Copak těm paprikám asi je?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
9.6.2012 19:26

Mám ve foliáku položenou černou PVC folii která je nepropustná a jen v místech výsadby jsou vystřižena kolečka o průměru cca 6 cm. Může to zhoršovat půdní podmínky ve srovnání s netkanou černou která je prodyšná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 9.6.2012 19:52

Folii mám netkanou pouze u okurek ve foliovníku a tam nemám problémy. Jinak ve skleníkách folii nepoužívám a papriky si taky dělají co chtějí, invazi třásněnek jsem zdárně odrazil Bioolem, pak vyrazily jako splašené a krásně košatěly. Teď se zasekly a čučí, ráno jsou vrcholky rostlin žluté a večer zase zelené, tak už nevím co čekat. Navíc už se naplno rozjela slimáčí sezona a nevím kam sypat feramol dřív. Snad už i uvažuju o zakoupení Indických běžců. Včera večer na čt24 o nich byl zajímavý pořad. Zdar a sílu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 9.6.2012 19:01

Díky za posouzení, u rajčat se mi to tvoří jen na špičkách protáhlých plodů u rostlin vysazených do květináčů (náchylná na toto je zvláště odrůda Caspar F1) a to mne trochu zmátlo. Našel jsem teď o této "chorobě" něco i na stránkách SEMO a tam se popisují dvě varianty; "suchá" a "mokrá". Již třetím rokem používám (s dobrými výsledky) na rajčata právě ten Wuxal Calcium ve formě postřiku, a je rovněž fakt že jsem nově letos použil poprvé do foliáku i skleníku kompost který může být silný (viz. problémy s kroucením listů) i kyselý. U rajčat jsem provedl již dvě ošetření u paprik zatím jen jedno a ty jsou na tom o něco hůře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.91 (?), 9.6.2012 19:57

Zdravím Mirku. Nevhodný kompost opravdu může uškodit i držákům, kteří si jinak v bohatě vyhnojené půdě libují. Pokud děláte kompost z posekané trávy, tak je nezbytné ji nejprve nechat na trávníku zavadnout a do kompostu ji dávat až polosuchou. To není takový problém, u nás např. běžně sušíme i trávu ze sekačky na trávník a pak to šrotujem pro slepice. Další důležitá věc je, že kompost ze zeleného je nutné trochu poprašovat vápnem (neplatí pro hnuj). Pokud se toto nedodrží, nevznikne dobrý kompost a výsledek je také velmi kyselý.

Ano, ta hniloba od špiček rajčat je také projevem nedostatku vápníku. Nebál bych se toho ale a přidal tu trochu vápna do zálivky. Hnojení na list je sice dobré, příčinu to ale neodstraní. Jo, tu nepropustnou fóli bych osobně raději odstranil. Dejte vědět, jako to dopadlo smiley.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 9.6.2012 20:14

Zdravím též, bohužel kompost nebyl můj ale kupovaný, to je jedna věc a ta druhá je to že při vytváření vlastního kompostu nedodržuji ani jednu z Vašich rad blush, tráva z koše sekačky jde rovnou na hromadu a vápno nepoužívám. Slibuji že se polepším wink.

Co jsem tak studoval ohledně toho vápna, tak právě vápno jako takové není pro rostliny v přijatelné formě a proto používám Wuxal, PVC folii odstraním a použiju netkanou textilii, jinak bych se s plevelem nedomluvil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 9.6.2012 20:22

Ještě jsem zapoměl, kdysi mi někdo poradil rozmíchat drevěný popel ve vodě a tím zalévat. Je to bohatý zdroj vápníku a draslíku v rychle přijatelné formě. Já popel přimíchávám do zeminy před výsadbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 9.6.2012 20:43

Ano, to je silná zásada obsahující hydroxidy draslíku a vápníku a rada to může být pro určitou situaci dobrá. Mirkovi jsem ale radil přidat vápno do zálivky záměrně, pohlo by totiž půdní reakci.a celkově změnilo poměry. Chce to ale trochu cit, aby se to nepřehnalo. Milan

PS: Nedostupnosti Ca z CaOH bych se nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 9.6.2012 20:47

Když to vezmu v konkrétních číslech, na konev 10 litrů kolik asi vápna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 9.6.2012 20:51

Tak se to nedá brát, to se musí vztáhnout na plochu. Pak se musí vzít ještě přiměřeně velký sud s vodou, v něm to vápno rozpustit a nějaký čas tím zalévat. Jak velká je to plocha? Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 9.6.2012 21:18

Plocha je to asi 6 m2, ale pokud se má jednat o přiměřeně velký sud s vodou tak raději zůstanu u Wuxalu s ředěním 1ml na litr, který dokáže podstatně rychleji dodat vápník rostlinám, přivápnění půdy si nechám až po sezoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika