Rajčata pro sezónu 2015



kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?)
10.7.2015 16:34

no já to též nevidím na žádný hit, ve foliáku mám na každé rostlině malá rajčata spíš menší počet, pravidelně spodní vijany opadené a nebo neoplozené, je to ovšem i tak jediná záruka že budu mít aspon něco.Venku vypadají lépe jen Start, Zlatava by´t s malými plody ale něco jistě dozraje, ostatní,hlavně bifteky jen mini rajčátka a vše jaksi neroste.Myslím, že to nedozraje.Také jsou rajčata na Latahu, ty budou brzy zrát, plody drobné ale aspon něco.Kyble jak se zdály pěkné, taky jaksi to chátrá, ale tam by něco dozrát mělo, byt to bude menší úroda.Papriky mám pěkné, už mi i zraje semtam něco-ty co byly pod folií.ted už je vše odkryté, cuket plno, okurky zatím malé, mám jen salátovky a dýně rostou sice nádherně, byly to pěkně předpěstované sazenice, ale přece jen mi připadají opožděny co se týče násady plodů, jinak listí jsou mraky a vše je rozrostlé, ale dýní minimum.

Tak sem jaksi rozpačitá-no nevím nevím, jaké to letos bude...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 10.7.2015 16:34

no já to též nevidím na žádný hit, ve foliáku mám na každé rostlině malá rajčata spíš menší počet, pravidelně spodní vijany opadené a nebo neoplozené, je to ovšem i tak jediná záruka že budu mít aspon něco.Venku vypadají lépe jen Start, Zlatava by´t s malými plody ale něco jistě dozraje, ostatní,hlavně bifteky jen mini rajčátka a vše jaksi neroste.Myslím, že to nedozraje.Také jsou rajčata na Latahu, ty budou brzy zrát, plody drobné ale aspon něco.Kyble jak se zdály pěkné, taky jaksi to chátrá, ale tam by něco dozrát mělo, byt to bude menší úroda.Papriky mám pěkné, už mi i zraje semtam něco-ty co byly pod folií.ted už je vše odkryté, cuket plno, okurky zatím malé, mám jen salátovky a dýně rostou sice nádherně, byly to pěkně předpěstované sazenice, ale přece jen mi připadají opožděny co se týče násady plodů, jinak listí jsou mraky a vše je rozrostlé, ale dýní minimum.

Tak sem jaksi rozpačitá-no nevím nevím, jaké to letos bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 38.136 (?), 10.7.2015 22:12

Mám asi 30 sazenic, takže něco bude. Hlavně na kečup a něco havěti. Ale říkám si, jestli nejsou přehnojená. Neteř má tytéž v pytlích v zemině nic moc, zvlášť se o ně nestará a už jí budou zrát. Ale jsou poloviční. Dal jsem na začátku trošku Cereritu a asi za 14 dnů nepatrně močoviny (asi 1/3 doporučené dávky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 173.17 (?), 11.7.2015 7:16

Ono by to špatné opylení mohlo mít opravdu návaznost na hnojení. Já při výsadbě obvykle dám jen trochu Superfosfátu a rozhodím popel ze dřeva. Dusíkem nehnojím, přidávám kompost. K přihnojení v době růstu někdy přidávám do vody ledek vápenatý, ale je to pro mne práce navíc a to se mně často nechce. Letos jsem poprvé použil při jedné zálivce červený Kristalon.  Někde jsem četl, že pro dobrou prášivost pylu a opylení je potřeba dostatek fosforu. Já letos zatím nemám žádné problémy s opylením i když jsem převážnou část květů měl v sáčcích a v určitém období byly vysoké teploty nad 30 °C. Rajčata také zatím nesklízím, mám je venkiu na záhonech a soutěž o to kdo má první rajčata bych asi prohrál,  S prvními zralými ranými rajčaty počítám někdy okolo 15.července (60 dní po 15.květnu). 

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 11.7.2015 9:37

Tak u nás dnešním dnem skončilo tzv. přídělové období, kdy se na každé utržené rajče stojí fronta a dostane ho jeden šťastný vylosovaný. Už je rajčat dost pro všechny. Dnešní ranní sklizeň.

Dnešní sklizeň
Dnešní sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 38.136 (?), 11.7.2015 14:04

yes. Už venkovní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 11.7.2015 15:11

Všechna jsou venkovní, nemám ani skleník ani foliovník. Zhruba polovina je z rostlin v nádobách a druhá půlka z volné půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 38.136 (?), 11.7.2015 18:21

Tak to je paráda! Já v HK tak za 10 dnů... Taky jen venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.2 (?), 11.7.2015 19:56

tady na Berounsku již také sklízíme z pole, letos zrají snadno, oproti jiným letům... (často to byvalo kolem 17.7.), takže náskok 2 týdnů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4495) - 38.136 (?), 11.7.2015 22:31

Možná, že jsou skutečně přehnojená dusíkem. Proto ani nezrají. Ale plody jsou ještě docela malé na to, aby zrály. Rostliny mají průměrně 3 vijany s většími plody a další kvetou. Asi je letos moc hýčkám, nemají zájem honem dělat semenasmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 11.7.2015 22:54

Já na ostravsku sklidil poslední týden pár ojedinělých, ale jinak i skleník je celý zelený, zatímco loni byla sklizen v plném proudu. Výsadba byla dubnová. Přičítám to postřiku mědí. Počítám, že tak 14dní zrání zpozdí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika