Příspěvky uživatele - Teta Jana

Asimina Triloba, 8.11.2020 Obsahuje fotku
Já jsem tedy Asiminu nikdy nechránila před sluncem, nějak se ke mně ta informace tenkrát při vysazování nedostala. Stromek si nikdy nestěžoval, je nádherný a plodí parádně.
Phytophthora infestans, 21.9.2020 Obsahuje fotku
Já jsem ničím nestříkala. S plísní jsem svedla veliký boj, některé bitvy vyhrála ona a jiné zase já. Rajčat jsem sklidila spoustu a ve skvělé kvalitě, hodně jich skončilo v popelnici. Ale dokonce jsme s Evou uspořádaly výstavku a všichni byli... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 2.9.2020 Obsahuje fotku
 V předchozím příspěvku jsem se opomenula přihlásit, takže na mých stránkách jsou jednotlivé odrůdy popsány. Fascinuje mně dokonalost odrůdy Buffalosteak F1. Rajčata ze skleníku jsou krásná a jak jsem letos zjistila, nemají žádnou chuť. Možná ve... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 28.8.2020 Obsahuje fotku
Milým překvapením je pro mně moje letošní novinka Milka's Red Bulgarian. Krásně červený, mimořádně produktivní a k chorobám odolný biftek.
Rajčata pro rok 2020, 27.8.2020
U té oranžové jméno neznám, vyrostla si divoce na mé zahradě, ale je odolná vůči chorobám a neskutečně úrodná, semena si rozhodně ponechám. Mohla by to být odrůda Allegany Sunset. Tmavý biftek nese název Mr. Brown.
Rajčata pro rok 2020, 27.8.2020 Obsahuje fotku
Tak to já mám biftekových odrůd spoustu a to v různých barvách.
Asimina Triloba, 15.8.2020 Obsahuje fotku
Znovu, znovu a ještě jednou děkuji prozřetelnosti, že mně kdysi osvítila a já k objednávce citrusů přidala něco pod názvem banán severu. Stálo to šílené peníze a já jsem neměla ani páru, co mi vyroste.Nyní mám nádherný stromek, který je ozdobou... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 11.8.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, Anna Russian je odrůda produkující nádherná srdce, ale rostlina je velmi subtilní až neduživá. Vyžívá se ve svěšených listech i při dostatku vláhy a aby docela velké plody vůbec unesla, vyžaduje velmi pečlivé uvazování. V odolnosti... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 10.8.2020 Obsahuje fotku
U mých rostlin se plíseň díky vysokým teplotám zastavila. Všechny poškozené listy jsem zlikvidovala a rostliny nadšeně začaly růst. Vypadají jako stromková rajčata, dlouhý hnědý stonek a nahoře bohatá zelená korunka. Několik stonků jsem podrobila... celý příspěvek >
Broskvoň Inka, 10.8.2020
Z broskvoně Inka jsem byla unešena, ale bohužel nám stromek vysazený ve vinohradu loni díky velikému suchu uschnul.
Phytophthora infestans, 8.8.2020
Obávám se, že je to jasná fytoftora, tak jako v mém případě. Troufám si sebevědomě tvrdit, že plíseň bramborovou dokáži poznat.
Phytophthora infestans, 8.8.2020
Úplně všichni se letos potýkáme se špatným dozráváním rajčat. Prostě není rajčatový rok. Jen my blázni, kteří vysazujeme rostliny ven už v dubnu a riskujeme, máme spoustu rajčat už zralých. Letos mi ten risk vyšel.
Phytophthora infestans, 8.8.2020
Rozpustila jsem několik zrnek hypermanganu a do růžového roztoku přidala kapku jódu. Namočeným kartáčkem na zuby jsem postižená místa pečlivě potřela. Skvrny zaschly a rostliny jsou v pořádku. Navíc zrovna je příznivé počasí.
Žluté listy, 5.8.2020
Já dávám jednu polévkovou lžíci sklalice a jednu kyseliny citrónové do 10l vody.
Žluté listy, 5.8.2020
Pokud se k zelené skalici přidá třeba kyselina citronová, tak se roztok okyselí a železo se elegantně převede do chelátové formy. Používám s úspěchem na citrusy.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika