Stárnutí slivovice - zajímavý poznatek



host - 33.10 (?)
1.9.2018 17:46

Ale muze zezloutnout   skoro kazda ktera je stara vice jak 20 roku aspon u mne a u znamych zezloutla   nema chut svestek je bez chuti    slivovice byla v litrovych sroubovacich zatkach ve skepe proto nechavam slivovici  max 10roku mozna kdyby byla v tmavych lahvich byla by pruhledna ale to je jen muj nazor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 33.10 (?), 1.9.2018 17:46

Ale muze zezloutnout   skoro kazda ktera je stara vice jak 20 roku aspon u mne a u znamych zezloutla   nema chut svestek je bez chuti    slivovice byla v litrovych sroubovacich zatkach ve skepe proto nechavam slivovici  max 10roku mozna kdyby byla v tmavych lahvich byla by pruhledna ale to je jen muj nazor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 21.164 (?), 1.9.2018 18:01
Nevím jak je to možné, ale předloňská slivovice (směs zelené ryngle, švestek a durancií) je nažloutlá, i když jsem do ní nic nedával a nic než sklo nepoznala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.10.2018 8:54

Nevím jak je to možné, ale předloňská slivovice (směs zelené ryngle, švestek a durancií) je nažloutlá, i když jsem do ní nic nedával a nic než sklo nepoznala.

Netvrdím, že je to Váš případ. Mně jednou slivovice v demižonu - dobře vypláchnutém - zrůžověla. Rok před tím ve skle bylo černorybízové víno a jeho zaschliona zůstala ve spáře - vadě skla. Že by za rok slivovice za rok zežloutla, není dobře možné. Když jsem se ženil, dvacetiletá byla zcela čirá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 144.57 (?), 1.9.2018 18:05

Nestačí mi zežloutnout- vypiju!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Krajíc - (6) - 93.92 (?), 6.10.2018 8:20

Mělo by nějaký význam, nechat slivovici vyvětrat (nebo ji i uskladnit) v měděné nádobě?

A již jsem i našel odpověď v jiném příspěvku. Ne, význam to nemá anebo možná spíš negativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.136 (?), 8.2.2019 12:37

Máte pravdu, slivovice uložená ve skle nemůže měnit stářím barvu. Jinak je to ovšem ze stařeným alkoholem. / nemyslím ultrazvukem / V 70.letech se hojně používalo u alkoholu tzv. rychlostaření. Výsledek tohoto procesu je k nerozeznání- co do chuti, od přirozeně starých nápojů. Je zajímavé, že byl v té době zaváděn i na Kubě na staření rumů. Já osobně jsem to vyzkoušel a opravdu je to zajímavé. V domácích podmínkách to však nelze docílit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 244.35 (?), 7.11.2018 17:06
Naprostá pravda,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.2.2019 9:41

Zajímavý poznatek je, že dobře vypálený destilát z kvalitního ovoce vůbec nemusí stárnout. Ty aromatické - meruňka, třešeň, hruška, broskev - dokonce ležením ztrácejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 10.2.2019 17:53

Pane Vysloužile, vždy s Vámi ve všem souhlasím, ale co se týká tohoto a stárnutí pálenky z hrušek, tak si dovolím nesouhlasit. Jsem paličský zelenáč, ale vidím a hlavně cítím a chutnám hruškovice, které jsem pálil v 2014, 2016 a troufám si tvrdit, že až po několika letech hruška dává to, co by měla. Prostě rok od roku lepší. Pravdu máte v tom, že meruňky a třešně stárnout asi nemusí, broskve ty nekomentuju, ale u hruškovice je každý rok znát a rozhodně je přínosem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.52 (?), 10.2.2019 18:09

Ono je taky rozdíl mezi uskladněním, ležením, stárnutím apod.
Třeba když je lihovina naláhvována a vzduchotěsně uzavřena anebo je v dřevěných sudech nebo nádobách kde k ní má přístup vzduch...


Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika