Rajčata - kdy budete končit rajčatovou sezónu a jak?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?)
19.10.2014 13:59

Já bych řekl že vyhrává 3:0 kontumačně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 18.10.2014 23:08

Na poli mi plíseň ukončila rajčatovou sezonu začátkem září, v době sklizně totiž odmítám používat chemickou ochranu. Ve skleníku mám jen drobotinu, tam ještě nějaké zralé plody mám. Ve skleníku nemám letos žádná nezralá rajčata, růst rostlin mi zastavila čerň rajčete, takže tam nyní jsou jen plody na hnědých stoncích, jakoby se stříkalo defoliantem. To se mi za dvacet let pěstování ve skleníku nestalo. Potom mám ještě několik rostlin na dvorku částečně kryté převisem střechy, tam mám ještě nějaké zralé a zdravé plody. Dobře si vede Bejbino,  Philova, Phantasia, na ostatních rostlinách je již většina plodů zničená plísní. Rostliny jsem již chtěla vytrhat, z časových důvodů jsem to ještě nestihla.  Na tomto chráněném místě rostliny dorazila inverze s mžením, kterého u nás bylo v posledních týdnech požehnaně.  Od objevení plísně v srpnu rezignuji na letošní úrodu a spíše promýšlím strategii a taktiku pro další rok. Např. letos jsem na poli provedla nastýlku netkanou textilií, keříčková rajčata jsem pečlivě vyvazovala, strávila jsem na tom mládí a výsledek je žalostný. Některý z dřívějších příznivějších let jsem zasadila několik drobných sazenic Šejků tam, kde chyběl česnek, párkrát zalila do přijetí sazenic a na podzim sbírala rajčata do bramborového koše.   Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.10.2014 10:48

Ne vždycky udělá chybu pěstitel, někdy ji udělá spíše počasí. Mám dojem, že alespoň u nás letos chybovalo počasí značně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.10.2014 13:59

Já bych řekl že vyhrává 3:0 kontumačně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 19.10.2014 10:57

Asi to nebude jenom tím, že je utrhli nezralé  - spíš bude to kombinace nezralosti, odrůdy (která je tvrdá, snadno se nenamačká a rychle nekazí, zároveň ale nemá chuť) a faktu, že rostou divně - v halách z vodního roztoku. Jsou to umělé věci, vyšlechtěné pro potřeby prodejců.

A bohužel, většina lidí nemá jinou možnost, než to holt kupovat - případně aspoň někdy doplňvat i jinými zdroji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 19.10.2014 11:55

Už kupujete semínka na příští sezónu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 19.10.2014 12:54

Tak já mám bohatou sbírku 5O odrůd získanou z nákupů z předchozích dvou let, výměnou,či darováním jinými pěstiteli, něco je už z mé produkce.Z tohoto všeho zřejmě udělám výběr 16 odrůd, možná přikoupím nějakou F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.10.2014 15:37

Spolehám zvláště na Vás, pane Vladimíre, že se dozvím jak vypadají plody Goldkrone. Jedná se o malé žluté plody typu ILDI?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 19.10.2014 17:05

jedná se o žlutá cherry rajčátka,  tvarově něco jako třebas červená Cherolla F1 nebo Idyll.Ildi má jiný tvar, víc podlouhlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 19.10.2014 18:23

Pokusím se doplnit paní Kateřinu. Na Kanadský web TOMATObase jsem napsal přibližně toto. Raná tyčková odrůda cherry rajčete se žlutými plody. Rostlina je středně vzrůstná, plody jsou kulaté, malé o průměru 25-30 mm, hmotnost 15-20 g. Jeden stonek nese velký počet plodů (kolem dvaceti) s velmi dobrou sladkou rajčatovou chutí. K tomu bych dodal. Tuto českou odrůdu jsem pěstoval letos poprvé a její chuť byla pro mne největším pozitivním překvapením. Nejsem příznivec žlutých a sladkých rajčat, která většinou postrádají tu pro mne správnou rajčatovou chuť, ale Goldkrone se mně zdálo velmi sladké a přitom dostatečně rajčatové. Ildi je vlastně trochu jiný typ rajčete, někdy se taková rajčata nazývají multiflora (jako například červené Reisentraube). V květu a s nasazenými plody vypadají rostliny Ildi nádherně. Letos jsem pěstoval této německé odrůdy jen jednu rostlinu, abych si udělal nějakou fotku, pro porovnání se starou českou odrůdou Žlutá kytice jejíž semena jsem nakonec stejně nesehnal. Ale loni mne tato odrůda poněkud zklamala svou nevyrovnaností plodů velikost a tvar (některé oválné, některé až hruškovité). Chuť se mně zdála příjemná, ale v některých fázích léta spíše mdlá a vodovitá. Ale to nemusí platit pro každého, to je můj subjektivní pocit. Již v roce 2013 jsem se rozhodl, že tuto odrůdu asi pěstovat nadále nebudu, příští rok naopak předběžně počítám se čtyřmi rostlinami Goldkrone.
Pane Petře pozdravujte Pardubice, před měsíce jsem tam seděl na tom Vašem krásném náměstí s bývalými spolužáky (50 let po maturitě).
           Vladimír

Goldkrone
Goldkrone
Goldkrone
Goldkrone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 84.89 (?), 24.3.2016 12:17

Pekný slnečný deň, tento rok si pestujem sadeničky mimo iných aj Goldkrone a Ildi.  V pláne mi zostáva v skleníku ešte jedno miesto voľné. Ktorú z týchto odrôd skôr doporučíte do skleníku? Goldkrone? Sú sladšie a menej praskajú? Úrodnosť ale majú asi menšiu ako Ildi, že? Vzrastovo sú približne rovnaké? Odolnosť k plesni a vysokým teplotám v skleníku (opadávanie neopelených kvetov)?

Ďakujem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika