Obnovení kvasu



host - 134.156 (?)
14.1.2018 12:27

Znám recept jak využit kvalitní a drahou surovinu(např.marhule se prodávali za 20 Kč). Když meruňky dokvasí čerpadlem stáhmout tekuté a vypálit. Na zbytek dát vodu a cukr a nechat znovu vykvasit a vypálit. Většinou se palí  líh z krmiva pro dobytek melasa, obilí, brambory. V tom zbytku zůstane dost aromatických a jiných látek, které se využijí. Je to pro zakladalete, né pro mudrlanty. 

Zdeňa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 33.3 (?), 8.1.2018 16:18

Pokud kvas ma dostatek cukru nemuze se zaseknout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 8.1.2018 16:37

Diskuze nemá velký smysl. Je to stejné, jako když se o řezání stromů baví ovocnář, arborista a dřevorubec. Všichni se vyznají a beztak se nedomluví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 8.1.2018 16:43

Ano mate pravdu plne s vami souhlasim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.149 (?), 8.1.2018 16:48

Já vím, že nemá. Ale když občas mi to fact nedá...

*

Ještě si nemůžu odpustit něco k tomu Jelínkovi. Když oni vyrábí takový sortiment, že tam si může vybrat každý. Od levných konzumních lihovin až po exkluzivní odrůdové Valašské slivovice.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 8.1.2018 17:34

Beztak mně od nich asi nejvíc chutná celkem tuctový Wiliams v budíku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.149 (?), 8.1.2018 20:08

No a mi zas bylinný likér Praděd.

*

I když i původní výrobce Geisler ho vyráběl v několika Rp. A v naší novodobé likérnické historii "skončil" u Jelínků. A myslím, že u těch jeho všech "předchůdců chutnal jinak. Ale v každém případě všichni nějak zachovali jeho charakter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.156 (?), 14.1.2018 12:27

Znám recept jak využit kvalitní a drahou surovinu(např.marhule se prodávali za 20 Kč). Když meruňky dokvasí čerpadlem stáhmout tekuté a vypálit. Na zbytek dát vodu a cukr a nechat znovu vykvasit a vypálit. Většinou se palí  líh z krmiva pro dobytek melasa, obilí, brambory. V tom zbytku zůstane dost aromatických a jiných látek, které se využijí. Je to pro zakladalete, né pro mudrlanty. 

Zdeňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.1.2018 13:14

Většinou se palí líh z krmiva pro dobytek melasa, obilí, brambory.

Asi jsem dobytek, krmím se jak bramborami, tak obilím. A výrobek z melasy jménem Diplomatico považuji za jednu z nejlepších pálenek vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.218 (?), 14.1.2018 16:17

Cukrovou třtinu jsem v životě neviděl, třtinový cukr nepoužívám, ale tipnul bych si, že jeho výrobu provází podobný zápach jako při zpracování cukrovky a že i melasa z něj taky vonět nebude.
Nehledě k obsahu sacharózy.
Myslíte si, že cukrová třtina obsahuje nějakou jinou její "ušlechtilejší" formu vhodnější ke kvašení?
*
(Nejsem znalec rumů a po pravdě napsáno být to jediný alkohol, stal by se ze mě asi zapřísáhlý abstinent... A sacharozou to rozhodně není!).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.1.2018 17:38

Nevím, nejsem znalec cukrové třtiny, ani výroby cukru a koneckonců ani rumů. Přesto musím přiznat, že   pro mě patří špičkové rumy z latinské Ameriky a karibiku k nejlahodnějším komerčním destilátům. Bez ohledu na surovinu. Co se zápachu týče, ony ty obilné kvasy a vlastně i ovocné taky voní všelijak.
   Jak se liší cukr a melasa z třtiny od té řepné, to nevím. Ale není mi známo, že by z řepy někdo uměl vyrobit něco stejně lahodného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika