Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
7.1.2018 18:45

Asi už taky přejdu na ta kupovaná. Z rajčat trhaných koncem října za zelena už mi zbylo jen na dně košíku. Mnohá z nich už sesychají.

Poslední vlastní rajčata z původních zelených
Poslední vlastní rajčata z původních zelených
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 4.1.2018 19:09

No, Vladimíre a zase som o niečo múdrejšia, túto jeseň snáď mi vyjde dúfam viac času a nejaké rajčinky s LSL génom budem teda mať čo najdlhšie v sklenníku, menej polievať, príp. v kontajneri pod strieškou, kde neprší. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 4.1.2018 19:27

Ale to nejsou rajčata LSL. Geneticky je to úplně něco jiného a hlavně chuťově. Asi budu muset najít, kde se o tom píše.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 4.1.2018 21:14

Viem Vladimír, tie Ramalletky sú tradičné druhy z Mallorky na vešanie v strapcoch, ale ja tie tvoje rady vyskúšam aj s niektorými rajčinkami, ktoré majú ten LSL v génoch, aj keď nebudú určite tak dobre chutiť. Eva T 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 5.1.2018 17:57

To je dobrý nápad. Zítra se stavím v Bille a nějaké to LSL koupím a položím ho vedle těch Ramallet. Uvidím, jestli se jeho chuť skladováním zlepší.

                Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 6.1.2018 14:31

Vladimíre, a čo hovoríš na túto odrodu, ktorú som dnes našla na nete- prikladám voľný preklad z prekladača.

2114 - Wintertomate
Odroda pestovaná v Nemecku, z Ruska, vyvinutá Dr. Klapprottom. Malé červené plody-25 až 40 gramov, typu zužujúcej sa slivky / chvost, bacuľaté (priemer +/- 5 cm) a pretiahnuté pozdĺžne, čo môže byť ako srdce-tvarovaný vzhľad. Plody vo veľkých zhlukoch. Pevné mäso so sladkou a aromatickou chuťou. Silná rastlina presahujúca 2,0 metra, veľmi jemné listy, indeterminantná. Skôr skorá produkcia. Zvláštnosťou tejto odrody je pozastaviť rastlinu zodpovednú za ovocné zhluky ovocia, takže je možné ich konzumovať až do januára- preto názov tejto odrody!

2114 - Wintertomate
2114 - Wintertomate
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 6.1.2018 16:54

K tomu nemohu nic říct, protože jsem je nikdy nepěstoval. 

Jen bych tady napsal kritickou poznámku: 

Když zadám na Google Wintertomate, tak se mně načte plno německých stránek s rajčaty, které vydrží až do ledna. Wintertomate podle mne není žádné uznávané jméno, jen odkaz na jejich skladovatelnost a to o tom Dr Klaprottovi je jen pěkná histrorie, kterou si mohl kdokoliv vymyslet. Všechno slouží hlavně k reklamě prodávaných semen. Tento způsob reklamy je dnes dost běžný.Podle popisu by to mohlo být některé italské rajče, které se prodává pod souhrnným názve Pienollo del Vesuvio.

Našel jsem tam také Italienische Wintertomate, což také není žádné uznávané jméno, ale jedná se pravděpodobně o některou odrůdu pěstovanou v okolí Vesuvu(Principe Broghese, Re Umberto,...). Pokud jde o tyto, tak jsem je pěstoval a protože jsem nebyl schopen vytvořit jim půdní podmínky jako na Vesuvu, tak dlouhodobé skladování nevydržely.

Jen tak na okraj, klidně bych mohl přejmenovat ty Ramalety, které pěstuji českým jménem třeba Březnovka, vymyslet k tomu trochu historie jak jsem ji našel v nějaké dědině na Valašsku a prodávat zájemcům za pěkný peníz semena. Tak to dnes ve světě chodí.

Dopředu se omlouvám všem, kterým se mé kritické stanovisko nelíbí a myslí si, že na ně nemám právo.

                                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 6.1.2018 17:32

Vladimíre, to som našla dnes, keď som surfovala na tom Fr. Webe, ktorý tu doporučil p. Kohútek, zaujalo ma to, tak som to tu voľne skopírovala- inak, nie je to eshop,- len akási databáza síce aj tak môžeš mať pravdu, kadekdo si môže uviesť hocičo a hlavne s tými eshopmi keď som porovnávala ich údaje u niektorých odrôd sa dosť líšili. Eva Tsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 7.1.2018 17:04

Tak ja jsem napsal: Včera jsem se stavil v Bille a koupil jedno rajče LSL. Je velké, tvrdé jak štolverk, krásně červené, ale když si představím jak asi chutná, tak se mně do něho ani nechtělo zakousnout. Položil jsem ho vedle těch Ramalletů a budu se modlit, aby dozrrálo do nějaké dobré chuti. Pokud to vyjde, tak už se nebudu obtěžovat s nějakým pěstováním rajčat na zimu. Zatím nevím, kdy ten pravý okamžik na chutnání nastane. Mohl jsem jich koupit víc, 9,- Kč za jedno není až tak velká suma, ale nevěřím, že se chuť tohoto rajčete nějak hodně vylepší. Dal bych ho na ozdobu na chlebíčky, ale ty děláme jen občas při nějaké slavnostní příležitosti. 

            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.1.2018 18:45

Asi už taky přejdu na ta kupovaná. Z rajčat trhaných koncem října za zelena už mi zbylo jen na dně košíku. Mnohá z nich už sesychají.

Poslední vlastní rajčata z původních zelených
Poslední vlastní rajčata z původních zelených
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 7.1.2018 19:43

Ale na jaká? Copak se my, fajnšmekři, můžeme spokojit s tím, co je k dostání? Někdy u nás na trhu vidím Tomina, nejspíš z Holandska. Za 120 - 140 Kč kilo. A za tu cenu nejsou nic moc. I ty cherry v krámech už jsou LSL. Prostě hamletovská otázka.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika