Rajčata 2018



kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 69.65 (?)
23.3.2018 16:27

tak to už je slušný rajčatový lesyesty moje mininitěnky se ven ještě hned tak nepodívají.No-a jaro snad ani nebudecrying,před chvílí tu sněžilo-FUUJ!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 69.65 (?), 23.3.2018 16:27

tak to už je slušný rajčatový lesyesty moje mininitěnky se ven ještě hned tak nepodívají.No-a jaro snad ani nebudecrying,před chvílí tu sněžilo-FUUJ!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.3.2018 15:44

Ne, to by byl jen černý humor. Na snímku je pařeniště a česnek ve čtvrtek a v pátek, když připadlo 25 cm. Po pravdě, podle kolíků u česneku bych ho i tak našel.

Pařeniště pouze pocukrované + česnek
Pařeniště pouze pocukrované + česnek
Pařeniště zaváté
Pařeniště zaváté
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 25.3.2018 21:15

Krásně Ti to roste, Evi. yes A to přesto, že tohle fakt není teplé jaro. V dubnu (byť třeba 30.) už si dáš chleba s máslem a SVOJE rajče.

Blahoželám.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.161 (?), 24.3.2018 0:46

Rajčata 2018 E.T.Pokud máš obyčejnou cihlu a krbová kamna, dej ji nahřát.Drží dlouho teplo.Tatínek nahříval na kamnech, pěstoval salát.Mívali jsme velmi brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.11 (?), 24.3.2018 23:56

Prosím o radu, 16.3. jsem vysela 25 semínek rlzných rajčat od firmy Kieperkerl. Zalévám do podmisky a vodu nechám vzlínat, zapomněla jsem slít. Slila jsem přebytek po 3 dnech, Semínka v zemi jsou, ale neklíčí.
Netušíte proč a zda je ještě šance?


Děkuji jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 25.3.2018 6:21

Zkuste je dát do většího tepla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 25.3.2018 6:56

Veľa záleží od hĺbky výsevu, substrátu a tepla. Ak boli hlbšie, dajte ich do tepla nad 22 stupňov, mohli by ešte vyklíčiť. Lepšie vysievať na povrch, nadokryť a po 3-4 dňoch po objavení klíčkov dosypať asi 1 cm zeminy a rozpračovačom prevlhčiť. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 25.3.2018 7:50

Souhlasím s paní Evou. Je lepší vysévat na povrch mokrého substrátu, přiklopit sklem nebo folii aby tam byla vzdušná vlhkost a teprve potom, až se ukáží klíčky, zasypat vrstvou zeminy. Pokud se vysévá do hloubky a substrát je přemokřený, tak se může stát, že se semínka utopí. Snad to nebude tento případ.

Předpověď počasí vypadá optimisticky a tak v pondělí začnu vysazovat rajčata do pařeniště. Všechno potřebné už mám nachystané, dokonce i jamky do kterých budu sázet. Nejraději bych to vysadil najdenou, ale nemám nikoho kdo by mně ty sazenice na zahradu odvezl a tak to budu muset postupně odvozit MHD v tašce. Doufám, že všech 28 sazenic bude o Velikonocích už v zemi.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 25.3.2018 8:17

Vladimíre, tak nech sa nám to počasie konečne umúdri, aj ja budem postupne od pondelka vysádzať do sklenníka, včera som vysadila 2 prerastené-1 Sugar Gloss a 1Taminu -tá sa m zlomila, uvidím, či sa spamätá. Ráno o 7.(6. h. z. č.) bolo vonku -2, v sklenníku vďaka naakumulovanému teplu zo slnečného dňa plus 7, pod tunelom plus 8. Korene s násadou plodov presádzam postupne do väčších nádob, budem pestovať v kontajneroch vo dvore pod strieškou. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.3.2018 8:33

Myslím, že rajčatová semínka se jen tak neutopí, spíš mohou shnít. Podle textu není vidět, jak jsou hluboko a jak moc/málo mají vody.

Naše předpověď počasí v SZ Bulharsku vypadá také optimisticky. Je sice zrovna několik stupňů pod nulou, ale příští týden bude až +23. Tak jsem vykopal pařeniště ze sněhu a snad zítra sázím. Sníh a mráz už tu letos nebude.

Pařeniště pod sněhem
Pařeniště pod sněhem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika