Kokosová palma



host - 210.242 (?)
8.5.2015 23:06

Dobrý den
Sůl k žádným kytkám nepatří! Nechápu proč dáváte sůl na kokosovou palmu, tak vám úhyne. - Když si to přečtete pořádně, tak tam nepíšu aby jste zalévala kokosovou palmu ze soli, ale opak, že aby jste si dávala pozor když se koupete ve vaně v soli tak aby jste neměla v koupelně žádnou kytku. - Špatně jsem mě pochopila, nebo jsem si to nepřečetla pořádně. To je legrační že tu vodu ještě převařujete s tou soli, to je legrační nesmysl. Berte to pozitivně, je to chyba a chybami se člověk učí :)...
Z pozdravem Kopůnec...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
kokoska - (3) - 249.32 (?), 6.5.2015 20:31

dobrý den, 

chtěla bych poradit.Dnes jsem si koupila palmu v tescu a vůbec nemám ponětí jak se o ní staratblush.Chci je jí snažit udržet na živu co nejdéle.Tak prosím kdyby někodo měl palmu a opravdu věděl jak se o ní starat když máme v bytě cca19-20stupnů, ale nejlepší by bylo kdyby jí měl někdo přímo z tesca.Děkuji předem.Aničkasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kokoska - (3) - 249.32 (?), 7.5.2015 17:11

Chtěla bych poradit když jí zavlažuvat tak kolikrát denně.

Začínají mi už po 1 dni schnout konečky listů a nevím co s tím dělat.

prosím poradte mi do co nejkrasi doby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.186 (?), 8.5.2015 16:59

Dobrý den
Posilám vám ještě dodatek, k tomu co jsem napsal. - Je dobré hnědou špičku zastřihnout, do špičky, aby se to nešířilo dál :). Všechny rostliny podlé tvaru víc nebo méně zastřihávat do špičky více ty listy, co jsou do špičky, a méně ty co jsou více zakulacený. Píšu co jsem napsal už, je prostě lepší více orosit než méně. - Klidně každou pul hodinu. - 10x za den je taková norma, když je venku velké slunce, nikdy nedávat na přímé slunce pokud je silné, do polo stínu nejlépe. Suché listy jsou poznat třeba i na omak, když se hůře ohýbají, tak je dobré je více orosit. Ostatní už jsem psal již dříve :).

Z pěkným pozdravem Kopůnec Gabriel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.106 (?), 8.5.2015 20:25
Mám palmu přímo z Tesca. Mám ji těsně u jihozápadniho okna, proud páry z vlhčovače asi osm hodin denně, čtyři hodiny denně přisvětluji, zalévám převařenou kojeneckou vodou s půl lžičkou mořské soli. Zatím bez problémů. Společně s ni tu roste medinilla, areca catechu, chrysalidocarpus, banánovniky,maranty, krotony Vše velmi náročné na světlo a teplo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.242 (?), 8.5.2015 23:06

Dobrý den
Sůl k žádným kytkám nepatří! Nechápu proč dáváte sůl na kokosovou palmu, tak vám úhyne. - Když si to přečtete pořádně, tak tam nepíšu aby jste zalévala kokosovou palmu ze soli, ale opak, že aby jste si dávala pozor když se koupete ve vaně v soli tak aby jste neměla v koupelně žádnou kytku. - Špatně jsem mě pochopila, nebo jsem si to nepřečetla pořádně. To je legrační že tu vodu ještě převařujete s tou soli, to je legrační nesmysl. Berte to pozitivně, je to chyba a chybami se člověk učí :)...
Z pozdravem Kopůnec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.194 (?), 9.5.2015 8:02
Sůl ke kokosové palmě nevnimám jako nesmysl. Poradili mi to v botanické zahradě. Jinak ji mám přes šest let. Ostatni kytky samosřejmě nesolím.;) :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.32 (?), 9.5.2015 8:20

takže sůl je pro ně dobrá a jakou sůl a kolik a jinak díky za ty všechny radyheart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.194 (?), 9.5.2015 10:22
Já používám seru basic, cena kolem 300kč. Stačí špetka do každé druhé až třetí zálivky. Nebojte, správnou péči o ní poznáte snadno, v místnosti bude jak v prádelně, přes světlo špatně uvidite televizi a času nějak ubyde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.135 (?), 16.12.2013 11:37

Já bych radši dal kokosovou palmu do taplejšího pokoje protože pocházejí z pralesa nebo z pláže, já ji koupil v kauflandu palma mi docela hnije a kdybych věděl že mi bude schnout tak bych ji tam asi nekoupil, je lepší si ji koupit v kětinářství a zeptat se jak ji zprávně pěstovat to je nejlepší rada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.62 (?), 7.1.2013 12:21

Ja mám doma kokosovú palmu už 2,5 roka, pestujem ju v byte kúsok od okna. Polejem a orosím keď si spomeniem (niekedy aj po dvoch týždňoch). V zime máme v byte celkom chladno, v lete teplo a sucho. Vyhnala už niekoľko pekných listov. Nemyslím si že je to chyták. Ale zase pri kúpe treba pozrieť kokos a listy, vyberala som tak, aby nebol škaredý kokos alebo flakaté listy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika