Rajčata - osychání listů



Stránky: 1,  2   
Tuka - (1) - 78.243 (?) 
23.6.2019 19:05, zobrazeno: 4984x
Dobrý den, začaly mi osychat listy u rajčat - tyčkove, různé druhy. Osychání se šíří a sílí. Začíná od kraje listů, ale teď jsem si všimnul i drobných suchých teček uprostřed. Rajčata jsou na balkone ve velmi velkém truhlíku. Jakou ale celkem hustě vedle sebe. Jim pravidelně krystalonem dle návodu. Nasazování květů a tvorba plodů je velmi dobrá. Bojím se plísně. Díky moc za rady, co s tím.
Osychání
Osychání


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 24.6.2019 3:26

Jj, to vypadá na plíseň, včera jsem u 2 rajčat zaznamenal první pár flíčků asi začnu s postřikem.

Nevíte někdo jestli když rozdělám Dithane ho můžu používat delší dobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.175 (?), 24.6.2019 6:01

Co tou plísní konkrétně myslíte?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.243 (?), 24.6.2019 7:57
Ta oschla místa. Celé rostlinky začaly osychat a tomto postupem to vidím na pár dní a bude to letos hotovo:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.163 (?), 24.6.2019 7:39

Přehnojeno - přemokřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.243 (?), 24.6.2019 7:55
Děkuji za zprávu. Teddy byl bych radši, kdyby to plíseň nebyla. Zkusím zmírnit zálivku. Nicméně teď celý víkend jsem nezaleval, půda na povrchu je suchá a jen se to horší. Opravu do nemůže být plíseň? Děkuji!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.154 (?), 24.6.2019 10:08

To nie je Fytoftora- pleseň,môže to byť aj reakcia na prehnojenie, polievať len do podmisky. Chorôb je strašne veľa, niekedy sa ťažko určujú. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.174 (?), 24.6.2019 13:21
Děkuji moc za radu, snížíme zálivku a uvidíme
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 52.111 (?), 24.6.2019 16:03

Dobry den,

podobne flaky mam aj ja - osychanie okrajov, okrem inych roznych. Mam pocit, ze mam vsetky typy chorob, aj septorioza, aj zvinovanie listov ale pomaly komplet celej rastliny, aj fialove cele listy alebo zlte a padaju. Po stonkach mi rajtuju male cierne musky, na listoch take cudne zelene chrobaciky s dlhymi tykadlami, podla toho, co som hladala a videla obrazky, to nie su svilusky ani trasnenky. Striekala som Kuprikolom pred vyse tyzdnom a vcera Karate Zeon. Vsetky rastliny v crepoch odchadzaju, su premokrene, asi hniju korene, denne na nich prsi, preto ani nehnojim, aby som nepremokrila este viac. To ich mam fenovat? Uhorky zeru slimaky, papriky a cukety zase vosky. Aspon na policku su rastliny bujne a zdrave. Zatial. Ked stihnem, vecer pridam foto. Je mi z toho nanic, po takej otrokarskej robote, doslova po nociach, popri inych pracovnych povinnostiach.    

Katka          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.154 (?), 24.6.2019 18:34

Katka, ja som väčšinu kvetináčových vysadila na záhony do nádob s vyrezaným dnom a zapusteným do zeme, zvnútra mali trocha bledšie listy a niektoré trocha osychali od spodu, tam sa krásne zobrali a pokračujú v raste, kvitnutí a zasadaní. Iba 5 kvetináčov a 1 hrantík mám vo dvore pod lexanovou strieškou, prihnojujem raz do týždňa žltým kristalonom na striedačku s roztokom liadku vápenatého, vyjde to lacnejšie, než keby som použila dvojzložkový kristalon na rajčiny a papriku.  Rodia v pohode, listy nie sú napadnuté hubovými chorobami, zatiaľ som ničím nestriekala, ale v tých horúčavách a suchu sa mi na nich objavili molice a tie som našla už aj na vonkajších záhonoch, dúfam, že dážď zabráni ich premnoženiu, v skleníku som zavesila ešte pred 3 týždňami preventívne žlté lepové dosky, ktoré zachytia prvé pokusy týchto nenažrancov, tak sú zatiaľ OK.  No u molíc je chemická ochrana aj tak problematická.  U nás temer mesiac nepršalo, všetku nachytanú dažďoú vodu som dávno minula a polievla už tou z vodovodu. Minulé 2 dni konečne slušne napršalo. Všetko riadne podskočilo. Proti hubovým chorobám asi strieknem zatiaľ preventívne iba roztokom zakysanky s vodou a pár kvapkami jódu.Uvidím, ako sa bude vyvíjať počasie, či použijem neskôr agresívnejšiu chémiu. Vonkajšie neprihnojujem, použila som preventívne postrek Wuxalom na zdravý vývoj plodov. Katka, ako vyzerajú tie mušky a zelené chrobáčiky? Ja z malých zelených poznám len Liskavku mätovú- tá mi decimuje ožerom porasty mäty, ale nestriekam. Dali by sa chrobáčiky aj pozbierať, ale nemám čas, tak suším aj obžraté rastliny.

    Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika