Plody na rajčatech nerostou



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 14.199 (?)
24.6.2013 6:49

No jeden případ je všeobecně znám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 243.114 (?), 23.6.2013 23:06

Špatně opylené - k opylení třešňového květu stačí jedno zrnko pylu, protože má plod jen jedno semeno. Bobule mají semen vícem takže k opylení je těch pylových zrnek potřeba více... Některé odrůdy zeleniny mohou vytvořit i plody bez opylení, tzv. parthenokarpicky. U ovoce je tento jev častý u citrusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 24.6.2013 0:30

Partenogeneze, apomixie, neboli nepohlavní vznik semen, je u rostlin až překvapivě rozšířená. Namátkou se takto rozmnožují pryskyřník, kontryhel, mochna, ostružiník, jeřáb, hloh, pampeliška, turan, lipnice... Ačkoliv má své nevýhody, je to vlatně geniální způsob, jak zkombinovat výhody vegetativního a pohlavního rozmnožování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.6.2013 3:36

proboha proč ale takové folníky prodávají.Nemám to nějaké podomácku.Celý komplet konstrukce a plachta je originál z ochodu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.6.2013 6:15

Proč v tom rostou ale plody jiných rostlin? Já osobně již delší dobu pozoruji ve foliáku a skleníku velký propad plodů u melounů v době velkých veder, ani vysoká vlhkost vzduchu moc nesvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.6.2013 7:30
Jen tak pro zajímavost jsem se porozhlídl po netu a zelená nebo modrá plachta je celkem běžně v nabídce. Určitě by chtělo zeptat se někoho na zkušenosti při pěstování pod touto folií.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 5.149 (?), 24.6.2013 7:40

Také nerozumím tomu, proč zrovna na foliáku by měla býtr zelená folie. Ale její barva asi nebude sytá, takže pronikající světlo bude mít asi pouze zelenkavý odstín, možná to ani nebude poznat, takže je předpoklad, že většina barevného spektra touto folií projde. Moje představa zelené folie byla asi přehnaná. Potom asi bude největším problémem teplota. Rostlina se spíš snaží zabránit abnormálnímu výparu vody než aby svou energii soustředila na produkci potřebných látek k vývoji plodů. Optimální teploty pro rajčata se pohybují okolo 30 °C, ale teploty nad 35 °C jsou tak asi vhodné jen pro kaktusy a sukulentní rostliny. Tak a teď se jdu podívat po osmi dnech na zahradu, jak dopadly moje rajčata. Měl jsem zajištěnu jen jednu zálivku ve čtvrtek odpoledne. S pozdravem

                            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 24.6.2013 8:59

Možná to je jenom komerční tah, protože pod zelenou fólií vypadají rostliny zelenější, takže člověk má pocit, že se jim lépe daří. Asi jako prodej pomerančů v červené síťce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 24.6.2013 9:56

Zelena folia absorbuje ostatne farby viac, zelenu najmenej. Zrejme ide o eliminaciu svetla kvoli prehriatiu, ale nemalo by to branit fotosynteze. Aby sme toto potvrdili, museli by sme zmerat spektrum folie vo viditelnej oblasti a zistit, niekde z wikipedii, pri ktorej vlnovej dlzke sa uplatnuje najucinnejsie fotosynteza.

...Tak som to pozrel a je to nafigu. Zelene svetlo sa pri fotosynteze najmenej absorbuje, cize z viditelneho je najmenej potrebne. Neabsorbuje ho vyznamne ani chlorofyl A, ani B, iba betakarotenoidy, ktore sa nie vzdy uplatnuju v takom meradle. Cize folia zabrani scasti fotosynteze. Mne to nedava logiku, preco ma byt zelena... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3263) - 5.149 (?), 24.6.2013 17:29

Jsem potěšen stavem mých rajčat, asi to teplo jim maximálně prospělo. Acrobatem jsem stříkal před odjezdem na dovolenou, tak mám aspoň čtrnáct dnů pokoj. Horší to bylo s vyštipováním zálistků- dělal jsem to hodinu a tři čtvrtě- asi budu muset zvětšit počet determinantních rajčat na úkor tyčkových (jen najít vhodné odrůdy).

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 14.199 (?), 24.6.2013 6:49

No jeden případ je všeobecně znám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika