Skvrny na rajcatech



Stránky: 1,  2   
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 25.43 (?) 
29.7.2020 19:40, zobrazeno: 2790x

Hezky dobry den, jdu si k vam zas pro radu. Objevila jsem na jednom rajceti a jen na nekterych plodech skvrny, radeji jsem je utrhla. Vypada to jako hniloba. Muzete me prosim poradit co tj a co s tim??? Zdvorile dekuji za vas cas a radu

Skvrny na rajceti
Skvrny na rajceti
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 172.42 (?), 29.7.2020 19:54

Abiotická porucha- Suchá hniloba květního konce rajčete způsobená relativním nedostatkem vápníku. Je třeba prohlídnout všechna zelená rajčata i ta nejmenší. Každé, které má i malu černou teřku na květním konci je třeba utrhnout a vyhodit, protože jak se bude rajče zvětšovat bude se zvětšovat tato skvrna- nebude z toho stejně nic vhodného k jídlu. Otrháním se uvolní tlak na celkovou pořebu vápníku a často u nových plodů už bude vápník stačit. Přidání vápníku do půdy ev. doporučovaný postřik listů nemusí pomoct.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 25.43 (?), 29.7.2020 20:18

DEKUJU vam 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 30.7.2020 7:33

Před léty podobný problém, po zjištění důvodu vyhledání způsobu možné nápravy-pečlivé zkypření půdy pod keříky a zapravení ledku vápenatého. Při velkém výskytu a v pokročilé sezoně hnojivo rozpustit v teplé vodě a zkypřenou půdu správnou dávkou prolít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.68 (?), 30.7.2020 16:22

Neotálejte a dodejte rajčatům ledek vápenatý, nejméně dvakrát, a to s cca týdenním rozestupem, zálivku ke kořenům. Od doby, kdy dodávám na 10 l konev hrst ledku vápenatého, neznám problém černání rajčat táhnoucí se od místa bývalého květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 30.7.2020 9:44

Chybí vápník, v zahradnictví koupíte postřik, náprava je okamžitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.56 (?), 30.7.2020 16:32
Použijte postřik na list třeba Wuxal (vstřebatelný vapníknpřes listy) nebo jiný..Je to dost drahé, asi 160 Kč, ale funguje to. Mate to na několik let. Hnojivo - vápník do půdy moc nedoporučuji. Je to.pomalá metoda. Musela byste mít rozbor, jestli nemáte např. moc dusíku, který zabrání vstřebávání vápníku kořeny. Čas běží, postříkejte to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.134 (?), 30.7.2020 20:35

Mně 100% pomohlo rozpuštěný ledek vápenatý aplikovaný postřikem na listy asi 3krát v jednom týdnu, samozřejmě o něco slabší dávka na 1 litr vody než byla doporučená, ale výsledek byl OČIVIDNÝ.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 31.7.2020 8:40

Postřik na list má okamžitý účinek, ale plody jej nejsou schopné absorbovat, pouze listy. Je proto nezbytné přidat ledek vápenatý taky do zálivky ke kořenům a tento vápník je teprve dopraven do plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.134 (?), 31.7.2020 20:25

Ano zapoměl jsem zmínit že jsem i ledkem zaléval, ach ta paměť v 37mi letech cryingsmiley

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika