Příspěvky uživatele - ferum

Využití motoru ze sekačky, 30.9.2013
Dosloužila mi sekačka, prorezlo šasi, upadly kolečka. Zůstal z ní však motor ve velice dobrém stavu. Nemáte nápad, jak jej využít? 
Co vaše réva? (2013), 6.3.2013
Dnes bylo krásně, tak jsem nakonec podlehl počasí a ostříhal. Snad to s tím mrazem už nebude tak hrozný. Narazil jsem ale na problém s ohýbáním letorostů. Menší okolo 1 cm jdou dobře, ale silnější 1,5-2 cm při ohýbání praskají. S pěstováním révy... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 2.3.2013
Tak teď teda nevím. Mám zítra ostříhat, nebo ještě počkat. Dnes odpoledne bylo 8 nad nulou, nyní už -4 a je jasno. Do rána to ještě o dost spadne.
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 5.9.2012
Připojuji se k Vašemu hodnocení s tím rozdílem, že u mne řádila plíseň ve velkém a většinu rostlin jsem už musel zlikvidovat. Mám odrůdy Philova, Phantasia, Sportivo a Torino. Bohužel jsem se spoléhal na odolnost a neprovedl jsem postřik Acrobatem.... celý příspěvek >
Postřiky, 25.2.2012
Můžete napsat, kde se dá tato kniha koupit? Scháněl jsem ji už loni a nepovedlo se. A to jezdím pracovně po celé republice. Zkoušel jsem i antikvariáty. Povedlo se mi ale koupit  "Stolní odrůdy révy vinné". Alespoň základy jsem se z ní... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 15.2.2012 Obsahuje fotku
Také připojím pár fotek. Při mrazech okolo-15°C kosice z krmítka neodlétala, ani když jsem chodil metr okolo ní.
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 15.2.2012 Obsahuje fotku
Odrůdu Phantasia budu letos dávat poprve, takže s ní nemám osobní zkušenost. Na sáčku je však uvedeno, že se jedná o keříkovou odrůdu.
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 14.2.2012
Rajče Phantasia je keříkové.
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 4.2.2012
Podle označení je to Festivalnyj růžový, středně raný. Všechny sazenice jsou loňské, takže zatím bez řezu. Roste bujně, z uvedených odrůd nejsilněji hned po Vostorgu. Napadení plísní malé, menší než Kišmiš ale větší než Vostorg. 
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 4.2.2012 Obsahuje fotku
Tak jsem nakonec sazenice obalené plstěnými pásy ještě alespoň u země přikryl 20 cm pásy orsilu o síle 10 cm. Doufám, že obrazí alespoň odspodu. Sníh tu není a teploty po ránu okolo -20°C. Pokud něco přežije, budu moci porovnat odolnost na mráz.... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 1.2.2012
Přesto, že sazenice narostly přes dva metry, jsou slabé. Jen tři Vostorgy mají průměr okolo 1 cm u země. Ve výšce 1 m jsou o něco silnější. Sazenice jsem na podzim přihrnul, ale po deštivé zimě jsou už schovaná max. dvě očka. Dnes ráno bylo -14°C,... celý příspěvek >
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 31.1.2012
Tak jsem koupil na zkoušku odrůdy Phantasia, Philova a Sportiva od firmy Kiepenkerla. Pokud je také chcete vyzkoušet, mají je v OBI. Cena je však dost vysoká. V sáčku je pouze 5 ks semen a sáček stojí 128 Kč.
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 31.1.2012
Dobrý den. Jak se připravujete na nadcházející mrazy? Loni jsem zasadil 16 sazenic révy, které stihly zesílit v průměru na pouze na 5-8 mm. Zima zde byla zatím velice příznivá, sníh napadl pouze jednou a vydržel jen půl dne, mrázík byl jen po ránu... celý příspěvek >
Kvetou moc brzo, 10.4.2011
No, a je hotovo. Ve čtvrtek začaly kvést, v pátek jsem je všechny poctivě postříkal proti úžehu a dnes ráno celá zahrada bílá. Teploměr sice ukazoval +1°C, ale auto jsem musel po ránu škrábat. Za 15 let jsem meruňky sklízel jen jednou. A to nebydlím... celý příspěvek >
V jakém případě bude čerpadlo dělat větší práci?, 19.2.2011
Čerpadlu je jedno, jestli tlačí vodu do nádoby se 100 000l nebo 10l. Důležitá je výška do které tlačí. Varianta s trubkou (nebo s hadicí) je pro čerpadlo o něco málo horší, než stávající stav. Bude muset už od začátku čerpání tlačit do 2 m. Navíc... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika