Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Plodová zelenina > Copak těm paprikám asi je?

Copak těm paprikám asi je?

Mr Bigggg (2601) - xxx.xxx.135.151 (?)
27.6.2019 6:49

Těžko se radí podle nějakých obrázků. Když se na to dívám, tak se mi zdá, že je to taková udusaná cesta. Myslím si, že by to chtělo motyčku a řádně to okopat, aby se půda provzdušnila. Se zálivkou bych také trochu počkal, hnojit asi v tomto stavu ne.

Vladimír

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

m.machal (9) - xxx.xxx.6.16 (?)
2.6.2012 18:28, počet návštěv: 30162
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, letos jsem si pořídil foliák víceméně kvůli okurkám ale dal jsem tam i papriky. Prosím o radu jesli někdo neví co jim chybí nebo přebývá.

Papriky AMY jsem koupil a vypadali pěkně, měl jsem je 2 dny za oknem ale žádný palermo nebylo tak tam byli ještě v pohodě, po zmrzlých jsem je dal do foliovníku, trochu povadli ale vzpamatovali se. Cca během týdne začali listy uvadat, žloutnout a začali se na nich dělat bělavé fleky, jakoby vysychali doběla a to nejdříve od nejstarších listů, které jsem otrhal a pak to začlo i na ostatních listech tak porůznu.

Zalité jsou dost 1x za 1-3 dny, pod netkanou to nevysychá.

Lezou po nich mravenci a okusujou listy ale moc jich není, napadené jsou neokousané listy a naopak, sem tam nějaká mšice ale moc jich taky nebylo (pro jistotu stříknuto mospilanem).

Žádné hnojivo ani kompost jsem nedával. O paprikách nic nevím a podobné příznaky jsem ani nikde nevygooglil tak pokud víte porad´te díky.     Máchal

Obrázky:
b
b

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.62.91 (?)
2.6.2012 18:58
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Když jsem to četl, tak mne možných příčin napadala řada. Když jsem ale viděl fotky, tak mne vrazilo do očí něco úplně jiného. Jednak ta zem, co prokukuje ve výřezech a jednak zasazení. Mně to připadá, že ty papriky jsou totálně udušené. Zem tam sice není téměř vidět ale připadá mi děsně ulehlá, pravděpodobně v ní není žádný humus a vůbec nemá drobtovitou (či jinou) strukturu. Pak do ní vůbec nejde vzduch a kořeny se dusí. Druhá věc je, že konkrétné pariky bych osobně nevysazoval hlouběji, než byly v kelímku. To proto, že paprika si zásadně tvoří kořeny jen těsně pod povrchem a takto si de facto myslím musí vytvořit kořeny nové a ty původní odumřou. Pamatujte, že okolo paprik se nesmí kypřit, poškodily by se jim ty jejich povrchové kořeny. Musíte hlavně zlepšit zem, založte si řádný kompostiště. Papriky mají rády zem výživnou a humusovitou.

Řešení? Nevím, snad bych tam nasel třeba žito s peluškou na zelené hnojení a papriky letos vzdal. To už ale záleží na vás. Možná taky někdo bude mít na věc jiný názor. Milan

Připojit reakci

KUKY (3688) - xxx.xxx.38.136 (?)
2.6.2012 19:17

Mně zas tak špatné nepřipadají, jsou trochu v šoku z přesazení, popálené od slunce a podvyživené - dal bych trochu Cereritu, paprika je velmi náročná na živiny.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
2.6.2012 19:42

Že by je pán pařil při 50oC v zavřeném foliáku? Přes fóliák by to jinak připalovat nemělo, ne? U nás máme jen skleník, tak si nejsem stopro jistý. Milan

Připojit reakci

m.machal (9) - xxx.xxx.6.16 (?)
2.6.2012 19:51

Ty fotky se moc nevyvedly, tak tak ty světlé fleky nejsou kvůli odleskům moc vidět.

Je fakt že ta hlína je taková těžší a po zalití dost slehla, jestli to pomůže tak bych mohl tu netkanou kolem paprik více obstřihnout a trochu hlíny odhrábnout a přicereritovat ale jestli se to nesmí okopávat tak letos už to takhle slehlé bude pořád. Máchal

Připojit reakci

m3f (5560) - xxx.xxx.242.167 (?)
2.6.2012 20:03

Jsem podobného názoru jako KUKY, papriky byly asi dlouho někde jako přísada a listy mají spálené od slunce. Jinak jsou rostliny pěkné, jen hnojit bych začal až tak po 14 dnech od vysazení, to už by měly nasazovat na nové listy a budou zakořeněné.

Připojit reakci

9.6.2012 17:26

Papriky venku vypadají stále stejně špatně, mšici jsem postříkal ale chybí jim slunce aby se zmátořily.

U paprik ve foliáku mám jiný problém a to hnědé fleky na plodech. Začal jsem aplikovat Wuxal Kalcium ale trochu mi nejde do hlavy to, že se tato choroba projevuje u více odrůd, bez ohledu zda se jedná o obyčejné nebo silnostěné plody, navíc nejsou napadány špičky ale stěny plodů. Wuxalem určitě nic nepokazím ale abych nezanedbal příp. jinou příčinu, co Vy na to?

Obrázky:
Papriky na záhoně
Papriky na záhoně
Napadené a poškozené plody
Napadené a poškozené plody
Připojit reakci

Mr Bigggg (2601) - xxx.xxx.5.149 (?)
9.6.2012 18:14

Já mám na záhoně stejně špatné možná i horší papriky (a to nejsou klasické zeleninové, ale beranní rohy a pálivé papričky.

Mr Big

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
9.6.2012 18:47

Ty vyhnívající skvrny na paprikách jsou typický nedostatek vápníku. Začel bych do vody na zálivku přidávat přiměřeně vápna a mělo by se to srovnat. Nevidím ale půdu v tom foliáku, pokud bude hodně hnojená a kyslá, tak to bude ono. Milan

Připojit reakci

9.6.2012 18:59

Pan Mirek správně aplikuje Wuxal (vápník) na list, protože vyšším obsahem draslíku ev. dusíku v půdě je blokován příjem vápníku kořeny i když ho v půdě může být dostatek. Já bych to takto řešil taky, nic tím jak píše nemůže pokazit.

Mr Big

Připojit reakci

9.6.2012 19:26

Mám ve foliáku položenou černou PVC folii která je nepropustná a jen v místech výsadby jsou vystřižena kolečka o průměru cca 6 cm. Může to zhoršovat půdní podmínky ve srovnání s netkanou černou která je prodyšná?

Připojit reakci

Zdenci (490) - xxx.xxx.245.30 (?)
9.6.2012 19:52

Folii mám netkanou pouze u okurek ve foliovníku a tam nemám problémy. Jinak ve skleníkách folii nepoužívám a papriky si taky dělají co chtějí, invazi třásněnek jsem zdárně odrazil Bioolem, pak vyrazily jako splašené a krásně košatěly. Teď se zasekly a čučí, ráno jsou vrcholky rostlin žluté a večer zase zelené, tak už nevím co čekat. Navíc už se naplno rozjela slimáčí sezona a nevím kam sypat feramol dřív. Snad už i uvažuju o zakoupení Indických běžců. Včera večer na čt24 o nich byl zajímavý pořad. Zdar a sílu

Připojit reakci

9.6.2012 19:01

Díky za posouzení, u rajčat se mi to tvoří jen na špičkách protáhlých plodů u rostlin vysazených do květináčů (náchylná na toto je zvláště odrůda Caspar F1) a to mne trochu zmátlo. Našel jsem teď o této "chorobě" něco i na stránkách SEMO a tam se popisují dvě varianty; "suchá" a "mokrá". Již třetím rokem používám (s dobrými výsledky) na rajčata právě ten Wuxal Calcium ve formě postřiku, a je rovněž fakt že jsem nově letos použil poprvé do foliáku i skleníku kompost který může být silný (viz. problémy s kroucením listů) i kyselý. U rajčat jsem provedl již dvě ošetření u paprik zatím jen jedno a ty jsou na tom o něco hůře.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
9.6.2012 19:57

Zdravím Mirku. Nevhodný kompost opravdu může uškodit i držákům, kteří si jinak v bohatě vyhnojené půdě libují. Pokud děláte kompost z posekané trávy, tak je nezbytné ji nejprve nechat na trávníku zavadnout a do kompostu ji dávat až polosuchou. To není takový problém, u nás např. běžně sušíme i trávu ze sekačky na trávník a pak to šrotujem pro slepice. Další důležitá věc je, že kompost ze zeleného je nutné trochu poprašovat vápnem (neplatí pro hnuj). Pokud se toto nedodrží, nevznikne dobrý kompost a výsledek je také velmi kyselý.

Ano, ta hniloba od špiček rajčat je také projevem nedostatku vápníku. Nebál bych se toho ale a přidal tu trochu vápna do zálivky. Hnojení na list je sice dobré, příčinu to ale neodstraní. Jo, tu nepropustnou fóli bych osobně raději odstranil. Dejte vědět, jako to dopadlo smiley.

Milan

Připojit reakci

9.6.2012 20:14

Zdravím též, bohužel kompost nebyl můj ale kupovaný, to je jedna věc a ta druhá je to že při vytváření vlastního kompostu nedodržuji ani jednu z Vašich rad blush, tráva z koše sekačky jde rovnou na hromadu a vápno nepoužívám. Slibuji že se polepším wink.

Co jsem tak studoval ohledně toho vápna, tak právě vápno jako takové není pro rostliny v přijatelné formě a proto používám Wuxal, PVC folii odstraním a použiju netkanou textilii, jinak bych se s plevelem nedomluvil.

Připojit reakci

Zdenci (490) - xxx.xxx.245.30 (?)
9.6.2012 20:22

Ještě jsem zapoměl, kdysi mi někdo poradil rozmíchat drevěný popel ve vodě a tím zalévat. Je to bohatý zdroj vápníku a draslíku v rychle přijatelné formě. Já popel přimíchávám do zeminy před výsadbou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
9.6.2012 20:43

Ano, to je silná zásada obsahující hydroxidy draslíku a vápníku a rada to může být pro určitou situaci dobrá. Mirkovi jsem ale radil přidat vápno do zálivky záměrně, pohlo by totiž půdní reakci.a celkově změnilo poměry. Chce to ale trochu cit, aby se to nepřehnalo. Milan

PS: Nedostupnosti Ca z CaOH bych se nebál.

Připojit reakci

9.6.2012 20:47

Když to vezmu v konkrétních číslech, na konev 10 litrů kolik asi vápna?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
9.6.2012 20:51

Tak se to nedá brát, to se musí vztáhnout na plochu. Pak se musí vzít ještě přiměřeně velký sud s vodou, v něm to vápno rozpustit a nějaký čas tím zalévat. Jak velká je to plocha? Milan

Připojit reakci

9.6.2012 21:18

Plocha je to asi 6 m2, ale pokud se má jednat o přiměřeně velký sud s vodou tak raději zůstanu u Wuxalu s ředěním 1ml na litr, který dokáže podstatně rychleji dodat vápník rostlinám, přivápnění půdy si nechám až po sezoně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
9.6.2012 21:28

To už záleží jen na vás smiley, já už ale takto několikrát ve skleníku, ve kterém nehospodařím, párkrát skomírající rostlinky "postavil zas na nohy". Bude ale zajímavé poznat, jak silný účinek wuxalu bude.  Milan

Připojit reakci

Jamieee (606) - xxx.xxx.74.41 (?)
9.6.2012 22:09

taková možná blbost, ale zvyšuje příjem vápníku to, když zalévám vodou ze studny? máme na chalupě extrémně tvrdou vodu, silné nánosy vodního kamene (vápenec)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
9.6.2012 22:33

Co myslíte vy? Já bych řekl, že určitě ano. Je to jen po malých dávkách ale dlouhodobě. Nedostatek vápníku se zřetelně projevuje právě na paprikách a rajčatech. Dobře ho známe i z hořké pihovitosti jablekna, tam je to ale hodně odrůdová záležitost.  Milan

PS: S tím wuxalem pan Mirek podle mne neuspěje a papriky zůstanou stejně neduživé. Bude to ale užitečné poučení.

Připojit reakci

10.6.2012 8:07

Opravdu již nechci k tomutou tématu diskutovat, ale chci připojit jen jednu poznámku: Plodové zeleniny vyžadují mírně kyselou až neutrální reakci tzn. pH 6-7

Mr Big

Připojit reakci

10.6.2012 8:43

Asi by stálo za to pH změřit, měly by se dostat koupit nějaké papírky na jednoduché změření. 

Nemáte náhodou někdo zkušenost s tímto 3 in 1 pH metrem? Je k mání na eBay za pár dolarů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
10.6.2012 9:23

Je to nesmysl. Pro měření ph mohu doporučit jen citlivé lakmusy.  Já tu mám na výběr například ph 3,9-5,4, ph 6,0-7,5 a ph 6,6-8,1. Výrobcem je lach-ner Neratovice. Vezme se vzorek země, zakápne se DESTILKOU tak, aby voda vystoupla trochu nad zem, promíchá, optimálně se přidá srážedlo a nechá usadit. Pak už se jen namočí lakmus a určí ph. Na netu si je lze objednat ve speciálkách. Elektronické ph metry jsou drahá věc, jejich sondy vyžadují údržbu a kalibraci a mají jen omezenou životnost. Navíc na měření ph znečištěných roztoků by musely být ještě sondy speciální, jinak by záhy přestaly měřit. Milan

Připojit reakci

10.6.2012 12:28

Jistě stačí lakmusové papírky. Stejně není přesně na desetiny určené jaké PH pro kterou rostlinu je optimální. 

Mr Big

Připojit reakci

PP. (5395) - xxx.xxx.9.2 (?)
10.6.2012 8:44

Je to známá věc jak je už napsáno. Doporučuje se přihnojit na začátku tvorby plodů ledkerm vámenatým (lepší), nebo (horší volba) ledkem amonným s vápencem.

Připojit reakci

10.6.2012 8:52

Včera jsem o ošetření rozpuštěným ledkem vápenatým četl na jiném fóru, naopak ledek amonný s vápencem nebyl doporučen vůbec.

Na stránkách SEMO se uvádí  - "Někdy postačí i postřik rostlin vhodně zředěnou rozpustnou frakcí ledku vápenatého. Ten se ale nesmí nezaměňovat s ledkem amonným s vápencem, který je v tomto směru neúčinný" - ovšem v jakém poměru jsem se ještě nedopídil.

Připojit reakci

PP. (5395) - xxx.xxx.14.199 (?)
12.6.2012 11:56

To je jasné. Neměl jsem na mysli postřik, ale hnojení do půdy. Ledek vápenatý funguje i přes listy, vápník je vázaný chemicky a může se uvolnit. Ledek s vápencem je obyčejný ledek, s vápencem. Vápenec se přes listy do rostliny nedostane. Je to jako by se rostlina posypala vápencem, taky by to nefungovalo.

Připojit reakci

m3f (5560) - xxx.xxx.133.163 (?)
12.6.2012 14:03

To hnojení do půdy použít spíše asi před výsadbou, proto teď v této fázi, kdy rostliny z nějakého důvodu nedokáží využít vápník kořenovým systémem, se doporučuje postřik na list.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
12.6.2012 16:11

Z rad už raději přejdu na dotazy cheeky:

Co kořeny, jak jim vadí nedostatek vápnníku? Dotane se vápník z listů ke kořenům? Proč se typicky vápní jednou za cca 3 roky?

Milan

Připojit reakci

oivo (90) - xxx.xxx.166.45 (?)
12.6.2012 16:47

Už jsem to tu někde poznamenal, v Receptáři nebo Loskutákovi byla rada, při výsadbě dát pod kořeny skořápky vajec, údajně z 15ti pod rostlinu. To bych musel mít doma velkokapacitní drůběžárnu nebo nějakou zpracovatelnu vajec. Nicméně jsem nějaké skořápky v přiměřeném množství použil a čekám na výsledek. Pokud diskuse vydrží, podělím se. 

Ještě podotýkám, že s touto vadou u paprik jsem se zatím setkal jenom jednou a protože mám vyhašené vápno v sudu 20 - 30 let staré, po rozředění vodou a zálivce bylo po problému. Postřik na list jistě pomůže, ale ta zálivka bude asi účinější.   I.

Připojit reakci

12.6.2012 17:15
Už jsem ztratil přehled. Komu vlastně radíte a by tam nalil to hašené vápno? Mr Big
Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
12.6.2012 17:44

Já to Mirkovi chtěl poradit taky ale když jsem začel o sudu s vodou a míchání, tak se mu to znelíbilo sad. Milan

Připojit reakci

12.6.2012 18:10

Nechci další sud jen proto abych v něm držel vápno když potřebuji ošetřit deset paprik, jestli dám deci vápna na 10 litrů nebo litr na hektolitr, není to jedno?  Potřeboval jsem spíše jaké množtví vápna na množství vody na metr čtvereční...wink

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
12.6.2012 18:39

Zahrada bez sudů a kádí plných vody je pro mne trochu nepředstavitelná :))  Zde ale bylo množství vody důležité proto, aby se vápník a ph upravilo rovnoměrně v půdním profilu. Milan

Připojit reakci

oivo (90) - xxx.xxx.166.45 (?)
12.6.2012 17:56

Bože, já nevím. proč když něco napíšu, vždycky dostanu za uši. Asi budu retardovaný. Jednalo se o papriky. A skořápky jsem dával jak pod papriky tak i rajčata.    I.

Připojit reakci

12.6.2012 19:17

Nejedná se o skořápky ani o vápno, ale v prvé řadě se jedná o známou abiotickou chorobu- suchou skvrnitos papriky. Není to nic neobvyklého na paprikách ani na rajčatech a v celém světě se to řeší stejně:  Při prvních příznacích ev. preventivně lze aplikovat (v sedmi až desetidenních intervalech) na list 0,5 % chlorid vápenatý nebo některá speciální listová hnojiva (u nás Kalkosan, Kalkosol, Wuxal atd.). Použít se může i postřik ledkem vápenatým na list. Tento způsob je jistě ověřený jak zkušenostmi tak i různými testy. Tím nechci říci, že zahrádkář si nemůže experimentovat, ale doporučit někomu aby si nalil do půdy cokoliv bych si bez znalosti jeho půdy netroufl. 

Mr Big

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.91 (?)
12.6.2012 20:23

Ano, neznalost dané země je skutečně trochu problém a proto jsem to chtěl před doporučením dávkování ještě trochu vydiskutovat. Skleníková zelenina jako papriky, okurky a rajčata ale podle mých zkušeností na zálivku správně naředěným vápnem reagují dobře a nemají problém ani s případným vyšším ph. Vápník je jeden z makro prvků, tak ať si ho každý dodá jak uzná za vhodné. Ve vybraných případech může být vápno velmi vhodné a v jiných zas ne. Např. kvalitní kompost z většiny substrátů je sám o sobě zásaditý, nekvalitní je ale velmi často kyselý. Zkyslost se pozná už když se k němu přivoní smileywink.

Milan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.2 (?)
12.6.2012 22:17

Prosím p. Milana o konkrétní radu, abych mohla posoudit její využití. Minulý rok byl 1. rokem, kdy se mi, pouze u některých rajčat, projevila výše popisovaná vada. Kdyby se letos ukázalo, že v tomto duchu bude pokračovánísad, budu ji muset řešit a zatím se ukázaly 3 možnosti:

1, postřik na list (Wuxal,...)

2, dodávka do půdy ledkem vápenatým

3, dodávka do půdy vápnem

Jakým způsobem (sud i vodu máme, plocha skleníku cca 15m2, hnojeno koňským hnojem). Děkuji Lenča.

Připojit reakci

13.6.2012 7:07

Tak to jsem i já jedno ucho. Něco o té chorobě.

Připojit reakci

19.6.2012 22:32

Takže konkrétní postup nebude?

Připojit reakci

Jamieee (606) - xxx.xxx.167.53 (?)
19.6.2012 22:27

našel jsem jeden výrobek s vysokým obsahem vápníku, tak ho sem dávám pro inspiraci, sám jsem ho právě objednal

EKOLIST Vápenný - 1 l

Bezchlorový koncentrát vápníku s dusíkem, hořčíkem a mikroelementy. Předchází nedostatku vápníku v kyselých půdách. Zlepšuje skladovací podmínky, svěžest a vybarvení plodin. Má preventivní účinky proti fyziologickým chorobám a poškození ovoce, způsobeným deficitem vápníku jako: hořká skvrnitost, propadnutí, suchá hniloba konců, hnědnutí slupky, hnědnutí okrajů listů, moučnatění, rozpad a další.

Připojit reakci

Onfrapal (18) - xxx.xxx.120.40 (?)
23.6.2019 10:01

Může mi prosím někdo poradit co s parikama?

Po předchozím krupobití jsem si přikoupil asi 6 paprik a před dvěma dny vysadil do fóliáku kdyby krupobití přišlo znovu ať mám alespoň něco schované. Po dvou dnech jsem zahlédl "povlak" na listech. Je to jen na dvou rostlinách na zbylých ne. Ve fóliáku mám i další papriky vysazené již delší dobu a ta jsou v pořádku.

Děkuji za jakékoliv info a rady.

Obrázky:

Připojit reakci

Mimmo (1852) - xxx.xxx.91.93 (?)
23.6.2019 11:53

Pokud pří letním slunovratu vysadíte do fóliáku sazenice, z nichž některé nebyly zvyklé na takový žár, co se asi stane? Ano, to, co vám. Ale zvyknou si a vyrostou z toho. Neuvažujete o mírném přistínění fóliáku?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.134 (?)
23.6.2019 11:56

Pokud byli nějakou dobu na slunci tak to vypadá na spálení od UV záření, jinak nevím. Pokud je to tedy od UV nechte to být ničemu to nevadí.

Michal

Připojit reakci

Mimmo (1852) - xxx.xxx.91.93 (?)
23.6.2019 12:17

I bez UV se vám to samozřejmě spálí. Ve fóliáku je méně UV než venku. Tam, kde položím Lexanovou desku, kterou UV neprojde, je totálně spálený veškerý plevel už za jeden den. Slunce má v těchto dnech velkou sílu.

Obrázky:
Spálení plevele bez UV
Spálení plevele bez UV
Připojit reakci

Paulo-77 (7) - xxx.xxx.43.23 (?)
24.6.2019 7:22
Zdravím Vás, mám takový problém s chilli papričkami, mám je ve skleníku, byla tam mšice, teď je už pryč protože jsem použil dravou vosicku. Ale, vršky jalapenos jsou najednou jakoby uvadlé, ale nejsou gumove. Jsou pevné. Poraďte mi prosím co s tím
Obrázky:

Připojit reakci

Petr z H (495) - xxx.xxx.189.109 (?)
24.6.2019 7:45

Já jsem toto chování zaznamenal, když papriky poliju vodou. Po nějaké době se ale zase narovnají.

Připojit reakci

24.6.2019 8:30
No já mám ve skleníku kapkovou závlahu, to by mi musel polivat nějaký vandal
Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.114 (?)
24.6.2019 9:09

Reakce (obrana) na horko a ostré světlo, ráno jsou asi narovnané... a

Připojit reakci

24.6.2019 9:25
To jsem si taky říkal, je pravda že tady ty jsou hned u okna, takže zkusím přistínit. A teplo tam teď bývá taky ikdyz hned nad paprikama je větrací okno, přidám ventilátory
Připojit reakci

26.6.2019 20:28

Zdravím všechny.

Týden po krupobití je za dveřma. Papriky, stejně tak i vše ostatní dostalo záhul.

Parikám zežloutly listy, které postupně upadávají, je něco, co pro ně můžu udělat? Pravidelně jsem hnojil krystalonem. Byly krásně zelené a takhle teď dopadli. Mám pokračovat v hnojení dle návodu, nebo to mám teď trochu omezit? Je něco jiného co můžu udělat? Zálivku dostávají ráno a večer. Hlína na fotkách vypadá že je to samý kámen, nenechte se oklamat, pouze z povrchu to odneslo nějvětší část hlíny a kamení zůstalo. Pod paprikama je kompost a zahradní substrát.

Díky za jakékoliv info, pro úsměv na tváří posílám i fotku krup a vyplaveného záhonu, vhodného na pěstování rýže :D

Obrázky:

Připojit reakci

Registrovanýuživatel (381) - xxx.xxx.218.212 (?)
27.6.2019 6:36

Žluté listy jsou z přelití, moc vody, v tomto počasí se z toho lehce vylížou sice budou zpožděné, ale přežijí, zkusil bych pár dnů nezalívat dokud nebudou vadnout - třeba, hrábněte do hlíny jestli mají vláhu, a hnojil bych 1 týdně jen na list.

Připojit reakci

Mr Bigggg (2601) - xxx.xxx.135.151 (?)
27.6.2019 6:49

Těžko se radí podle nějakých obrázků. Když se na to dívám, tak se mi zdá, že je to taková udusaná cesta. Myslím si, že by to chtělo motyčku a řádně to okopat, aby se půda provzdušnila. Se zálivkou bych také trochu počkal, hnojit asi v tomto stavu ne.

Vladimír

Připojit reakci

Mimmo (1852) - xxx.xxx.244.137 (?)
27.6.2019 7:24
Zalévat 2x denně přelité papriky je asi chyba. Taky bych omezil zálivku a přestal hnojit. Pokud máte těžší půdu, mohlo by okopání také pomoct.
Připojit reakci

27.6.2019 8:54

Je pravdou, že po krupobití jsem na záhonek nevztáhnul ruku a hlína je udusaná jak beton. Pořádně to tedy okopu, zálivku omezím a hnojení také. Uvidíme co to přinese.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.114 (?)
27.6.2019 9:03

Pořádně okopat asi ne, jen lehce zkypřit tu povrchovou vrstvu. Papriky koření mělce, při hlubší okopávce jim poškodíte kořeny a bude dlouho trvat, než se zotaví.

Připojit reakci

PP. (5395) - xxx.xxx.9.14 (?)
27.6.2019 9:33

Přihnojil bych trochou ledku vápenatého jako regenerační hnojení.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Okurky nakládačky neplodí315.7.2019107
Praskly kminek kerickovych rajcat 715.7.2019362
Listy rajčat 1114.7.2019847
Melouny 20192814.7.20196026
Krickove paradajky214.7.2019132
Papriky 20198013.7.201924925
Ceketa - choroba? 413.7.2019214
Co utáhne kompost1813.7.20191204
Roubování rajčat5213.7.201978976
Pěstování tykví a dýně Hokkaido 2613.7.201915056
Fleky na listech rajčat 312.7.2019422
Rajčata 2019/25212.7.201910883
Fleky na rajcatech 412.7.2019399
Okurky - nemoc, parazit? 211.7.2019282
Meloun roste, kvete, ale neplodí110.7.2019295
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II199.7.20193020
Rajče Tutti Frutti F119.7.2019581
Rýchlenie rajčat 2019 1169.7.201925180
sviluška na okurkách208.7.201917346
Rajčata ve tvaru srdce 97.7.20191220
Klasicke rajce vs cherry47.7.20191350
Keříková rajčata Vilma - černé fleky na listech 26.7.2019278
Výsev další várky hadovek poté, co první zlikvidovala plíseň46.7.2019455
Výsev Hokaido156.7.20191928
Choroby? Nebo jen počasí? 155.7.20191854
Cuketa - nemoc 155.7.20195665
Víceleté pěstování rajčat134.7.201916352
Hokaido? 74.7.20192159
Škůdce na listech rajčete 32.7.2019367
Cuketa - odpadávání plodů 82.7.20191115
Paprika Rodrigo 9930.6.201933688
Rajčata - osychání listů 1329.6.20191592
Rajče - co to může být? 128.6.2019423
Copak těm paprikám asi je? 6027.6.201930163
Výhon okurky ve skleníku uvadá, prosím, čím to je? Je to plíseň? 226.6.2019594
Kríženie tekvíc a cukiet - je Hokkaido cucurbita maxima alebo pepo724.6.20191214
Jak a kdy zalévat rajčata bez chemie423.6.20191061
Papriky ve skleníku123.6.2019525
Okurka ve skleníku uvadla 419.6.2019849
Dýně na netkané textilii518.6.2019782
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov11.7.2019
Chov pstruhov11.7.2019
Chov pstruhov11.7.2019
Vápenka u slepic9.7.2019
Chov pstruhov9.7.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů