Rajčata - osychání listů



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.154 (?)
24.6.2019 18:34

Katka, ja som väčšinu kvetináčových vysadila na záhony do nádob s vyrezaným dnom a zapusteným do zeme, zvnútra mali trocha bledšie listy a niektoré trocha osychali od spodu, tam sa krásne zobrali a pokračujú v raste, kvitnutí a zasadaní. Iba 5 kvetináčov a 1 hrantík mám vo dvore pod lexanovou strieškou, prihnojujem raz do týždňa žltým kristalonom na striedačku s roztokom liadku vápenatého, vyjde to lacnejšie, než keby som použila dvojzložkový kristalon na rajčiny a papriku.  Rodia v pohode, listy nie sú napadnuté hubovými chorobami, zatiaľ som ničím nestriekala, ale v tých horúčavách a suchu sa mi na nich objavili molice a tie som našla už aj na vonkajších záhonoch, dúfam, že dážď zabráni ich premnoženiu, v skleníku som zavesila ešte pred 3 týždňami preventívne žlté lepové dosky, ktoré zachytia prvé pokusy týchto nenažrancov, tak sú zatiaľ OK.  No u molíc je chemická ochrana aj tak problematická.  U nás temer mesiac nepršalo, všetku nachytanú dažďoú vodu som dávno minula a polievla už tou z vodovodu. Minulé 2 dni konečne slušne napršalo. Všetko riadne podskočilo. Proti hubovým chorobám asi strieknem zatiaľ preventívne iba roztokom zakysanky s vodou a pár kvapkami jódu.Uvidím, ako sa bude vyvíjať počasie, či použijem neskôr agresívnejšiu chémiu. Vonkajšie neprihnojujem, použila som preventívne postrek Wuxalom na zdravý vývoj plodov. Katka, ako vyzerajú tie mušky a zelené chrobáčiky? Ja z malých zelených poznám len Liskavku mätovú- tá mi decimuje ožerom porasty mäty, ale nestriekam. Dali by sa chrobáčiky aj pozbierať, ale nemám čas, tak suším aj obžraté rastliny.

    Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Tuka - (1) - 78.243 (?), 23.6.2019 19:05, zobrazeno: 4947x
Dobrý den, začaly mi osychat listy u rajčat - tyčkove, různé druhy. Osychání se šíří a sílí. Začíná od kraje listů, ale teď jsem si všimnul i drobných suchých teček uprostřed. Rajčata jsou na balkone ve velmi velkém truhlíku. Jakou ale celkem hustě vedle sebe. Jim pravidelně krystalonem dle návodu. Nasazování květů a tvorba plodů je velmi dobrá. Bojím se plísně. Díky moc za rady, co s tím.
Osychání
Osychání


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 24.6.2019 3:26

Jj, to vypadá na plíseň, včera jsem u 2 rajčat zaznamenal první pár flíčků asi začnu s postřikem.

Nevíte někdo jestli když rozdělám Dithane ho můžu používat delší dobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 24.6.2019 6:01

Co tou plísní konkrétně myslíte?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.243 (?), 24.6.2019 7:57
Ta oschla místa. Celé rostlinky začaly osychat a tomto postupem to vidím na pár dní a bude to letos hotovo:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.163 (?), 24.6.2019 7:39

Přehnojeno - přemokřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.243 (?), 24.6.2019 7:55
Děkuji za zprávu. Teddy byl bych radši, kdyby to plíseň nebyla. Zkusím zmírnit zálivku. Nicméně teď celý víkend jsem nezaleval, půda na povrchu je suchá a jen se to horší. Opravu do nemůže být plíseň? Děkuji!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.154 (?), 24.6.2019 10:08

To nie je Fytoftora- pleseň,môže to byť aj reakcia na prehnojenie, polievať len do podmisky. Chorôb je strašne veľa, niekedy sa ťažko určujú. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.174 (?), 24.6.2019 13:21
Děkuji moc za radu, snížíme zálivku a uvidíme
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 52.111 (?), 24.6.2019 16:03

Dobry den,

podobne flaky mam aj ja - osychanie okrajov, okrem inych roznych. Mam pocit, ze mam vsetky typy chorob, aj septorioza, aj zvinovanie listov ale pomaly komplet celej rastliny, aj fialove cele listy alebo zlte a padaju. Po stonkach mi rajtuju male cierne musky, na listoch take cudne zelene chrobaciky s dlhymi tykadlami, podla toho, co som hladala a videla obrazky, to nie su svilusky ani trasnenky. Striekala som Kuprikolom pred vyse tyzdnom a vcera Karate Zeon. Vsetky rastliny v crepoch odchadzaju, su premokrene, asi hniju korene, denne na nich prsi, preto ani nehnojim, aby som nepremokrila este viac. To ich mam fenovat? Uhorky zeru slimaky, papriky a cukety zase vosky. Aspon na policku su rastliny bujne a zdrave. Zatial. Ked stihnem, vecer pridam foto. Je mi z toho nanic, po takej otrokarskej robote, doslova po nociach, popri inych pracovnych povinnostiach.    

Katka          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.154 (?), 24.6.2019 18:34

Katka, ja som väčšinu kvetináčových vysadila na záhony do nádob s vyrezaným dnom a zapusteným do zeme, zvnútra mali trocha bledšie listy a niektoré trocha osychali od spodu, tam sa krásne zobrali a pokračujú v raste, kvitnutí a zasadaní. Iba 5 kvetináčov a 1 hrantík mám vo dvore pod lexanovou strieškou, prihnojujem raz do týždňa žltým kristalonom na striedačku s roztokom liadku vápenatého, vyjde to lacnejšie, než keby som použila dvojzložkový kristalon na rajčiny a papriku.  Rodia v pohode, listy nie sú napadnuté hubovými chorobami, zatiaľ som ničím nestriekala, ale v tých horúčavách a suchu sa mi na nich objavili molice a tie som našla už aj na vonkajších záhonoch, dúfam, že dážď zabráni ich premnoženiu, v skleníku som zavesila ešte pred 3 týždňami preventívne žlté lepové dosky, ktoré zachytia prvé pokusy týchto nenažrancov, tak sú zatiaľ OK.  No u molíc je chemická ochrana aj tak problematická.  U nás temer mesiac nepršalo, všetku nachytanú dažďoú vodu som dávno minula a polievla už tou z vodovodu. Minulé 2 dni konečne slušne napršalo. Všetko riadne podskočilo. Proti hubovým chorobám asi strieknem zatiaľ preventívne iba roztokom zakysanky s vodou a pár kvapkami jódu.Uvidím, ako sa bude vyvíjať počasie, či použijem neskôr agresívnejšiu chémiu. Vonkajšie neprihnojujem, použila som preventívne postrek Wuxalom na zdravý vývoj plodov. Katka, ako vyzerajú tie mušky a zelené chrobáčiky? Ja z malých zelených poznám len Liskavku mätovú- tá mi decimuje ožerom porasty mäty, ale nestriekam. Dali by sa chrobáčiky aj pozbierať, ale nemám čas, tak suším aj obžraté rastliny.

    Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika