Příspěvky uživatele - 147.130

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pálenka z dýně, 6.5.2023
Ahoj Pěstitelé a Paliči, jak jste pokročili v pokusech s pálením dýní, já pěstoval jen hokkaida a ty se na tohle evidentně moc nehodí, Goliáše mám připravený a la kompot v mrazáku, ale letos bude doufám hlavní zdroj odrůda American Giant tzn.... celý příspěvek >
Délka prokvašení kdoulového kvasu, 18.12.2022
Ahoj Peťo, kdoule mi nikdy nechutnaly, v džemu asi vynikne jejich aroma kvůli ostatním surovinám, které se tam vždy přidávají, podobně jako ty dýně, které mám letos konečně v plánu vypálit, místo tvých jablek kvůli kyselinkám mám na zahradě chutný... celý příspěvek >
S čím kombinovat cukrovou kukuřici, 3.3.2020
Kukuřici budu mít předpěstovanou a hrášku bude chvíli trvat než doroste od meziřádku, takže by to mělo vyjít, kukuřici dám pod patu superkompost s biouhlem a azotobakteriemi, tak by měla ve správném stadiu doslova povyskočit.
S čím kombinovat cukrovou kukuřici, 1.3.2020
Zdravím všechny pěstitele, mám na vás dotaz, po prostudování zdejších vláken ohledně kukuřice mě napadla kombinace cukrové kukuřice a cukrového hrášku, 3 sestry opravdu nebudou ideální, hnojit kukuřici budu pod patu v řádku a hrášek bude mezi, takže... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 16.2.2020
Ptal jsem se na praxi ve větším měřítku a tu tady nikdo jak je zřejmé nemá, možná Petr z H. používá biouhel s hnojem, ale to jsou pro mě jen 2 ingredience z mnoha, které přidávám teď již do klasického kompostu, na teorii mám jiné zdroje, téma tudíž... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 21.1.2020
Trávu jsem posekal před týdnem před sněžením při mlze a -2, šlo to solidně, je to spíše seno s jen trochou zelené trávy od drnů, takže vlastně ideální struktura, v létě by z toho byla jen mokrá plsť. No proč rychle, protože chci mít v květnu z toho... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 15.1.2020
Po 8 letech už je Karel v trapu a Pepo nevím jestli ty taky, ale podle mě je to na provzdušnění, s listím mě ale připadne mnohem lepší ho nadrtit sekačkou a promíchat s dalším materiálem (hnůj, tráva, piliny, sláma, půda, biouhel) a pak na vysoké... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 13.1.2020
Četl jsem studie o výsledcích, ale znáte to, není nad osobní zkušenost, byl jsem přímo i v té firmě co to vyrábí, líbí se mi univerzálnost použití, při výsevech, do půdy, do kompostů, obilniny i zeleniny, celery, luskoviny i brambory lepší kořenový... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 13.1.2020
Pokud vím, nikdo mě nic konkrétního neprokázal a řeči těch, co to ani nezkusili mě netankují a zbytek se spíš netýkal tématu, stejně jako teď vaše reakce na moji podotázku ohledně pomocných rostlinných přípravků. Teoreticky by se ty houby mohly dobře... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 13.1.2020
Ten kompost mi jen tak nezmrzne, protože přes den je přeci jen slabě nad nulou a docela by mě zajímal vliv na přípravků jako je clonoplus nebo polymix, které údajně rozkládají špatné houby v půdě a zpřístupňují živiny kořínkům rostlin, když to... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 12.1.2020
Kde to žijete, vždyť si všichni stěžují, jaké je teplo, na Vánoce kolem +15 a i teď bylo v Čechách pořád k +10, naopak ideální stav na sekání a hrabání, prostě jako na podzim, teď tady v moravské části Vysočiny díky mlhám a nízké oblačnosti bohužel... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 12.1.2020
Tak o normálním kompostu se snad bavit nemusíme, faktem je, že každý je originál, čím pestřejší, tím kvalitnější, máte zkušenosti s tzv. 18ti denním kompostem, který se přehazuje každé 4 dny? Ten by mě zajímal, bokashi nechám na opravdu teplejší... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 7.1.2020
Představte si, že i normální kompost je lepší smíchat z různých materiálů, čím více, tím lépe, to ví každý začátečník a o zápachu z fermentace jsem se nebavil, však jsem psal, že nic nefermentovalo.
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 7.1.2020
Posílal jsem odkaz na ithaka institut, kde jsou pěkně shrnuty výsledky stovek pokusů na celém světě, teď jsem teprve četl, že se to nesmí, tak si to tam najděte, kdybych to založil v červnu, tak by to kvasilo, ale jak jsem psal, je to celkem jedno,... celý příspěvek >
Co použít na odlehčení zeminy, 5.1.2020
Balíků slámy je všude celkem dost, asi bych to nařezal a buď zkompostoval nebo jen pořádně zaryl, nejlepší by bylo zapravit biouhel smíchaný s podestýlkou zvířat nebo přidat vermikulit (lepší jak perlit), ale ta cena, plošně bych to nedělal, lepší je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika