Ryngle vhodné k pálení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 55.255 (?) 
15.2.2019 15:18

Nechtěl jsem a ani nechci nikoho odrazovat od VĚTŠÍ výsadby rynglí!!!
Je to jen má zkušenost z jedné lokality.

*
Mirabelky, loni byla mimořádná úroda a zraly nějak nestejnoměrně. Tedy z destiláterského hlediska. Tak jsem je velmi jemně setřepával na 5x.
(V minulých létech tak na 2x).
Zkusil jsem i plachty pod stromy, ale moc se neosvědčily. Plno větviček, listí takže stejně se to muselo nakonec přebírat...
Takže jsem se vrátil k hodně vyholenému trávníku pod těmi stromy.
Vzal jsem si sebou traktorek, malý stoleček, psa, audioknihu a byl to příjemný relax.
*
Proč to píšu?
Protože u rynglí to byla práce nechutná a vůbec mě nebavila. Spousta zhnilotin - kyblík s vodou na mytí rukou a většina "úrody" musela do kompostu. Nehledě na vcelku zanedbatelnou cukernatost zůstavších...
(Nemít spoustu volného času, dlouhodobá nemocemská, ani bych se k těm stromům nepříblížil...)

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                  
host - 191.127 (?), 15.2.2019 16:32

Najnovšie v sadoch RJ pribudla Haganta a Haroma. Z Tipalov ja nemam zle skusenosti u mna skor plodi menej, mozno piliarka no minuly rok som spravil postrek a neprisiel mraz uroda bola 30Kg na dvadsat rocny strom... fero

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 15.2.2019 19:01

Zajímá mne vhodnost k pálení ryngle Rekord. Může někdo kdo ji má, dát sem svoje mínění?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.135 (?), 16.2.2020 21:53
Vlastním vzrostlý strom Ryngle Antalová nebo Opál má asi 40 let a pomalu umírá, ale stále je schopna urodit až 200 litrů kvasu.Pálím 7 let poslední výpalky mám že 150 l kvasu 26 l 52 % a letos z 50 l kvasu 12 l 52% pro srovnání 300 l švestek 36 l 52% samozřejmě vše bez přídavku cukru ani při založení kvasu po vykvašeni mám pravidelně i 13% cukru zbytek. Pálenku s rynglí mám o velmi silné medové vůně o proti slivovici jemné chuti a podle mé zkušenosti dost žádana jemná pálenka. Dle mého názoru dnes už nejsou chlapi co vyrostly na Spišské borovičce a původní slivovici z švestky domácí kdy u kvasu se drtila 1/3 pecek pro získání nahořklé mandlové přichute tzv ocasu. Dnes se i vypeckovává. Na netu si vyhledejte rynglovice prodej.Našel jsem půl litru za 500kc a měla 45% je to vzácná pálenka. Kdo chce rouby ať se staví u nás na Bruntálsku kytmen@volny.cz Já už mám naroubováno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.88 (?), 18.2.2020 10:10

Nezlobte se, ale každý, kdo se pěstov áním ovoce a pálením trochu zabývá ví, že to, co píšete, je "latina"
1. Ryngle se nejmenuje Antalová (to je herečka), nýbrž Althanova. Od Opálu lze rozeznat velmi snadno (barvou, velikostí)
2. Vypálit z 50 litrů kvasu bez přídavku cukru 12 litrů 52%ní pálenky je nemožné.
3. Pálenka z renklód není špatná, dělal jsem ji několikrát, ale švestkovým se nevyrovná. Nepmatuji, že by někdy výrazněji zabodovala na jakékoli degustaci.
Nahořklá mandlová chuť a tzv. ocas slivovice jsou dva termíny, každý značí něco úplně jiného.
4. Vypěstovat mimořádně sladké ovoce je možné, ale rozhodně ne na Bruntálsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 18.2.2020 10:48

ze 100 litrů kvasu vypálit 12 litrů 52% pálenky, to bych uvěřil, z polovičního množství je to opravdu nemožné. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.193 (?), 24.10.2020 21:06

150 l kvasu 26 l 52 %

Toto je podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.4 (?), 6.3.2024 14:00

Určitě zkuste zelenou renklódu, pálenka je fajn, vyrábí se i ve Francii (to neberte jako nějaký argument, spíš zajímavost, ale Frantíci alkoholu rozumí..). Argumentem, že na degustacích slivovici neporazí bych se moc nezabýval, jednak jsou čeští konzumenti dost konzervativní a přes slivovicu nejede vlak a především je to prostě jiný nápoj, má svůj osobitý charakter, jemnější chuť - dělá ji přístupnější lidem co silné švestkové aroma nesnesou (a že jich není málo v mladších generacích) a tvárnější co se týče jiného kuchyňského využití (švestka přebije vše ostatní). Bonusem je to, že mixem se slivovicí vznikají dobré pálenky, takže nevadí nedostatek úrody na jednodruhovu pálenku, slivovice s přídavkem ryngle u mně osobně sklízí úspěch a uspěla i na degustaci. Jako zpestření bych ji určitě doporučil, ale výhrady co jsou tu uvedené jsou trefné, takže bych to bral jako okrajovou záležitost. Ale rozhodně by byla škoda nezkusit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika