Příspěvky uživatele - 159.150

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vzdálenost trubky od kotla, 26.9.2019
No nevím... slova "aby se tam nedostal metanol" trochu zavání celkovou neznalostí destilování. Naopak, metanol se vám tam musí dostat, aby z chladiče vyšel ven jako první!!! Metanol není o sklonu a délce trubky, je o rozdílu teploty odpařování... celý příspěvek >
Pálenka z mladých smrčků, 30.5.2019
Jenom bych rád věděl, kolik cukru bylo spotřebováno... a myslím si, že když stejným množstvím cukru posypete třeba štěrk, tak vám vykvasí taky.
Kvas z mandarinek, 10.4.2019
Nebyli...
První pálení, 2.11.2018
Mám VŠ, půlku života za sebou, čeština je můj mateřský jazyk, příspěvek jsem četl 4x - no a stejně mi není jasné, co tím chtěl básník říci. Takže není v čem radit.
Vady pálenky, 16.10.2018
Vlákno "Vady pálenky" doplním o jeden poznatek mírného zakalení broskvovice po opravdu opatrně a pomalu dělané 2D a odvětrání cca 3 týdny. Zkušebně jsem ji nalil do půllitrové plastovky, dal na 3 hodiny hodně vychladit do mrazáku a potom přes... celý příspěvek >
Uchovanie kvasu, resp skorší termín pálenia, 10.10.2018
Já už jsem se naučil dávat po 3 týdnech kvasné zátky pryč a dát na barel dvojitý igelit s gumicukem. Je to asi nejlepší způsob pro dokvašení. Vloni jsem nechal víka pěti barelů pod kvasnou zátkou až do listopadu. Ochladilo se - a každý z barelů... celý příspěvek >
Průběh kvašení jablek, 5.10.2018
Víko se sponou sundat. Přetáhnout dvojitý igelit, gumicukem uzavřít po obvodu. Podívat se to toho tak za měsíc, dříve to vzhledem k uváděné teplotě nemá smysl. Mezitím si hadičku ve víku můžete utěsnit silikonem v tubě...
Destilace - základní dotazy, 1.10.2018
Doporučuji nejdříve si koupit knihu. Třeba "Jjak vypálit lepší slivovici". 90% dotazů bys potom už neměl!!! Kvas ochutnávám na jazyku, ale v životě by mne nenapadlo se ho napít. Stejně tak lutru... U lutru nic neoddělovat, lze ho vydestilovat... celý příspěvek >
Paleni slivovice doma, 27.9.2018
Už jsem to našel... když si zadáte Zoznam.sk a vyhledáte "legálne domácie pálenie", tak to fakt odklepli. A jak jsem uváděl, je tam dost omezení včetně plombování. Něco za něco.
Paleni slivovice doma, 27.9.2018
No nevím, nevím. Na zoznam.sk jsem to hledal a našel jsem článek, že před 5-ti týdny prošel vládní návrh. Ale zase tam je omezení - nahlásit se, mít určenou aparaturu, vypálit jen určité množství, neprodávat... Ale je fakt, že to je jiskřička naděje... celý příspěvek >
Poraďte jaké kvasinky, 24.9.2018
Co je na dně, patří na kompost. Jednou jsem v rámci počáteční hamižnosti při výrobě whisky nabral i bílou odumřelou kvasinkovou spodinu. To byl panečku potom po zahřátí rachot v kotli i v chladiči!!! Pak všechno vypnout, ochladit, vymýt, zahřívat... celý příspěvek >
Můj první kvas, 28.8.2018
Švestky sbírat radši odpoledne (jsou teplé a kvasit začnou druhý den). V žádném případě švestky neoplachovat!!! Nedávám žádné kvasinky ani enzymy. Víko nechám jen položené. Asi třetí den zednickým míchadlem na vrtačce obsah sudu rozšmelcuju... celý příspěvek >
Refraktometr na měření kvasu, 22.8.2018
Refraktometr ten cukr skutečně v roztoku kvasu (směs vody, cukrové šťávy, alkoholu...) naměří. Ale kvasinky vám ho už nezpracují! Cukru je více druhů a ne všechny jim chutnají. Některé kvasinky při vyšší koncentraci alkoholu navíc hynou. Takže... celý příspěvek >
Kotel na pálení destilátu, 22.8.2018
Jsem 246. návštěvník této otázky. Pokud mám odpovědět po pravdě, upřímně bych Ti doporučoval Karle i nadále kupovat alkohol v nadále krámu...  člověk zajímající se alespoň trochu o pálení (a který si o tom něco základního přečetl) by nemohl... celý příspěvek >
Refraktometr na měření kvasu, 22.8.2018
Z praxe : refraktometr má výhodu - kapka a máte výsledek. Přece jen nevýhoda u konce kvašení je v tom, že výsledek měření cukru je zkreslen již obsaženým alkoholem. Takže to chce kombinaci selského rozumu : nechat vykvasit standardní dobu podle... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika