Plody na rajčatech nerostou



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?)
24.6.2013 8:55

U člověka je partenogeneze natolik vzácná, že když už se to stane, vznikne z toho náboženství.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 24.6.2013 8:55

U člověka je partenogeneze natolik vzácná, že když už se to stane, vznikne z toho náboženství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 24.6.2013 17:20

Já bych spíš řekl, že rostliny zelené spektrum odrazí a proto se nám jeví jejich barva zelená. Ostatní složky spektra absorbují a využíijí pro svůj růst.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 23.6.2013 23:10

Mam podobny problem s odrodou Beefmaster, pestujem ju vonku, staram sa o nu najlepsie ako viem, a kvety po odkvitnuti zasichaju a opadavaju aj so stopkou. Cim to bude? Myslel som ze opelenim, alebo pocasie v dobe kvitnutia bolo idealne tak sa mi to nezda... ostatne odrody su ok, tak prosim pestovatelov Beefmasteru, aby sa podelili o skusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 23.6.2013 23:24

Každý strom i každá rostlina unese jen tolik plodů na kolik má energii (listy, kořeny, živiny). Že opadnou měruňky při velké násadě to už se snad ani nikdo nediví. U velkých rajčat je běžné omezovat počet květů.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 24.6.2013 9:46

To ja chapem, ale ze by doposial tak bujne a vitalne rastliny neboli schopne udrzat ani jeden plod, tak to uz nechapem. Napada ma este problem s opelenim, ale predpokladam ze su samoopelive?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.6.2013 14:48

ůplně pro upřesnění, folie je podkladově průhledná, na ní zelená mřížka velmi drobná, takže světlo vevnitř jde opravdu do zelena.Nejhůř sou na tom rostliny vzadu býčí srdce, a Yellow Gazi, pro mne bohužel nejcennější, ale býčí srdce bez plodů jsou i u kraje.Jinak plody sou na Startu, a na Yellow Banana.Také už mám pár paprik, no celkem to nestojí za nic, ale překvapuje mne, že nejspíš se dočkám dřív paprik než rajčat.Jinak venku mám 3 napůl červené plody Stupického.Myslela sem že je už na rok nedám, ta plodnost nic extra ale jak vidím, přesvědčili mne opět.Výhoda že s nimi není práce s vyštipováním je také výborná.Rostou i při chladném počasí, prostě zas budu s nimi počítat.Dokonce sem jedno z legrace umístila do závěsného truhlíku.Jinak výluh z tabáku, co sme se včera bavili, tak mšice zmizely... aspoň doufám na pár dní.Výhoda proti Bioolu, rostliny nejsou mastné, u Bioolu hned druhý den mšice stejný počet, a upadávaly po postřiku květy i plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.6.2013 15:55

Před chvílí jsem se byla podívat ve skleníku. Zaměřila jsem se na vijany květů rajčat. Zjistila jsem, že většina květů, která kvetla minulý týden, bude bez plodů, opadávají, či později zůstanou jen miniaturní rajčátka. Jak postupuje nakvétání, tak je na vijanu několik pěkných rajčátek, potom zatím prázdné květy a opět rajčátko či rozvitý květ. To znamená, že toto položení květů bude k ničemu a rostlina poroste dále do stropu, kde snad zaplodí. Mám obavy, že za chvíli budu mít plný skleník a úroda nic moc. Ve skleníku mám hlavně drobotinu. Tentokrát třepání nepomohlo, min-max. teploměr mi ukazoval 55 st. c. Asi se uvařily. Pro paní Kateřinu, tabák používám též, a to k vykouření skleníku. Při vykuřování ve skleníku nepobývám, vyvětrám, toxicita plodů nebude vyšší než po pobytu v zakouřené restauraci na stole.     J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 24.6.2013 16:14

V literatuře se píše: Horké a suché počasí způsobuje předčasné shazování květů. Při vysokých teplotách 37-38 °C většina poupat paprik opadá před rozvitím a rajčata již nenasazují plody.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.2 (?), 24.6.2013 16:21

Měla jste v těch hicech otevřené dveře skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 24.6.2013 16:38

Už jsem to kdysi v jiném vláknu psal, že s pěstováním rajčat ve skleníku jsem skončil. Díky perfektní péči, t.zm. téměř denodenní zálivce, rajčata vše tlačila do hmoty, rostliny 2 m vysoké a na nich dozrálo tak 5 plodů.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika