Příspěvky uživatele - 93.92

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stavba udírny (skříně) a příslušenství, 11.2.2020
Fakticky moc pěkné Do 3000,- bych se asi nevešel, že ne? A opravdu nevím, kde bych to mohl vystavět. Ale je to opravdu povedené!
Stavba udírny (skříně) a příslušenství, 3.2.2020
A za fotky budu vděčný, káždá inspirace je velmi vítaná a vzhledem k Vaší aktivitě zde na uzenářském fóru, zřejmě dobře víte, o čem mluvíte (píšete). kr65@seznam.cz
Stavba udírny (skříně) a příslušenství, 3.2.2020
Kéž bych mohl postavit bytelnou stacionární udírnu, ale bohužel by byla asi přes půl zahrady. Proto jsem musel zvolit rozebíratelnou a dogarážeukliditelnou variantu. Takže almara na nožkác a proto se ptám na dno.
Stavba udírny (skříně) a příslušenství, 2.2.2020
Ještě jsem zapomněl dodat výšku skříně. Bude 120cm vysoká.
Stavba udírny (skříně) a příslušenství, 2.2.2020
Zdravím, chtěl bych požádat o nějaké rady ohledně stavby udírenské almary. Mám udělanou kostru ze smrkových hranolů cca 190cm vysokou, hotovou mám i zadní stranu a bočnice. zadní str. tedy šířka udírny je 90cm. Bočnice, tedy hloubka 70cm. Na... celý příspěvek >
Množství dřeva na jednu várku?, 2.2.2020
No, jsou tam i slabší prkýnka, ale i odpad z frézování větších kusů, jsou to takový briketky. Kromě toho budu mít i nějaký ovocný špalky. Co se týče vedení kouře, tak to bude docela výzva, topeniště má vývod rovně, k tomu dvě 1m roury a 90°... celý příspěvek >
Množství dřeva na jednu várku?, 31.1.2020
Díky, každá informace dobrá. Udírna je dřevěná. Kostra ze smrk. hranolů a stěny z 20mm palubek (smrkových). Udit budu na javoru. Jako houslař mám přístup k perfektním, suchým odřezkům. Ještě bych se chtěl zeptat, je opravdu tak kriticky důležité... celý příspěvek >
Množství dřeva na jednu várku?, 31.1.2020
Zdravím, mohl by mi, prosím, někdo poradit, kolik dřeva je zapotřebí na jedno, asi 8-hodinové uzení? Díky P.S. - Běžná velikost topeniště - 40×30×30, almara asi 80×80×130, roura 125mm - 2m dlouhá, uzení 60-80°C
Uchovanie kvasu, resp skorší termín pálenia, 14.11.2018
Čím vyvrtat díru do plastového deklu? No, to je fakt oříšek!!!
Cukr nebo med?, 14.11.2018
Cukernatost jsem si změřil. Refraktometrem, vyšlo mi 21. Ale každé přidání kýble měřit nebudu, i když med jsem přidal do trhaných, mohli mít jen o něco málo míň cukru. Med jsem tam přidal jen tak, pro jistotu. Letos se ta švestka zbláznila,... celý příspěvek >
Cukr nebo med?, 14.11.2018
Zdravím, Chtěl bych se zeptat znalců. Teď mám založeno 240L šv. kvasu. Pod bublátkem, a pravidelně mícháno (dokud je dostatečný výron CO2). Z toho v jednou sudu jsou čtyři kýble švestek trhaných. Byly zralé, ale nebyly to padavčata, tak jsem do nich... celý příspěvek >
Stárnutí slivovice - zajímavý poznatek, 6.10.2018
Mělo by nějaký význam, nechat slivovici vyvětrat (nebo ji i uskladnit) v měděné nádobě? A již jsem i našel odpověď v jiném příspěvku. Ne, význam to nemá anebo možná spíš negativní.
Destilace - základní dotazy, 3.10.2018
No, počítal jsem tak 35L, aby to bylo na cca 20L kvasu nebo moštu. Velká množství budu vozit do pálenice, ale tak nějak během roku bych si rád hrál se všemi možnými surovinami.
Destilace - základní dotazy, 2.10.2018
Moc děkuji, velmi vzácné rady. Také už dva dny pročítám deslik a už z toho mám v hlavě bramboračku. Chtěl bych si na příští sezonu postavit vlastní aparát, ale těch variant a údajů a druhů přístrojů je tolik, že mi z toho jde hlava kolem!!! Zatím... celý příspěvek >
Destilace - základní dotazy, 30.9.2018
Zdravím, prosím, chtěl bych se zeptat. I když jsem pročetl toto forum dost pečlvě, nenarazil jsem na opravdu "uklidiňující" fakta. Pokud si pořídím či vyrobím jednoduchý dest. přístroj a vypálím v něm ovocný kvas, zachytím vše (vč. úkapu a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika