Rajčata tolerantní k plísni bramborové



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?) 
15.2.2012 10:02

Philovita-200 cm, Phantasia-200 cm, Sportivo 180 cm výšky, jednoznačně tyčkové odrůdy. Tyto údaje jsou z německých popisů na zadních stranách sáčků. Jinak si myslím, že firma Bruno Nebelung GmbH (Kiepenkerl) pokud se jedná o keříčková rajčata uvádí na sáčcích bush tomato. 

Mě by zajímaly Vaše zkušenosti s množením rajčat ze zálistků, zejména do kdy jste takové rostliny schopna vypěstovat k výsadbě když teď vysejete.. Můžete to trochu popsat? Předem děkuji.

   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 192.118 (?), 15.2.2012 18:55

Odrůdu Phantasia budu letos dávat poprve, takže s ní nemám osobní zkušenost. Na sáčku je však uvedeno, že se jedná o keříkovou odrůdu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.2.2012 19:35

Uvádí se výška 120-150 cm,  taková výška ukazuje na polodeterminantní růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 15.2.2012 20:17

Podle mého názoru se výraz "kulatá keříčková rajčata"  vztahuje k plodům a ne k rostlinám. Je to výraz který byl u nás zaveden zejména v Supermarketech a v podstatě se tím říká, že všechna rajčata na vijanu dozrávají současně a jsou takto prodávána. Tato rajčata mohou být pěstovány jak na determinantních(bush) rostlinách tak i na indeterminantních. Stejně tak je tomu s cherry rajčaty. Měl jsem pocit, že tazatelku spíš zajímalo jak rostliny pěstovat. Na webu firmy Bruno Nebelung GmbH která je šlechtitelem těchto rajčat a společně s jinou holandskou firmou užívá značku Kiepenkerl je jednoznačně uvedeno Phantasia F1 výška 2 m (zadní strana německého sáčku). Podle mne jsou tato rajčata indeterminantní (v česku používán výraz tyčkové).

             Mr Big

Rajče Phantasia
Rajče Phantasia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 15.2.2012 21:07

Rajčata, která budu množit zálistky, musí být vyseta v lednu, či začátkem února, začátkem dubna je vysazuji do skleníku. Mám zkušenost, že po přesazení do chladnějšího prostředí dojde k většímu růstu bočních pupenů na úkor vrcholu i u tyčkových odrůd. Když mají zálistky asi 2 cm, vyštípu je a zakořeňuju je ve výsevním substrátu v bytě na okně, po zmrzlých jsou sazenice použitelné k venkovní výsadbě. Mám nacvičené na Tipu a Bejbinu.

Letos chci vyzkoušet ještě jiné způsoby řízkování. Např. použít vrcholové řízky, nebo vytáhlou rostlinu rozřízkovat po jednotlivých listech s částí stonku a ty dát zakořenit. 

Děvočky z loňských podzimních řízků zatím žijí, ale zdravím zrovna nekypí. Doufám, že se s přibývajícím světlem zmátoří.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 15.2.2012 22:32

Moc děkuji za informace.FRozhodl jsem se, že to taky vyzkouším, v pátek si jdu koupit semena.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.64 (?), 15.2.2012 22:55

Když nyní vysejete, v polovině dubna můžete z vytáhlých rajčat odstřihnout v polovině asi 20 cm vršky a ty nechat zakořenit v nádobě s vodou. Získáte dvojnásobný počet sazenic ku květnovému vysazení. Několikrát jsem takto řešil předčasný výsev pro venkovní použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 16.2.2012 15:25

Paní Jiřino, tak jsem si dnes koupil těch pět semen rajčete Philova a zkusím vyset dvě a budu se snažit napodobit Váš způsob pěstování, i když nemám ten skleník. Pevně doufám, že alespoň jedno vyklíčí. Jinak počítám s tím že založím zvláštní záhon, kde k těmto přidám nějaké sazenice Startu ev, Stupického a záhon nebudu vůbec stříkat.Možná na některých sazenicích zkusím i ten zatracovaný měděný drát. Možná bude takový rok, že mně porovnání něco ukáže. Jen teď potřebuji koupit pozinkovaný drát a navinout si nějaké další spirály, abych ta rajčata navíc měl na čem zavěsit

      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 16.2.2012 18:13

Tak nějak, jak Vy popisujete si to též představuju. Sama rajčata stříkám jen do doby sklizně. Při plné sklizni již uplatńuji jen odlisťování. Sklizeń nám ukončuje plíseń dle počasí. Zde se pozná, nakolik jsou rádoby odolné odrůdy opravdu odolné. Pokud by byla opravdu odolná, nebyla by drahá ani za 128 Kč. Semínka zatím nemám, v Baumaxu je nemají, do normálního města se nedostanu. Po neděli začne semestr, pošlu posla do OBI v Praze a nechám si je poslat poštou. Na výsev k řízkování je již nejvyšší čas.   Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 16.2.2012 18:41

Minulý týden u nás v OBI semena ještě neměli, ale dnes už je měli. Minulý týden jsem je viděl taky v Hornbachu nebo Bauhausu, byl jsem v obou, a protože jsem o ně neměl zájem tak už nevím ve kterém to bylo.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika