Copak těm paprikám asi je?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 50.2 (?) 
12.6.2012 22:17

Prosím p. Milana o konkrétní radu, abych mohla posoudit její využití. Minulý rok byl 1. rokem, kdy se mi, pouze u některých rajčat, projevila výše popisovaná vada. Kdyby se letos ukázalo, že v tomto duchu bude pokračovánísad, budu ji muset řešit a zatím se ukázaly 3 možnosti:

1, postřik na list (Wuxal,...)

2, dodávka do půdy ledkem vápenatým

3, dodávka do půdy vápnem

Jakým způsobem (sud i vodu máme, plocha skleníku cca 15m2, hnojeno koňským hnojem). Děkuji Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.6.2012 7:07

Tak to jsem i já jedno ucho. Něco o té chorobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.6.2012 22:32

Takže konkrétní postup nebude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 19.6.2012 22:27

našel jsem jeden výrobek s vysokým obsahem vápníku, tak ho sem dávám pro inspiraci, sám jsem ho právě objednal

EKOLIST Vápenný - 1 l

Bezchlorový koncentrát vápníku s dusíkem, hořčíkem a mikroelementy. Předchází nedostatku vápníku v kyselých půdách. Zlepšuje skladovací podmínky, svěžest a vybarvení plodin. Má preventivní účinky proti fyziologickým chorobám a poškození ovoce, způsobeným deficitem vápníku jako: hořká skvrnitost, propadnutí, suchá hniloba konců, hnědnutí slupky, hnědnutí okrajů listů, moučnatění, rozpad a další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 23.6.2019 10:01

Může mi prosím někdo poradit co s parikama?

Po předchozím krupobití jsem si přikoupil asi 6 paprik a před dvěma dny vysadil do fóliáku kdyby krupobití přišlo znovu ať mám alespoň něco schované. Po dvou dnech jsem zahlédl "povlak" na listech. Je to jen na dvou rostlinách na zbylých ne. Ve fóliáku mám i další papriky vysazené již delší dobu a ta jsou v pořádku.

Děkuji za jakékoliv info a rady.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.6.2019 11:53

Pokud pří letním slunovratu vysadíte do fóliáku sazenice, z nichž některé nebyly zvyklé na takový žár, co se asi stane? Ano, to, co vám. Ale zvyknou si a vyrostou z toho. Neuvažujete o mírném přistínění fóliáku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.134 (?), 23.6.2019 11:56

Pokud byli nějakou dobu na slunci tak to vypadá na spálení od UV záření, jinak nevím. Pokud je to tedy od UV nechte to být ničemu to nevadí.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.6.2019 12:17

I bez UV se vám to samozřejmě spálí. Ve fóliáku je méně UV než venku. Tam, kde položím Lexanovou desku, kterou UV neprojde, je totálně spálený veškerý plevel už za jeden den. Slunce má v těchto dnech velkou sílu.

Spálení plevele bez UV
Spálení plevele bez UV
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paulo-77 - (7) - 43.23 (?), 24.6.2019 7:22
Zdravím Vás, mám takový problém s chilli papričkami, mám je ve skleníku, byla tam mšice, teď je už pryč protože jsem použil dravou vosicku. Ale, vršky jalapenos jsou najednou jakoby uvadlé, ale nejsou gumove. Jsou pevné. Poraďte mi prosím co s tím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 24.6.2019 7:45

Já jsem toto chování zaznamenal, když papriky poliju vodou. Po nějaké době se ale zase narovnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika