Rajčata 2018



   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
   
host - 124.53 (?) 
3.3.2018 20:27

Dobrý den.

Pěstoval jste někdy odrůdu Orfea, prodává SevaSeed?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 228.152 (?), 5.3.2018 8:40

Čakala som, že niekto odpíše, sama som Orfeu F1 nepestovala, je určená predovšetkým na rýchlenie do sklenníkov, ani ju nemienim pestovať, najradšej z osvedčených hybridov mám Startky do sklenníka i na von. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 5.3.2018 12:30

Orfea je pro mne pěkné a chutné rajče. Semena jsem letos koupil v OBI. Má na spodním okraji náznak špičky a tudíž na řezu srdcovitý tvar.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mapri - (29) - 48.172 (?), 7.3.2018 17:08

Dobrý den, mám dotaz, dostala jsem semínka Marmande, a hledela na netu, píší tam, že je keříčkové a jinde tyčkové. Pětujete ho někdo a jak? Děkuji Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 228.152 (?), 7.3.2018 18:24

Marmande je pomerne skoršie zrejúca, indeterminantná (tyčková) stará francúzska odroda, ja som ju pestovala asi pred 6 rokmi, nebola príliš vysoká. (možno aj preto ju niektoré weby uvádzajú ako kríčkovú) chuť bola trocha trpká, nie príliš sladká ako u iných biftekov a myslím, dosť bola náchylná na hubové choroby. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mapri - (29) - 48.172 (?), 7.3.2018 19:23

Děkuji, už jsem dvě semínka vysela, jestli vyjdou, tak je vyzkouším.Nebudu od nic moc čekat, třeba překvapí.Mám i jiné steakové oblíbené, tak ty mě určitě zachrání. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.241 (?), 7.3.2018 23:21

Mne vôbec nechutili, suché - bez šťavy, málo plodily. Nesadil by som

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 16.3.2018 21:38

Prvý rok som vysiala ešte v decembri Philovitu F1, z 2 semien vyšlo 1,rastlina je vysoká, ani nie nejak vytiahnutá, hrubá ako silná ceruzka.Za 13 listom vyhodila pred asi dva a pol týždňom kvetné puky, ktoré postupne zakrnievajú, rastlina rastie, mohutnie, vyháňa bohato zálistky, ktoré vylamujem poctivo na množenie.Prihnojujem len Kristalonom Plod a kvet, takže logicky by mala nahadzovať na kvety a plody ako ostatné odrody, vysiate v tom istom čase.Nemôžem porovnať, lebo Philovitu som ešte nepestovala a mám len 1 rastlinu, Aké máte skúsenosti s jej rodivosťou- versus jej odolnosť k chorobám? Eva T

Philovita F1
Philovita F1
Zakrnelé púčiky
Zakrnelé púčiky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 17.3.2018 19:13

Ahoj Evi,

docela mne překvapila tvoje zkušenost s tou Philvitou. Asi ta dvě semena Philovity jsou ta co jsem ti dal? Moc si to nepamatuji a také si nikde nezapisuji, co jsem komu poslal. Pokud jsou to ona, tak mne to dost překvapuje. Semena byla original od Kiepenkerl, mám dojem že datum expirace bylo 12/2018 ale nejsem si jistý. Kupoval jsem je 2015. Philovita mně vždy klíčila stoprocentně. S jejím růstem a kvetením jsem neměl nikdy problémy. Našel jsem dvě fotky z roku 2013, kde jsou sazenice z klonování zálistku z rajčete pěstovaného v roce 2012 (různé grenrace). Na snímku ze 3.4.2013 je vidět i nasazené plody, přitom tyto klony byly pěstovány za mým oknem při 18 °C.

Opravdu nevím, proč ti to nekvete a nedělá plody.

 Ahoj     Vladimír

Sazenioce (klony)
Sazenioce (klony)
Philovita na zahradě
Philovita na zahradě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 17.3.2018 19:44

Vladimíre, je to z tých 2 semien, vysievala som v druhej polovici decembra, presádzala som ju s nahodenými púčikmi, možno v zemine bolo viac dusíka, tak si to rozmyslela s tým kvitnutím a silu dávala do zálistkov a rastového vrcholu- už som namnožila 8 mladých rastliniek, 1 spodný som nechala a ešte ďalšie aspoň 3 budem musieť na budúci týždeň vylomiť. Na vrchole nahadzuje ďalšie kvetenstvo. Ešte som pred týždňom vysiala 1   tiež originál semienko na výsadbu von pre porovnanie, kdesi niekto spomínal v diskusii, že nie je príliš plodná, škoda, že nemám kedy hľadať jej hodnotenia na fóre. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika