Copak těm paprikám asi je?



Onfrapal - (38) - 120.40 (?)
26.6.2019 20:28

Zdravím všechny.

Týden po krupobití je za dveřma. Papriky, stejně tak i vše ostatní dostalo záhul.

Parikám zežloutly listy, které postupně upadávají, je něco, co pro ně můžu udělat? Pravidelně jsem hnojil krystalonem. Byly krásně zelené a takhle teď dopadli. Mám pokračovat v hnojení dle návodu, nebo to mám teď trochu omezit? Je něco jiného co můžu udělat? Zálivku dostávají ráno a večer. Hlína na fotkách vypadá že je to samý kámen, nenechte se oklamat, pouze z povrchu to odneslo nějvětší část hlíny a kamení zůstalo. Pod paprikama je kompost a zahradní substrát.

Díky za jakékoliv info, pro úsměv na tváří posílám i fotku krup a vyplaveného záhonu, vhodného na pěstování rýže :D








Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Paulo-77 - (7) - 43.23 (?), 24.6.2019 8:30
No já mám ve skleníku kapkovou závlahu, to by mi musel polivat nějaký vandal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 24.6.2019 9:09

Reakce (obrana) na horko a ostré světlo, ráno jsou asi narovnané... a

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paulo-77 - (7) - 43.23 (?), 24.6.2019 9:25
To jsem si taky říkal, je pravda že tady ty jsou hned u okna, takže zkusím přistínit. A teplo tam teď bývá taky ikdyz hned nad paprikama je větrací okno, přidám ventilátory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 26.6.2019 20:28

Zdravím všechny.

Týden po krupobití je za dveřma. Papriky, stejně tak i vše ostatní dostalo záhul.

Parikám zežloutly listy, které postupně upadávají, je něco, co pro ně můžu udělat? Pravidelně jsem hnojil krystalonem. Byly krásně zelené a takhle teď dopadli. Mám pokračovat v hnojení dle návodu, nebo to mám teď trochu omezit? Je něco jiného co můžu udělat? Zálivku dostávají ráno a večer. Hlína na fotkách vypadá že je to samý kámen, nenechte se oklamat, pouze z povrchu to odneslo nějvětší část hlíny a kamení zůstalo. Pod paprikama je kompost a zahradní substrát.

Díky za jakékoliv info, pro úsměv na tváří posílám i fotku krup a vyplaveného záhonu, vhodného na pěstování rýže :D








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 27.6.2019 6:36

Žluté listy jsou z přelití, moc vody, v tomto počasí se z toho lehce vylížou sice budou zpožděné, ale přežijí, zkusil bych pár dnů nezalívat dokud nebudou vadnout - třeba, hrábněte do hlíny jestli mají vláhu, a hnojil bych 1 týdně jen na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 27.6.2019 6:49

Těžko se radí podle nějakých obrázků. Když se na to dívám, tak se mi zdá, že je to taková udusaná cesta. Myslím si, že by to chtělo motyčku a řádně to okopat, aby se půda provzdušnila. Se zálivkou bych také trochu počkal, hnojit asi v tomto stavu ne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 244.137 (?), 27.6.2019 7:24
Zalévat 2x denně přelité papriky je asi chyba. Taky bych omezil zálivku a přestal hnojit. Pokud máte těžší půdu, mohlo by okopání také pomoct.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 27.6.2019 8:54

Je pravdou, že po krupobití jsem na záhonek nevztáhnul ruku a hlína je udusaná jak beton. Pořádně to tedy okopu, zálivku omezím a hnojení také. Uvidíme co to přinese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 27.6.2019 9:03

Pořádně okopat asi ne, jen lehce zkypřit tu povrchovou vrstvu. Papriky koření mělce, při hlubší okopávce jim poškodíte kořeny a bude dlouho trvat, než se zotaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.14 (?), 27.6.2019 9:33

Přihnojil bych trochou ledku vápenatého jako regenerační hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika