Rajčata pro sezónu 2014



host - 50.2 (?)
18.12.2013 12:08

Na těchto stránkách jsem se inspirovala a zkusila pěstovat něco jiného než dříve a jinak než dříve... Nadšení bylo veliké, ale spokojenost už menší...    1.opožděný výsev (na Josefa), který jsem letos zkusila se mi vůbec nevyplatil! Dozrávání bylo velmi opožděné - takže se vracím k ledno-únorovému   výsevu.           2. pěstování rajčat venku se mi v naší poloze také neosvědčilo - plíseň+pozdní dozrávání, které velmi snížilo úrodu           3. pěstování v kbelících - mi prostě nejde, úroda minimální           4. nové odrůdy - mi rodina nijak nepochválila, vracím se i vzhledem k časovému ubytku k pěstování tyčkových rajčat Tornádo ve skleníku ( + pro mě si přidám 1-2 tyčkové odlišnosti). Nemám ráda přebujelost rostlin, které nestíhám omezit.           Lenča   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.12.2013 8:55

I MIR byl svým způsobem International Space Station, alespoň podle mezinárodních posádek, wink záleží na úhlu pohledu.

To jsme to nakoukli od rajčat do vesmírných dálav yes.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petrn - (27) - 147.166 (?), 17.12.2013 11:37

3-4 kg na rostlinu je pro mě mega úrodasmiley Stačilo by mi klidně i jen tak pět větších rajčat abych nebyl nespokojen.
Řídíte se nějakým pomocným pravidlem na kolik omezovat počet plodů?

Zacelené praskání mi nevadí. Stupické mi až tolik nepraskalo, ale se Startem mám taky špatnou zkušenost. S Kosmonautem jsem m+e nepotěšil, protože zrovna od něj mám semínka.

Cherokee Purple - vychytávat kdy jej utrhnout je u mě docela problém. Nejlepší jsou pro mě rajčata, která dlouho vydrží na rostlině. Dostanu se k nim tak jednou týdně.

Zkoušel jste Costoluto Genovese uvařit? Jak jsem se dočetl tak mnohá rajčata se vyznačují tím, že se jejich chuť stane jedinečnou až po uvaření, zatímco čerstvá chutnaji nevýrazně. Na Costoluto někteří nedají dopustit jako na nejlepší rajče na těstoviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 17.12.2013 18:19

-Ne všechny bifteky je třeba omezovat počet květů (záleží na tom jak velké plody tvoří). V každém případě likviduji tzv. megablooms (dva a více srostlých květů), které jsou u některých odrůd většinou na prvním vijanu. Z těchto megablooms se vytvoří nevzhledné, dvojití strašně veliké rajče, které zabrzdí celý rozvoj rostliny (hodně náchylné jsou Beefmaster a Brutus). U rajčat s velikostí nad 300 g se doporučuje na prvním vijanu ponechat tři plody na druhém a dalším čtyři plody. Bez rozdílu u všech biftekových odrůd používám u zálistku pod prvním vijanem missouri vyštípnutí a tím podpořím listovou plochu rajčete. Dále pokračuji tak, aby rostlina stále rostla a současně zrály plody (někdy se tato rovnováha hleda těžce).

Nikdo nejdeme na zahradu a utrhneme úplně zralé Cherokee Purple a hned ho konzumujeme. Utrhne se když je vybarvené a uloží se v chladnější místnosti, kde pomalu dozrává- pochopitelně je třeba kontrolovat.

Nevidím rozdíl v chuti u protlaku, omáčky ani u drcených rajčat z Costoluta oproti mým rajčatům typu San Marzano. Já docela věřím tomu, že u nás vypěstované San Marzano není totéž co San Marzano z oblasti pod Vesuvem. Už jsem myslím psal, že znám pěstitele, kteří nejí syrová rajčata a dělají jen pasty  (až 100 litrů ročně) a Costoluto Genovese považují ve svých podmínká za naprostou jedničku. Sám si myslím, že Costoluto není ani špatné rajče na saláty a sendviče na rozdíl od SM.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 17.12.2013 9:51

Ja sa chystam vyskusat niektore odrody of firmy Thompson & Morgan, len neviem odkial ich objednat. Nieviete o niecom v CR/SR? Pripadne skadial zo zahranicia objednat za rozumnu cenu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.12.2013 13:17

mnohe odrudy od teto firmy se nabizeji i u jinych firem..

já letos uprednostnil nákup osiv prvně u Moravoseedu, neboť komunikace se Semem není až tak hladká jako v minulých letech, bohužel

Nejvíce jsem zvědav na oválné rajče tyčkové, zatím pod číslem, no uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 17.12.2013 21:25

Ja by som chcel vyskusat konkretne cherry o ktorych pisal aj bred_ik, Suncherry Premium F1 a Sweet Aperitif F1. Tak ak toto forum Pan Ivo sledujete, tak napiste prosim kde ste ich zohnali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 18.12.2013 7:02

Suncherry Premium F1 jsem sehnal na ebay, jestli se nepletu. Abych řekl pravdu, není to špatná odrůda, ale taky žádný zázrak. Na pohled vypadá lépe než chutná. Možná mám ještě doma pár semen od loňska.
Sweet Aperitif podle šlechtitelů není hybrid (pravděpodobně se jedná jen o úmysnou chybu obchodníků, F1 nejde dál množit), ale klasická odrůda, takže jsem si z ní nechal semena, není problém se domluvit na poslání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.12.2013 13:19

Thompson & Morgan má prodej ale zase taková výhra to není. U nás zastoupení není, na Slovensku jsem byl jednou tady v Bratislavě ale nabídku si už nepamatuji, spíše Holandská. Něco z Maďarska je tady, dobře se nakupuje v Holandsku tady. Vloni jsem v Anglii nakoupil ve dvou e-shopech, na jména si bohužel nyní nepamatuji. 

Vzpomněl jsem si na jeden .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 17.12.2013 17:58

Já jsem na sezónu 2014 nakupoval Zde

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 18.12.2013 12:08

Na těchto stránkách jsem se inspirovala a zkusila pěstovat něco jiného než dříve a jinak než dříve... Nadšení bylo veliké, ale spokojenost už menší...    1.opožděný výsev (na Josefa), který jsem letos zkusila se mi vůbec nevyplatil! Dozrávání bylo velmi opožděné - takže se vracím k ledno-únorovému   výsevu.           2. pěstování rajčat venku se mi v naší poloze také neosvědčilo - plíseň+pozdní dozrávání, které velmi snížilo úrodu           3. pěstování v kbelících - mi prostě nejde, úroda minimální           4. nové odrůdy - mi rodina nijak nepochválila, vracím se i vzhledem k časovému ubytku k pěstování tyčkových rajčat Tornádo ve skleníku ( + pro mě si přidám 1-2 tyčkové odlišnosti). Nemám ráda přebujelost rostlin, které nestíhám omezit.           Lenča   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika