Papriky 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
12.2.2024 19:56

Dnes jsem si chvíli hrál. Každý má nějakou metodu na výsev paprik, já to dělám takhle. Semínma nechám naklíčit v teple na vlhkém ubrousku. Asi po 3 dnech vyrazí klíčky a takhle naklíčené je pinzetou uložím do minijamek do misky se substrátem. Tady rostlinky nechám vyrůst do výšky asi 10cm, pak je budu pikýrovat po jedné rostlince do kelímků.

papriky 2024
papriky 2024



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 12.2.2024 19:56

Dnes jsem si chvíli hrál. Každý má nějakou metodu na výsev paprik, já to dělám takhle. Semínma nechám naklíčit v teple na vlhkém ubrousku. Asi po 3 dnech vyrazí klíčky a takhle naklíčené je pinzetou uložím do minijamek do misky se substrátem. Tady rostlinky nechám vyrůst do výšky asi 10cm, pak je budu pikýrovat po jedné rostlince do kelímků.

papriky 2024
papriky 2024



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 12.2.2024 20:00

Zkusím to taky tak, neb poslední dobou mi papriky neobyčejně blbě klíčí. V teple prosím můžete upřesnit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 12.2.2024 20:06

Miska bývá na vlažném radiátoru, přes ní položený podšálek, uvnitř zastrčené teplotní čidlo teploměru pro pohlídání teploty uvnitř, asi 22°-28°. Jak vidno z foto, naklíčit jsem dal semínka 8.2., dnes naklíčená přesunul do substrátu. Přinejmenším v tomto okamžiku jsem přesadil jen živá naklíčená semena, špatná jsem vyřadil. Previcur použiju při zjištění plísní na povrchu substrátu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 12.2.2024 20:10

Jako v postylce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 12.2.2024 20:14

Zatim nakup odlozen, pac jsem zjistil, ze rospustne Plod a kvet, co mam na zahradce, je 8-16-24. Male papricky Poupila uz maji treti prave listy a nejake zlute, tedy jsem nucen asi zitra pohnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 12.2.2024 21:55

To je dobrý poměr i pro počáteční stádia. Žloutnutí je nejspíš málo dusíku.

Je to skoro srandovní, jak ti obchodníci nazývají své produkty. Byl jsem tuhle v tom "jiném zahradnictví". Kšeft, kšeft a zase kšeft. Téměř všechna hnojiva pojmenována podle "účelu". Když jsem se zeptal na síran draselný, neměli ho. Cílem je zmást nezkušené či nevědomé zákazníky. Tak jsem si říkal: co je na tom zahradnictví jiného?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 12.2.2024 23:20

Já je vysévám do substrátu pro setí a množení. Nezalévám z vrchu, ale misku postavím do mělké vody ve dřezu. Po nasycení nechám okapat. Tím neutužím povrch a nevyplavím semínka, nejen paprik. Pak misku s podmiskou lehce zabalím do mikrotenového sáčku (aby to trošku luftovalo) a dám na radiátor. Do týdne jsou papriky venku a musí hned na plné světlo. Důležitá je přiměřeně vysoká teplota po výsevu. Radiátor teď hřeje průměrně, venku je teplo, tak kotel spíná méně často a radiátor je často během dne i studený. Kdyby radiátor moc hřál, tak se mně osvědčilo pod misku dát lehčí literaturu, prkénko z kuchyně, hadr, polystyren apod. Po přepikýrování sazenice občas přihnojím nějakým rozpustným komplexním hnojivem. Klidně na pokojovky. Je to úplně jedno. Na nějaké poměry živin kašlu, je to jen kšeft. A substrát přece už nějaké živiny obsahuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 13.2.2024 8:39

Souhlasím, na nějaké poměry živin se sluší kašlat, vždy je to nějaké NPK a ta rostlina si s tím poradí. Jak je psáno vedle, sortiment se rozšiřuje a brzy se bude rozlišovat hnojivo pro jakoukoliv rostlinu. Mám velmi silný pocit, že ve všech těch krásně barevných flaštičkách je stejná kapalina a jen na etiketovačce ve výrobě se občas změní druh nálepek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 13.2.2024 9:46
Časem budeme odkázáni jen na eshopy. Ale mně to nevadí, při nákupu alespoň dvou druhů čehokoli se dá i při platbě dopravy ušetřit oproti kamenné prodejně. To co jsem našel je plod a květ od Mountfield, kilo asi za 140,- zřejmě je to oranžový kristalon, oranžové to opravdu lehce je. A poměr živin jsem si nespletl, je to tam napsáno.abted všichni hurá do Mountfield.
Poupila
Poupila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 15.2.2024 19:35

Hokus-pokus nekončí. Kámošovi vůbec nevyšly papriky (podle mne vadný substrát), tak jsem mu včera vysel u sebe semínka z čerstvě koupených kapií a hodlám jim dát "rychlokurz". Světlo, teplo, živiny. Tedy když vůbec vylezou. Kdysi jsem to už podobně zkoušel a pamatuji se, že mne překvapily tím, jak rychle a v jak hojném počtu vyklíčily. Mrkl jsem na své záznamy a obvykle začaly první papriky klíčit po 8 dnech. Což ovšem nic moc neříká, protože ta poslední a zdravá vylezla až po 21 dnech.

Ty moje v koupelně rostou jako divé, a to proporcionálně. Bez denního světla. Jen s 20W LED žárovkou. Ovšem jedna nevýhoda v tom je: to teplo také svědčí smutnicím. Zatím žádná invaze, ale to se může změnit.

Pro porovnání posílám fotky s rozdílem pouhých 5 dnů.

Milan

10.2.24
10.2.24
15.2.24
15.2.24
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika