Copak těm paprikám asi je?



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?)
27.6.2019 6:36

Žluté listy jsou z přelití, moc vody, v tomto počasí se z toho lehce vylížou sice budou zpožděné, ale přežijí, zkusil bych pár dnů nezalívat dokud nebudou vadnout - třeba, hrábněte do hlíny jestli mají vláhu, a hnojil bych 1 týdně jen na list.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Paulo-77 - (7) - 43.23 (?), 24.6.2019 8:30
No já mám ve skleníku kapkovou závlahu, to by mi musel polivat nějaký vandal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 24.6.2019 9:09

Reakce (obrana) na horko a ostré světlo, ráno jsou asi narovnané... a

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paulo-77 - (7) - 43.23 (?), 24.6.2019 9:25
To jsem si taky říkal, je pravda že tady ty jsou hned u okna, takže zkusím přistínit. A teplo tam teď bývá taky ikdyz hned nad paprikama je větrací okno, přidám ventilátory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 26.6.2019 20:28

Zdravím všechny.

Týden po krupobití je za dveřma. Papriky, stejně tak i vše ostatní dostalo záhul.

Parikám zežloutly listy, které postupně upadávají, je něco, co pro ně můžu udělat? Pravidelně jsem hnojil krystalonem. Byly krásně zelené a takhle teď dopadli. Mám pokračovat v hnojení dle návodu, nebo to mám teď trochu omezit? Je něco jiného co můžu udělat? Zálivku dostávají ráno a večer. Hlína na fotkách vypadá že je to samý kámen, nenechte se oklamat, pouze z povrchu to odneslo nějvětší část hlíny a kamení zůstalo. Pod paprikama je kompost a zahradní substrát.

Díky za jakékoliv info, pro úsměv na tváří posílám i fotku krup a vyplaveného záhonu, vhodného na pěstování rýže :D








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 27.6.2019 6:36

Žluté listy jsou z přelití, moc vody, v tomto počasí se z toho lehce vylížou sice budou zpožděné, ale přežijí, zkusil bych pár dnů nezalívat dokud nebudou vadnout - třeba, hrábněte do hlíny jestli mají vláhu, a hnojil bych 1 týdně jen na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 135.151 (?), 27.6.2019 6:49

Těžko se radí podle nějakých obrázků. Když se na to dívám, tak se mi zdá, že je to taková udusaná cesta. Myslím si, že by to chtělo motyčku a řádně to okopat, aby se půda provzdušnila. Se zálivkou bych také trochu počkal, hnojit asi v tomto stavu ne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 244.137 (?), 27.6.2019 7:24
Zalévat 2x denně přelité papriky je asi chyba. Taky bych omezil zálivku a přestal hnojit. Pokud máte těžší půdu, mohlo by okopání také pomoct.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 27.6.2019 8:54

Je pravdou, že po krupobití jsem na záhonek nevztáhnul ruku a hlína je udusaná jak beton. Pořádně to tedy okopu, zálivku omezím a hnojení také. Uvidíme co to přinese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 27.6.2019 9:03

Pořádně okopat asi ne, jen lehce zkypřit tu povrchovou vrstvu. Papriky koření mělce, při hlubší okopávce jim poškodíte kořeny a bude dlouho trvat, než se zotaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?), 27.6.2019 9:33

Přihnojil bych trochou ledku vápenatého jako regenerační hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika