Sklizeň rajčat 2013



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
30.6.2013 22:08

To nie je Perun

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 30.6.2013 14:53

Nic si z toho nedělejte, jsem na tom úplně stejně a možná ještě hůř-už tam mám plíseň. Chtěla jsem to stříknout včera-pršelo, dnes zase fouká, tak nevím.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 30.6.2013 16:19

Paní Kateřino, proč tolik pesimismu. Vždyť je teprve 30.6.2013. Myslím si, že loni ani jiné roky ta úroda do poloviny července není nikdy nic moc- myslím tím klasické venkovní pěstování. To je to zemědělství- nikdy není na všechny plodiny akorát. Já jsem optimista, úroda bude dobrá jen aby nás nezničila plíseň bramborová.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 30.6.2013 17:28

no jo, letos mě to nějak bere, už ten foliák, jak je po něm drek, ito počasí, to je teprv nářez.Jindy v tuto dobu mívám už vijany plné byť zelených velkých rajčat, a ranné hybridy mívají často i náznak zrání.Letos valná většina rajčat ani pořádně nekvete.Ta plíseń bohužel je víc než pravděpodobná.U nás většinou přichází začátkem srpna, to už se dá spousta rajčat obrat a nechat dojít doma, proto sem v minulosti nikdy nestříkala, ta úroda i při plísni byla slušná.A bývá to jednou za dva roky pravidelně.Letos postříkám, bohužel předevčírem ráno trochu mžilo, včera nebyl čas, byla sem před polednem na odjezdu, a přijela předvečerem.Dnes pršelo celé dopoledne.Tak snad zítra.Takový rok sem ještě nezažila, v tuto dobu mívám běžně cukety ke konzumaci, i okurky začínají.Tyto plodiny sou ale na tom o mnoho lépe, než rajčata.Taky mne štve ten foliák, rajčata u krajů nějaké plody mít budou, ale směrem dozadu je to ztraceno, podle mého názoru, no sem poučena.Chytrý se učí na chybách jiných, hlupák na svých... příští rok to osídlím lilky a paprikami.Rajčata půjdou ven, jako jindy.Ve své chtivosti sem chtěla mít rajčata ještě dřív než nyní, tak možná v tom foliáku budou horší než venku-dobře mi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 30.6.2013 18:12

Prve plody bejbina dozreli aj ked u mna sa slnko neukazalo uz tyzden, aj tak som ich neobral, lebo predpokladam ze chut bude vzhladom na pocasie, nic moc. Mam odskusane ze bejbino aj ked scervenie tak este musi ostat par dni na rastline aby chut bola lepsia. 

Co uz musim si nateraz vystacit zo cherry roma, z Spanielska, ich chut je vynikajuca.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.6.2013 19:54

Dnes jsem snědl první Cherry Roma ze skleníku, chuťově výborná. Tahle odrůda by měla mít oválný až soudkový tvar plodu, ty Vaše mají kulatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 30.6.2013 20:46

Ale tie na fotke su bejbina, cherry roma mam z hyperkarketu, made in spain.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.6.2013 21:18

enlightened

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 1.7.2013 18:53

Prvý plod Idyl som zjedol pred dvoma týždňami, včera som naoberal cca 20 plodov zo strechy, chuťovo boli priemerné, mojej polovičke ale veľmi chutili, prvý Perun som zjedol včera, chuťovo bol lepší než Idyl.

Zajtra si dám Stupické, ostatné ešte len dozrieva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 3.7.2013 6:42

Prvé plody stupického celkom chutné, ale nie je to ono, čo minulý rok, tri týždne bolo škaredo a na chuti sa to veru prejavilo.

Idyl je ale jediná odroda, ktorá je zrelá v podstate dva týždne a každý deň sú zrelé nové plody.

Takisto na streche mám zrelých niekoľko vijanov, semiačka vybraté z Perunu, ale plody sú červené, tak neviem, kd eje chyba, ostatné rastliny vypestované zo semien rovnakého plodu sú žlté a hruškovité.

Plody čiernej rajčiny začínajú chytať farbu, som zvedavý, kedy tieto gigantické plody dozrú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika