Rajčata 2018



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
23.3.2018 15:44

Ne, to by byl jen černý humor. Na snímku je pařeniště a česnek ve čtvrtek a v pátek, když připadlo 25 cm. Po pravdě, podle kolíků u česneku bych ho i tak našel.

Pařeniště pouze pocukrované + česnek
Pařeniště pouze pocukrované + česnek
Pařeniště zaváté
Pařeniště zaváté
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 69.65 (?), 23.3.2018 16:27

tak to už je slušný rajčatový lesyesty moje mininitěnky se ven ještě hned tak nepodívají.No-a jaro snad ani nebudecrying,před chvílí tu sněžilo-FUUJ!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.3.2018 15:44

Ne, to by byl jen černý humor. Na snímku je pařeniště a česnek ve čtvrtek a v pátek, když připadlo 25 cm. Po pravdě, podle kolíků u česneku bych ho i tak našel.

Pařeniště pouze pocukrované + česnek
Pařeniště pouze pocukrované + česnek
Pařeniště zaváté
Pařeniště zaváté
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.3.2018 21:15

Krásně Ti to roste, Evi. yes A to přesto, že tohle fakt není teplé jaro. V dubnu (byť třeba 30.) už si dáš chleba s máslem a SVOJE rajče.

Blahoželám.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.161 (?), 24.3.2018 0:46

Rajčata 2018 E.T.Pokud máš obyčejnou cihlu a krbová kamna, dej ji nahřát.Drží dlouho teplo.Tatínek nahříval na kamnech, pěstoval salát.Mívali jsme velmi brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.11 (?), 24.3.2018 23:56

Prosím o radu, 16.3. jsem vysela 25 semínek rlzných rajčat od firmy Kieperkerl. Zalévám do podmisky a vodu nechám vzlínat, zapomněla jsem slít. Slila jsem přebytek po 3 dnech, Semínka v zemi jsou, ale neklíčí.
Netušíte proč a zda je ještě šance?


Děkuji jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 25.3.2018 6:21

Zkuste je dát do většího tepla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 25.3.2018 6:56

Veľa záleží od hĺbky výsevu, substrátu a tepla. Ak boli hlbšie, dajte ich do tepla nad 22 stupňov, mohli by ešte vyklíčiť. Lepšie vysievať na povrch, nadokryť a po 3-4 dňoch po objavení klíčkov dosypať asi 1 cm zeminy a rozpračovačom prevlhčiť. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 25.3.2018 7:50

Souhlasím s paní Evou. Je lepší vysévat na povrch mokrého substrátu, přiklopit sklem nebo folii aby tam byla vzdušná vlhkost a teprve potom, až se ukáží klíčky, zasypat vrstvou zeminy. Pokud se vysévá do hloubky a substrát je přemokřený, tak se může stát, že se semínka utopí. Snad to nebude tento případ.

Předpověď počasí vypadá optimisticky a tak v pondělí začnu vysazovat rajčata do pařeniště. Všechno potřebné už mám nachystané, dokonce i jamky do kterých budu sázet. Nejraději bych to vysadil najdenou, ale nemám nikoho kdo by mně ty sazenice na zahradu odvezl a tak to budu muset postupně odvozit MHD v tašce. Doufám, že všech 28 sazenic bude o Velikonocích už v zemi.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 25.3.2018 8:17

Vladimíre, tak nech sa nám to počasie konečne umúdri, aj ja budem postupne od pondelka vysádzať do sklenníka, včera som vysadila 2 prerastené-1 Sugar Gloss a 1Taminu -tá sa m zlomila, uvidím, či sa spamätá. Ráno o 7.(6. h. z. č.) bolo vonku -2, v sklenníku vďaka naakumulovanému teplu zo slnečného dňa plus 7, pod tunelom plus 8. Korene s násadou plodov presádzam postupne do väčších nádob, budem pestovať v kontajneroch vo dvore pod strieškou. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.3.2018 8:33

Myslím, že rajčatová semínka se jen tak neutopí, spíš mohou shnít. Podle textu není vidět, jak jsou hluboko a jak moc/málo mají vody.

Naše předpověď počasí v SZ Bulharsku vypadá také optimisticky. Je sice zrovna několik stupňů pod nulou, ale příští týden bude až +23. Tak jsem vykopal pařeniště ze sněhu a snad zítra sázím. Sníh a mráz už tu letos nebude.

Pařeniště pod sněhem
Pařeniště pod sněhem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika