Poraďte jaké kvasinky



host - 133.100 (?)
28.10.2018 20:28

Kal rozhodně nebrat. Působení teploty na jeho složky při destilaci způsobuje bůhvíjaké degradační procesy a z toho ohavnou pachuť destilátu. Mám to vyzkoušené. Zásadně beru jen čistou složku, to ode dna nechám usadit v menší nádobě, znovu opatrně stáhnu z kalů a zbytek - kaly přefiltruji. Teprve pak použiji. Pozn. píši tu o destilaci "neovocných" kvasů...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.8.2016 12:05

    Kdyby akademici...
Nemám nic proti autorce studie, ale bakalářsklá práce má jediný úkol - úspěšně završit studium.  Skutečně neslouží k formulaci odborných závěrů. 
   Tím v žádném případě nezpochybňuji, že stojí za přečtení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.24 (?), 27.8.2016 14:44

Něco od akademiků se dá najít třeba tady:
Ale je to čtení a hledání na dlouhé zimní večery...

kvasinky

Rafael


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 29.8.2016 15:56

Mě se osvědčily obyčejné hlubokokvásné Vinky z každé druhé drogerie + živná sůl, jak píšete namnožit předem v zákvasu z kompotů a do první várky pořádně promíchat a pak postupně plnit sud, ale ten chci stihnout naplnit max. za 14dní, což může být pro někoho problém. Durancie zrající naposled taky rozmačkám a opatrně odhrnu koláč, čerstvou várku uvnitř v tekuté vrstvě pořádně promíchám a koláč zase přikryju, dodám jim tak podle mě výbornou cukernatou potravu v ideálním čase. Jinak ty švestky je podlě mě lepší na povrchu lehce umýt, fakt je to často hnus, zbytky trusu od špačků, na zemi myši, toho prachu, ty ušlechtilé kvasinky pak už neponechají nic náhodě a o tom to podle mě dost je.

Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.92 (?), 23.9.2018 9:34

Zdravím zkušené, chtěl bych se zeptat, pokud použiji "speciální" kvasinky, je nutné (nebo alespoň žádoucí) odstranit jejich sediment po dokončení kvašení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.9.2018 17:01

Pro vznik sedimentu na dně je asi jedno, jestli použijete speciální kvasinky nebo ty divoké. Víno, pivo režná se z kvasničních kalů stáčí, u ovocných kvasů se to běžně nedělá. U některého aromatického ovoce se doporučuje do kotle kaly nelít. Pachuť po kvasnicích je častá nemoc domácích vín, v pálence jsem je ale necítil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.150 (?), 24.9.2018 12:25

Co je na dně, patří na kompost. Jednou jsem v rámci počáteční hamižnosti při výrobě whisky nabral i bílou odumřelou kvasinkovou spodinu. To byl panečku potom po zahřátí rachot v kotli i v chladiči!!! Pak všechno vypnout, ochladit, vymýt, zahřívat znovu a mnohem pomaleji... Ztratil jsem spoustu času a proto od té doby jsem u whisky velice opatrný.

U ovocných kvasů to pravda moc neřeším, tam toho není dole tolik, protože kvasinek přidávám do ovoce velice málo. Přesto v sudu ty 2 - 3 cm na dně (s peckama a jiným s ajrajtem) nechám. Teď už asi i z pověrčivosti. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.100 (?), 28.10.2018 20:28

Kal rozhodně nebrat. Působení teploty na jeho složky při destilaci způsobuje bůhvíjaké degradační procesy a z toho ohavnou pachuť destilátu. Mám to vyzkoušené. Zásadně beru jen čistou složku, to ode dna nechám usadit v menší nádobě, znovu opatrně stáhnu z kalů a zbytek - kaly přefiltruji. Teprve pak použiji. Pozn. píši tu o destilaci "neovocných" kvasů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.26 (?), 9.10.2019 12:27

Četl jsem spoustu o kvasinkách, tak mě napadlo to letos vyzkoušet, Měl jsem založené dva kvasy, ve stejný den a byli na stejném místě.

Z kvasu bez kvasinek tekla 70% slivovice nateklo o 2 litry více, z kvasu s kvasinkami 68%.

Chuť po zředění je stejná.

Z tohoto pokusu jsem zjistil, že kvasinky nejsou potřeba k pálení švestek které se sbírají v letním období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika