Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Pálení > Ryngle vhodné k pálení

Ryngle vhodné k pálení

host - xxx.xxx.168.103 (?)
18.2.2020 10:48

ze 100 litrů kvasu vypálit 12 litrů 52% pálenky, to bych uvěřil, z polovičního množství je to opravdu nemožné. Walter

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

Ryngle vhodné k pálení

host - xxx.xxx.55.255 (?), 15.2.2019 15:18
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nechtěl jsem a ani nechci nikoho odrazovat od VĚTŠÍ výsadby rynglí!!!
Je to jen má zkušenost z jedné lokality.

*
Mirabelky, loni byla mimořádná úroda a zraly nějak nestejnoměrně. Tedy z destiláterského hlediska. Tak jsem je velmi jemně setřepával na 5x.
(V minulých létech tak na 2x).
Zkusil jsem i plachty pod stromy, ale moc se neosvědčily. Plno větviček, listí takže stejně se to muselo nakonec přebírat...
Takže jsem se vrátil k hodně vyholenému trávníku pod těmi stromy.
Vzal jsem si sebou traktorek, malý stoleček, psa, audioknihu a byl to příjemný relax.
*
Proč to píšu?
Protože u rynglí to byla práce nechutná a vůbec mě nebavila. Spousta zhnilotin - kyblík s vodou na mytí rukou a většina "úrody" musela do kompostu. Nehledě na vcelku zanedbatelnou cukernatost zůstavších...
(Nemít spoustu volného času, dlouhodobá nemocemská, ani bych se k těm stromům nepříblížil...)

Rafael.

Připojit reakci   

Ryngle vhodné k pálení

host - xxx.xxx.191.127 (?), 15.2.2019 16:32

Najnovšie v sadoch RJ pribudla Haganta a Haroma. Z Tipalov ja nemam zle skusenosti u mna skor plodi menej, mozno piliarka no minuly rok som spravil postrek a neprisiel mraz uroda bola 30Kg na dvadsat rocny strom... fero

Připojit reakci

Ryngle vhodné k pálení

Jiří II (599) - xxx.xxx.120.64 (?), 15.2.2019 19:01

Zajímá mne vhodnost k pálení ryngle Rekord. Může někdo kdo ji má, dát sem svoje mínění?

Připojit reakci

Ryngle vhodné k pálení

host - xxx.xxx.23.135 (?), 16.2.2020 21:53
Vlastním vzrostlý strom Ryngle Antalová nebo Opál má asi 40 let a pomalu umírá, ale stále je schopna urodit až 200 litrů kvasu.Pálím 7 let poslední výpalky mám že 150 l kvasu 26 l 52 % a letos z 50 l kvasu 12 l 52% pro srovnání 300 l švestek 36 l 52% samozřejmě vše bez přídavku cukru ani při založení kvasu po vykvašeni mám pravidelně i 13% cukru zbytek. Pálenku s rynglí mám o velmi silné medové vůně o proti slivovici jemné chuti a podle mé zkušenosti dost žádana jemná pálenka. Dle mého názoru dnes už nejsou chlapi co vyrostly na Spišské borovičce a původní slivovici z švestky domácí kdy u kvasu se drtila 1/3 pecek pro získání nahořklé mandlové přichute tzv ocasu. Dnes se i vypeckovává. Na netu si vyhledejte rynglovice prodej.Našel jsem půl litru za 500kc a měla 45% je to vzácná pálenka. Kdo chce rouby ať se staví u nás na Bruntálsku kytmen@volny.cz Já už mám naroubováno.
Připojit reakci

Ryngle vhodné k pálení

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.11.88 (?), 18.2.2020 10:10

Nezlobte se, ale každý, kdo se pěstov áním ovoce a pálením trochu zabývá ví, že to, co píšete, je "latina"
1. Ryngle se nejmenuje Antalová (to je herečka), nýbrž Althanova. Od Opálu lze rozeznat velmi snadno (barvou, velikostí)
2. Vypálit z 50 litrů kvasu bez přídavku cukru 12 litrů 52%ní pálenky je nemožné.
3. Pálenka z renklód není špatná, dělal jsem ji několikrát, ale švestkovým se nevyrovná. Nepmatuji, že by někdy výrazněji zabodovala na jakékoli degustaci.
Nahořklá mandlová chuť a tzv. ocas slivovice jsou dva termíny, každý značí něco úplně jiného.
4. Vypěstovat mimořádně sladké ovoce je možné, ale rozhodně ne na Bruntálsku.

Připojit reakci

Ryngle vhodné k pálení

host - xxx.xxx.168.103 (?), 18.2.2020 10:48

ze 100 litrů kvasu vypálit 12 litrů 52% pálenky, to bych uvěřil, z polovičního množství je to opravdu nemožné. Walter

Připojit reakci
1, 2   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Nakládání a vakuování masa na uzení12.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení11.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.7.2020
Uzení domácích klobás30.6.2020
Strojek na uzavírání konzerv22.6.2020
Uzení domácích klobás16.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020