Papriky 2024



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?) 
28.1.2024 23:21

Tak už můžu trochu poreferovat. Klíčí, pomalu, ale jistě. Při výsevu jsem jim přidal navrch víc substrátu, než je doporučeno a víc než jindy upěchoval (kvůli možným helmičkám). Možná proto vylézají některé až teď po 14 dnech. Ale je tu i dobrá zpráva: žádné helmičky. Čili ta moje úvaha, že jsou helmičky vlastně hlavně otázka mechaniky, se alespoň částečně potvrdila. Také jsem namáčel kolem 40 hodin před výsevem v dešťovce. Obrovský rozdíl oproti jiným rokům.

Z těch 25, které zatím vyklíčily či klíčí (ze 41 semen), se ale dvě vylíhly úplně žluté. A ačkoliv jim svítím, ta barva se nemění. Nejspíš nemají vůbec chlorofyl. Předpokládám, že nebudou použitelné. Nejsem přesvědčen, že se jedná o chybu z mé strany, protože měly stejné podmínky jako všechny ostatní, které jsou v pořádku. Na snímku je vidět jen jedna z nich nalevo dole.

Milan HP

28.1. Klíčící papriky
28.1. Klíčící papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 32.216 (?), 29.1.2024 15:53
Super:-) ja tento rok klicim najprv na odlicovacich tamponoch, kazdy druh je na svojom tampone navlhcenom, prikrytom dalsim tamponom a to mam pri radiatore. Do tyzdna boli na niektorych klicky a tie som potom presadila do supresivnho vysevneho substratu a dala do krabice ktora ma po obvode hore nalepeny led pasik s dost intenzivnym svetlom. To prikryvam ciastocne kartnom obalenym v alobale aby zhora neboli velke uniky svetla. Akonahle nejaka papricka vykukne vyvysim ju aby bola co najblizsie svetlu. Zatial sa im dari. MP
Papricky
Papricky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 158.138 (?), 29.1.2024 16:30
Super
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 29.1.2024 17:13

Jejda, ty jsou veliký. Radost na ně pohledět. Kdy jste je vysévala? To muselo být dřív než já (14.1.). To svícení jim očividně prospívá.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.216 (?), 29.1.2024 18:51

smileyĎakujem. Určite to bolo skôr, ale zdá sa že som si to nezapísala. Myslím si že asi koncom decembra alebo začiatkom januára. Je to kayenská paprika. Zatiaľ im to svetlo stačí, aj bazalka ktorú tam mám veľmi pekne rastie a to vlastne ešte nebola na okne. Tie sadeničky na začiatku potrebujú to svetlo veľmi blízko. Skúsila som aj prezimovať minuloročné jalapeňo a zatiaľ sa zdá ok, dúfam že sa to s ním nezvrtne.

MP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 29.1.2024 21:30

Přesně k tomu závěru jsem po několika letech dospěl: vzdálenost je klíč. Ze začátku jsem svítil (podle doporučení výrobců) až z 50 cm. Nebylo to ono. A to jsem měl speciální červenomodré růstové LED žárovky (asi určené na pěstování konopí). Ještě je mám schované. Bílé denní světlo (6500°K) a co nejblíž.

Jen Vás musím trochu varovat s tím přezimováním. Dva roky po sobě jsem se o to pokoušel. Jeden rok jsem si zanesl domů mšice a druhý svilušky. Mšice moje papriky přežily, ale svilušky ne. Totální odpis. Takže striktně ošetřit: doporučuje se důkladně osprchovat a za slušného počasí venku, třeba na balkóně, použít např. Mospilan. Nestříkám nikdy nikde nic, takže jsem od těchto pokusů upustil. Čímž Vás ale nechci odrazovat: funguje to, ale opatrnosti není nazbyt.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.216 (?), 29.1.2024 23:09

ano je to risk. Minulý rok sa mi zo 4 paprík podarilo prezimovať len jednu. Stále mi ich napadali vošky. Nakoniec som ich dosť hlboko zrezala, takže boli potom aj bez lístia, a síce mi to pomohlo s voškami, ale 3 rastliny ten rez nezvládli. Tú jednu čo prežila som ešte občas strekla neemazalom. A pekne minulý rok rodila. Mne sa zdá že tie vošky sa tu vždy zjavia ak sú tu nejaké oslabenejšie papriky. Ostatné rastliny mi nenapadali. Horšie je že tu mám doma posledný rok strapky na izbovkách (síce celkom dobre zvládnuté zatiaľ) tak som zvedavá či sadeničky nebudú mať problém. Zatiaľ nemajú a to rajčiny majú už dva mesiace. uvidíme. Do budúcna by som skôr chcela zimovať tak, že rastlinu a korene dôkladne premyjem a zbavím zeminy a dám do preparenej zeminy, nech eliminujem riziká. Svilušky sme tu dnu zatiaľ nemali. Jalapeno som v zime zrezala na nejake tri skrátené vyhony, zbytky listov odstránila a dala do miestnosti s trochu nižšou teplotou. Teraz ale začína ožívať tak rátam že listy budú priťahovať problémy. v zime som použila postrek aj záievku neemazalom

MP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 30.1.2024 0:04

Takže moje varování bylo nadbytečné: už s tím máte zkušenosti. To je dobře.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.142 (?), 30.1.2024 9:04

Ergo kladívko jste zjistila, že zimovat papriky v pokojových podmínkách je nesmysl. Nanejvýš si pokojové rostliny zamoříte škůdci z paprik. Ale o tom se už dávno ví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.75 (?), 30.1.2024 10:35
Vždyť by stačilo to pokropit Vertimecem, který všechno zahubí a má ochrannou lhůtu asi 2 dny. Zároveň má častečně systemický účinek a považuje se "přirodě blízký jed". Druhý den je kytka čistá a může jít dovnitř.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika