Rajčata tolerantní k plísni bramborové



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
16.2.2012 22:12

Vzpomněla jsem si, že minulé léto se mi jeden známý chlubil, že dokázal rozpěstovat sazenici rajčete na patnáct jedinců. Tehdy mne to příliš nezajímalo, tak jsem se nevyptávala na podrobnosti pěstování. Vím však, že nemá skleník ani nějakou přisvětlovací technologii s termoregulací. Rozpěstoval je někde v Brně na okenním parapetu.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 17.2.2012 9:31

Tak jsem dnes vysel dvě semena. Nechci tolik rostlin, bude mi stačit pět tak jak to pěstujete vy. Jak už jsem naznačil chci ověřit co znamená podle firmy Kiepenkerl rajče tolerantní zejména k plísni bramborové. Celý srovnávací pokus bych chtěl zdokladovat (včetně fotografií). Výsledky ať už pozitivní nebo negativní zveřejním. Také bych si chtěl ověřit, zda v mých podmínkách a s jakými výsledky lze připravit sazenice vegetativním množením. Pochopitelně bych těch pět ev. více sazenic dopěstoval- cherry rajčat není nikdy dost a pokud by mně chutnaly a neměly nějaké jiné podstatné vady tak bych je v budoucnu pěstoval.

                            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 17.8.2012 18:43

Pochopitelně jsem ten pokus s Philovou, měděným drátkem atd. provedl a již dnes musím konstatovat, že se nepovedl. Plíseň se neobjevila ani na mých nestříkaných rajčatech, které jsem vysadil jako kontrolu. Asi je to dobře, že je takový rok, ale mrzí mě ty zvýšené náklady za semena Philovy (a také, že jsem vysel nakonec všech pět semen). Tak mě nezbývá nic jiného, než si teď vysadit zálistky a zkusit je udržet přes zimu.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 23.2.2012 13:05

Pokud tomu dobře rozumím, vyštípnete zálistek, nijak ho již neupravujete a dáte ho zakořenit do substrátu (bez jakéhokoliv stimulátoru). Za krátkou odpověď předem děkuji.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 23.2.2012 13:50

Taky to lze takto udělat, já osobně jsem zapomenuté zálistky o délce 20-30 cm uměl vylomit a píchnout do země, samozřejmě udržovat vlhkou půdy. Pár dnů jsou povadlé ale pak se rozjedou, další možnost je zálistky jednoduše dát do sklenie s vodou a až začnou kořenit tak vysadit.

Pokud Vám nějaký i spadne na zem a naprší na něj, tak poroste taky, takový jwinke to divočák. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 23.2.2012 14:32

Díky za reakci. Taky si myslím, že rajčata jsou takový plevel, a že by to neměl být problém, ale vyklíčila mně ty dvě drahá semínka Philovy a tak nechci nic podcenit. 

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.2.2012 22:03

O víkendu mi dcera koupila v Praze v OBI Sportivu 8 semen, Philovu 5 semen a Phantazii 5 semen, každý sáček za nekřesťanských 128 Kč. Včera mi sáčky přišly poštou domů. V pozdních večerních hodinách jsem vysela od každé odrůdy po jednom semínku, označila výsev jménem odrůdy a čekám až vyklíčí.

Zálistky ke množení v minulých létech jsem vylomila či uřízla žiletkou z matečné rostliny, odstranila jsem asi jeden list, abych snížila výpar, zastrčila jsem je jeden až dva cm do vlhkého výsevního substrátu na okenní parapet, první dny ne na přímé slunce, stínila jsem je jen větším květináčem, nepoužívala jsem stimulátor ani igelit ke zvýšení vzdušné vlhkosti. Rostly většinou všechny, zakořenění trvá asi 14 dní, další pěstování jako sazenice ze semen.  Možná by neškodilo zalít Previkurem k prevenci ztrát uhnitím. Vlhkost substrátu nesmí být dlouhodobě velká. Previkur se snažím vyloučit či omezit z důvodu používání Symbivitu, který fungicidy ničím.   Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 23.2.2012 22:17

Perfektní popis, děkuji.

       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.2.2012 23:31

Dnes jsem začla trénovat vegetativní množení. Inspirovala jsem se příspěvkem p. jirilan. Mám asi 15 - 20 cm vysoká rajčata Bejbino, Pollicino a Stupické z lednového výsevu pro skleník. U těchto již rozsazených rostlin jsem odstřihla vrchol za třetím pravým listem, odstranila jsem dva největší listy kvůli výparu a řízky jsem zapíchla do dost vhlkého substrátu. Očekávám, že z paždí děložních i pravých listů ponechaných na dekapitované rostlině vyroste 4-5 výhonků, jeden ponechám, ostatní budou určeny k dalšímu zakořeňování, Mělo by být 5 rostlin z jednoho semínka. Tolik plán.   Zdraví Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 24.3.2012 17:40

Paní Jiřino, musel jsem již využít Váš způsob zakořenění- obě sazenice Philovy jsem asi moc zalil, a obě začaly padat (pravděpodobně houba). Tak jsem ty vršky (cca 3 cm) ořezal a zasadil pod 0,7 sklenici. Je to asi 5 dní a dnes již vím, že obě rostou.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika