Rajčata pro sezónu 2014



petrn - (27) - 188.11 (?)
20.12.2013 2:54

Nedalo mi to:
Finik oranzhevy - mám 16 semen
Nastja slastnoja  - 28 semen
Sladkaja Devocka - 24 a v druhém balení 26 semen

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.12.2013 12:39

zrovna letosek vsak nebyl zcela objektivni rok z hlediska zrání - kvuli mizernemu červnu byla rajčata u mě ze všech kultur opozdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.169 (?), 18.12.2013 20:23

dobrý večer, práve mi odpísali z estonského semnemaailm, že sa "Sladkaja devočka " už objednať nedá. Viete mi poradiť(odporučiť) aké druhy paradajok a paprík si mám objednať. Aké druhy z Estónská máte overené (okrem sladkej devočky a nastji slastenej), ktoré sú chutné a overené profesionálmi :-). Vďaka za Vaše tipy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?), 19.12.2013 10:12

Chci pěstovat rajče Grappoli d´Inverno, které nabízí Neoseed. Máte s ním někdo zkušenost?

                                           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.12.2013 10:36

Zkušenost nemám ale rajče na jejich snímku vypadá jako Principe Borghese, tvarem i velikostí střapce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 3.108 (?), 19.12.2013 13:30

S rajčetem Grappoli d´Inverno z Neoseed, mám tu nejhorší zkušenost za 30 let pěstování rajčat. Pokoušel jsem se vysévat 3x, než se povedlo vypěstovat 1 rostlinku. To jsem si říkal, že je to asi nekvalitním osivem, protože dalších asi 25 odrůd z různých zdrojů klíčilo na 100%. Když jsem ale ochutnal úrodu, tak jsem si nadával proč jsem se tak snažil o pěstování, když to chutnalo jako nejobyčenější cherry rajče, ze supermarketu. Proto si budu tuto odrůdu moc dobře pamatovat a nesmí mi na zahradu. Ještě bych dodal, že jsem jej pěstoval ve skleníku, aby se mělo dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 19.12.2013 22:01

Dobrý večer. Já jsem si také pročítal estonský e-shop a zřejmě se rozhodnu pro některé z těchto rajčat : Italskie spageti, Nastja slastnoja, Finik oranževyj, Severnaja krasavica Sladkaja grožď šokoladnaja, zolotyj banan sosulka krasnaja Buket Sibiri Damskie palčiki, Taiko. Prostě to bude výběr dle obrázku a pocitu. Charakteristiky těchto rajčat jsem přehnal přes překladač. Dá se tomu porozumět. Něco jako pokus a omyl. Doprava stojí něco okolo 7euro, a balíček semen v průměru 1 euro. Jen těch semen bude asi dost málo, nedovedu to odhadnout, ale počítám tak 10 - 20ks.

Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?), 19.12.2013 22:52

Já jsem tam Finik oranževyj nenašel. Asi se budu muset podívat znovu.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrn - (27) - 188.11 (?), 20.12.2013 2:28

Pokud se nedaří něco najít tak zkuste zadat do vyhledávání vpravo nahoře jen část názvu, např. finik. Názvy někdy obsahují nečekaná písmena - je to Finik Oranzhevy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrn - (27) - 188.11 (?), 20.12.2013 2:54

Nedalo mi to:
Finik oranzhevy - mám 16 semen
Nastja slastnoja  - 28 semen
Sladkaja Devocka - 24 a v druhém balení 26 semen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 216.105 (?), 21.12.2013 20:51

Dobry den,

minulou sezonu jsem v jednom velkem hobby retezci zakoupil 5 sazenic s oznacenim F1, z toho 4 prezily. Ikdyz je prodavali jako jednu odrudu, tak slo poznat podle plodu na prvni pohled, ze jde o dve ruzne odrudy (2 a 2). Te jedne odrude nedozravalo rajce okolo stopky, coz se mi moc nelibilo.

Pak jsem mel dve biftekova rajcata ze seminek od babicky, rekl bych, ze to byl nejspis beefmaster. A pak jsem jeste v pulce sezony zasadil jeden zalistek z mini SM.Takze zkusenosti malo. Babiccina jsem zasel az ke konci brezna a navic zustala dlouho v kelimkach ve stinu, takze se urodilo jen par rajcat a z mini SM jsem taky sklidil dohromady tak 10. Vsechna rajcata jsem dost opiplaval - jinymi slovy me pece o ne hrozne bavila (celkove mam dst kladny vztah k rostlinam).

Do roku 2014 jdu vyzbrojen zkusenostmi uzivatelu tohoto fora a tou kapkou zkusenosti z minuleho roku..

Planuju pestovat nasledujici odrudy:

black krim (zakoupeno 5 semen na aukru, ktera obchodnik nakoupil v Anglii, takze buh vi, co vyroste:)
bejbino F1
stupicke polni
gold krone 
mini kumato (semena vybrana ze zakoupenych rajcat)
mini san marzano (ze sklizenych rajcat)
babiccin beemaster(?)
perun (jen jednu rostlinku, mam seminka z balkonoveho pestovani)
zlatava

Pak mi minuly rok hrozne chutnala jedna koupena cherry rajcatka, tak jsem z nejchutnejsiho vybral seminka, takze zkusim. A taky jsem jeste loni na balkonu pestoval rajce, kdy jsem vyloupnul seminko z nejakeho kupovaneho rajcete a plody mi moc chutnaly, ikdyz slupka byla malinko tuha, tak zkusim jeden kousek. Dohromady budu pestovat zhruba 25-30 rostlin, prevazne pro primy konzum a co se nesni, to zkecupuju:)

Je mozne, ze jeste pridam, ale nechci nejak blaznit a investovat do seminek moc penez, precijen jeste nejsem zas tak zbehly v pestovani teto plodiny.

Snad jen dodam, ze budu pestovat vse venku na zahrade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika