesa nebo z pláže, já ji koupil v kauflandu palma mi docela hnije a kdybych věděl že mi bude schnout tak bych ji tam asi nekoupil, je lepší si ji koupit v kětinářství a zeptat se jak ji zprávně pěstovat to je nejlepší rada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.62 (?), 7.1.2013 12:21

Ja mám doma kokosovú palmu už 2,5 roka, pestujem ju v byte kúsok od okna. Polejem a orosím keď si spomeniem (niekedy aj po dvoch týždňoch). V zime máme v byte celkom chladno, v lete teplo a sucho. Vyhnala už niekoľko pekných listov. Nemyslím si že je to chyták. Ale zase pri kúpe treba pozrieť kokos a listy, vyberala som tak, aby nebol škaredý kokos alebo flakaté listy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika