Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Katka, ja som väčšinu kvetináčových vysadila na záhony do nádob s vyrezaným dnom a zapusteným do zeme, zvnútra mali trocha bledšie listy a niektoré trocha osychali od spodu, tam sa krásne zobrali a pokračujú v raste, kvitnutí a zasadaní. Iba 5 kvetináčov a 1 hrantík mám vo dvore pod lexanovou strieškou, prihnojujem raz do týždňa žltým kristalonom na striedačku s roztokom liadku vápenatého, vyjde to lacnejšie, než keby som použila dvojzložkový kristalon na rajčiny a papriku.  Rodia v pohode, listy nie sú napadnuté hubovými chorobami, zatiaľ som ničím nestriekala, ale v tých horúčavách a suchu sa mi na nich objavili molice a tie som našla už aj na vonkajších záhonoch, dúfam, že dážď zabráni ich premnoženiu, v skleníku som zavesila ešte pred 3 týždňami preventívne žlté lepové dosky, ktoré zachytia prvé pokusy týchto nenažrancov, tak sú zatiaľ OK.  No u molíc je chemická ochrana aj tak problematická.  U nás temer mesiac nepršalo, všetku nachytanú dažďoú vodu som dávno minula a polievla už tou z vodovodu. Minulé 2 dni konečne slušne napršalo. Všetko riadne podskočilo. Proti hubovým chorobám asi strieknem zatiaľ preventívne iba roztokom zakysanky s vodou a pár kvapkami jódu.Uvidím, ako sa bude vyvíjať počasie, či použijem neskôr agresívnejšiu chémiu. Vonkajšie neprihnojujem, použila som preventívne postrek Wuxalom na zdravý vývoj plodov. Katka, ako vyzerajú tie mušky a zelené chrobáčiky? Ja z malých zelených poznám len Liskavku mätovú- tá mi decimuje ožerom porasty mäty, ale nestriekam. Dali by sa chrobáčiky aj pozbierať, ale nemám čas, tak suším aj obžraté rastliny.

    Eva T

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika