Rajčata tolerantní k plísni bramborové



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 152.34 (?) 
16.2.2012 13:13

To jste mě překvapil. Já si vzpomínám, že jsme na Korfu kupovali rajská ze zahrádky od jedné babky u Kassiopi a byla obrovská a chutná. Její syn říkal, že jsou typická pro Korfu. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 16.2.2012 13:55

Po tržištích jsme vůbec nechodili, využívali jsme spíše kamené obchůdky a ta rajčata tam vypadala na pohled nevábně. Další věc která mne tam hodně zklamala byly melouny, a to tak že jsme je po třech nedobrých už ani nekupovali. Nakonec jsme skončili u velkých hroznů révy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.243 (?), 13.2.2012 16:02

Souhlasím s tímto závěrem. Pěstujte odrůdy normální, které se u vás osvědčily a chutnají vám.Jsem zahradník od píky a druhým povoláním rostlinolékař, je mi 66 let.  Vyzkoušel jsme toho už mnoho. Nechtějme proto nemožné. Bez chemie to jde, ale jen někdy, při vhodných klimatických podmínkách a na zvláště přííhodných provětrávaných polohách. Jinak je nutná prevence, jak psáíno, : první Acrobat MZ zhruba od konce června do 10.7. Pak dále Bravo dle potřeby. Pokud je však máte. Co za něco stálo, EU vyřazuje z použtí. Tak dopadl i tento nejlepší přípravk s kontaktním účinkem jak na rajčata tak i na okurky a okrasné rostliny. Žel není za něj rovnocenná náhrada.

J.K Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.2.2012 16:36

Plně s Vámi souhlasím, a pro svou potřebu si pěstuji pro mne osvědčené odrůdy. Ale zkoušet něco nového je pro mne takové hobby. A pokud jde o rajčata tak asi nejsem sám. S pozdravem 

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 13.2.2012 20:43

Taky používám Acrobat na začátku vegetace a od poloviny června Ortivu, má OL jen 3 dny a řekl bych, že je účinější než Bravo. Bravo bylo pozastaveno pro možné kancerogení účinky. Ale taky jsem ho používal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 14.2.2012 17:47

Jaký je charakter růstu u odrůd Philova, Phantasia a Sportiva? Tyčkové či keříčkové? Chtěla bych je vyvazovat k opoře. Keříčková rajčata, která leží na zemi, nelze je částečně odlistit, jsou náchylnější k plísni jen svým charakterem růstu.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.2.2012 18:13

Jestli jsem dobře četl tak by měly být tyčkové, jen u Philovity je uvedeno třešňové, ale ta bývají tyčková.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 192.118 (?), 14.2.2012 20:01

Rajče Phantasia je keříkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 14.2.2012 20:59

Phantasia roste do výšky 1,5 m

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 15.2.2012 0:13

Včera jsem se pokoušela nějaké informace o těchto rajčatech vygůglit na českém webu, našla jsem jen odkazy prodejců a i tam byly informace dle mne zmatené, např. obě odrůdy Philovita a Phantasia tam měly stejné ilustrační foto. Možná by bylo víc na německém webu, německy však neumím. Přesto alespoň některou z těchto odrůd hodlám vyzkoušet, vysadím je mezi moje osvědčené a budu pozorovat, co se bude dít, až dorazí plíseň. Z jednoho semínka jsem schopna vypěstovat asi 5 sazenic řízkováním.   Zdraví Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika