Sklizeň rajčat 2013



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
3.7.2013 9:15
Včera jsem sklidil dva plody Mini San Marzana, tato odrůda je skvělá, pevné plody, silná stěna, vydrží dlouho na keři, začínají zrát první Datterina ve skleníku i v květináčích, na ně jsem zvědavý. Berry na mne nezbyly takže ještě nevím jak letos chutnají, začíná se vybarvovat první Děvočka na záhoně. S prvním pěstováním rajčat ve skleníku jsem zatím rozpačitý, roste to a kvete jako divé ale přesto to zůstává zatím za mým očekáváním. Možná pozdní výsadba, neodhat velikosti rostlin, zatím nevím co do budoucna, možná k velikosti skleníku přejdu na pěstování keříčkových odrůd, kvalita plodů je venku většinou lepší než ve skleníku, uvidím jak se to bude vyvíjet dále. Jsem zvědavý jaké bude ve skleníku Kumato a Berry.
Mini San Marzano
Mini San Marzano
Datterino
Datterino
Pohled do skleníku zvenku
Pohled do skleníku zvenku
a zevnitř, je to džungle. Zatím jsem listy nevylamoval bo to skoro nezraje.
a zevnitř, je to džungle. Zatím jsem listy nevylamoval bo to skoro nezraje.
rajčata vypadají pěkně ale plodů zatím moc málo.
rajčata vypadají pěkně ale plodů zatím moc málo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
pefito - (47) - 49.206 (?), 3.7.2013 10:57

U nás podobný priebeh. Rasliny uz majú vonka okolo150-180 cm, plodov relatívne málo, na pár výnimiek. Farbia sa zatial len Datterino, Black Trufle, Taiko .

Ruské polodeterminantné som nechal na viac výhonov, samozrejme ostali cc 1 metrové, kvitnú ako bláznivé. Dúfam že vydržia do konca, hodne im fandím. Zatial najhoršie sú beefsteakové odrody, okrem Anna russian a Valencia, tie nasadili pekne. Zo cherry odrôd sa veľmi pekne darí Sungold-u, Ildi kvitne neskutočne bohato, som zvedavý na množstvo plodov.

Tú burinu si nevšímajte, týžden som nekopol do zeme :)

Bejbino
Bejbino
Black Trouffle
Black Trouffle
Datterino
Datterino
Taiko
Taiko
Sungold
Sungold
Rajčinový kútik
Rajčinový kútik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.7.2013 21:08

Dnes jsem sice něco ve skleníku posklízel ale vypadá to že většinu rajčat v něm zlikviduji, zbytečně v něm zabírají místo něčemu užitečnějšímu. Když to porovnám se stejnými odrůdami v květináčích nebo na záhonech tak musím konstatovat že mé pěstování rajčat ve skleníku je totální propadák. To co mi v něm narostlo to nejsou rajčata, to je imitace, světlou vyjímkou je asi jen Kumato možná další dvě odrůdy. Rostliny jako kráva, spousta mrňavých plodů, sem tam nějaký normální, mnohé jsou však chuťově úplně někde jinde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.173 (?), 12.7.2013 21:22

Zdravim Vás. Poprosil by som o radu. Svokra chova sliepky a poslala mi slepačince, že nech ich použijem ako hnojivo. Problem je ale v tom, že slepačince musim namočiť v nejakom pomere s vodou a ja neviem pomer. Stači hrsť do 10litrov vody? ďakujem, Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 13.7.2013 20:17

já nasypu půl kýble slepičinců, doliju vodou a zhruba 14 dnů nechám prokvasit, pak naředím cca 1: 5 vodou a zalévám..nikdy se nic nespálilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 164.173 (?), 13.7.2013 21:28

Ďakujem pekne a ešte prosim Vás ako často polievete s týmto koncentrátom? Čo štrnást dní? Alebo častejšie? Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.7.2013 15:52

stačí 14 dní, mezitím ještě Kristalon Gold, nebo jiné plné hnojivo na list

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 164.173 (?), 14.7.2013 16:12

Ďakujem za radu. Ja použivam na list Wuxal super. Zatial v pohode, nič nehnije, musim zsklepať, už len čakam, kedy dozreju. Mimochodom kedy asi dozrieva Byčie srdce v sklenniku? Už su ako peste. Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 4.7.2013 22:56

Bejbina mi zacali dozrievat trochu viac, tak sa tesim ze mame cerstve domace paradajky (tento rok nejako privela nasadzuju na kvet, niektore kvetstva urcite aj vyse 30 kvetov). Oranzovy otien uz chytajju plody na rastlinach Torina, tak som zvedavy. Slnecne luce robia divi, a tak mi zacinaju dozrievat aj San Marzano 3 (takisto strasne vela nasadzuju na kvet, az sa bojim ze to rastlina neuzivi alebo zlomy (o prebierke u rajcin som zatiel nepocul, ale asi zavediem novy termin)), len tie Beefmastery su zelene a maju v priemere asi 3cm, pritom tie by mali byt najvätsie. 

Foto spravim niekedy ked budem mat cas, lebo nejako sa mi toho na zahrade nakopilo, a napriek tomu ze som tam este potme nic nestiham. 

PS: Na niektorych listoch torina som objavil prve plesnive skvrny, ihned som tie listocky zlikvidoval, no maly plesnivy flek som objavil aj na stonke, ako postupovat v takom pripade? (na strome by som to vyrezal do ziveho a zatrel voskom, ale tu neviem.)

 A to som podotykam dôkladne striekal minuly tyzden vo stvrtok Infinitom, a odvtedy ani skoro neprsalo, tak asi vazne zacnem pochybovat o jeho ucinku, alebo ze by sme tu mali nejake nove odolne kmene, tejto choroby?angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4485) - 38.136 (?), 4.7.2013 23:04

Jestli to je na stonku, tak to může být septorióza. Zkusil bych Ridomil MZ. Já mám rajčátka teprve jako třešničky, a to jen na Stupickém polním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika