Hruškový kvas, konec kvašení



host - 33.3 (?)
10.11.2017 19:02

Med nebo cukr se dava aby vice nateklo alkoholu ale ten se pridava hned s hruskama   pozdeji to nema zadny vliv samozrejme v rozumne mire

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 64.42 (?), 10.11.2017 13:10

Zdravim zahradkare a fanousky domacich palenek.Prvne delam kvas z hrusek, je zalozen cca 14 dni.Spatne jsem odhadl velikost a ze 110l becky je naplnena z vetsi pulky.Cca 100kg.Pridany byly kvasinky, ktere snesou vyzsi stupne aljkoholu plus cca 3dg cukru a 1.5 starsiho zcukernateho medu a 5l vody.Viko becky je opatreno kvasnou zatkou, ale bohuzel to nebuble.Viko je stazeno zeleznou preskou, tak je mozne, ze to podfukuje.Pri otevreni kvas bubla na povrchu a zippo zapalovac u hladiny zhasl.Je mozne, ze by to mohlo octovatet?Nebo je vse v poradku, kdyz svicka zhasla?Koupil jsem cukromer, ale kvas je dost husty a radsi uz nechci do toho moc vrtat, ze bych to doredil vodou jeste.Diky za odpoved a nazdravi vsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.11.2017 13:42

Když to na povrchu bublá, je to v pořádku. Nerozumím těm 3 dg cukru, tu špetku vůbec počítáte? Kvas už dál neřeďte, hustý je jen na povrchu, dole je šťáva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.153 (?), 10.11.2017 14:13
Díky za odpověď.Vetsinou delam trnkové či mirabelkove kvasy, kde vždy dávám min cukru a radši si připlatim a dám med.Na chuti na tzv ocase to je vždy cítit chuť medu.Po přečtení xy vláken jsem se dočetl, že je hruškový kvas strašně nachylny a hlavně na octovatění.Takze neni mozne, ze by to kvasilo a zaroven octovatelo? Becka je na dvoře kde je nyní denní teplota kolem 10°.Pro jistotu to nechám ještě 3 týdny a poletím pálit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.236 (?), 10.11.2017 16:31

Při takové teplotě to bude kvasit dost lenivě. Ale to při nízkému obsahu cukru vadit nebude a nebezpečí zoctovatění je díky teplotě taky dost sníženo.
Ale nechápu přídavek kvasinek které snesou vyšší obsah alkoholu. Proč tam jsou když tam vyšší obsah alkoholu kvůli nízkému obsahu cukru vzniknou nemůže?
Spíš bych dal přednost řádně namnoženým kvasinkám chladnomilným nebo pivovarským.  Ty jsou pro kvašení pří nízkých teplotách a nižších cukernatostech daleko vitálnější.
(Tipnul bych si, že vlivem stále snižujích se teplot kvas neprokvasí úplně a zůstane v něm zbytkový cukr).
Dále jsem dost skeptický k přídavku medu, ale hlavně k tomu, že se v tak malém množství nějak projeví v chuti destilátu.
*
Není to žádná rada ani doporučení, jen zkušenosti starého výrobce kterému se studené kvašení a zpracování nízkoalkoholických kvasů neosvědčilo. Ne, že by to nešlo, jen je to pracnější a neefiktivnější. Hlavně při destilaci. A v konečném srovnání nikdy nebyly výsledky nesrovnatelně lepší.
Taky dost pochybuji, že v pálenicích je čas a ochota věnovat se takovým kvasům individuálně.

P.S. 3dkg cukru - to už mi evokuje jednotky ppm...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 241.97 (?), 10.11.2017 17:42
Myslím že kvas je v pořádku. I když 10°C asi nic moc. A otázka pod čarou - vy si myslíte že má cukr nebo med vliv na "ocas" pálenky? Chuť je jedna věc a tam kde chuť skončila nastupuje "ocas" který je podle mne způsoben špatným oddělením jádra. Když dobře oddělíte jednotlivé frakce tak je úplně jedno jestli přidáte špetku cukru nebo trochu medu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 10.11.2017 19:02

Med nebo cukr se dava aby vice nateklo alkoholu ale ten se pridava hned s hruskama   pozdeji to nema zadny vliv samozrejme v rozumne mire

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.76 (?), 10.11.2017 19:22

Cukr, nebo i med - ale přijde mi toho medu pro ten účel velká škoda, se může přidat kdykoliv v průběhu kvašení. V případě cukernatějších surovin je naopak lepší přidat to později.
(Osmotický tlak na stěny buněk kvasinek který brání jejích růstu a rozmnožování pro to jasně hovoří!)
A když už někdo preferuje med, tak proč ho degraduje malým přídavkem do kvasů a proč z něj raději nevyrobí medovinu nebo pálenku z ní???
To už bylo daleko smysluplnější.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 10.11.2017 20:33

Kdo ma vcely tak pridava med obycejni konzumanti a tech je vic pridavaji cukr chutnal jsem v palenici palenku kde bylo pridano do kvasu med je to o necem jinem fantasticka chut jemna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.153 (?), 10.11.2017 21:18

Musel jsem to překoštovat :-D Ale fakt je to cítít nasládlostí medu.Bečka byla přesunuta, kde by měla být stálá teplota 15st.Kolik je tak ideální teplota na kvašení, bohužel kvas byl založen později, ale něco do demijonu potřebuji.Nějak jsem to podědil od dědy, který měl vždycky bečky s trnkama na dvoře.Kolik myslíte, že by mohlo ze 100kg načurat?

"špatným oddělením jádra"? Kyselka těče při druhotném pálení, když už jsou procenta alkoholu nižší, není tak?Znám takové blázny: Do kolika pálíte?Jak do kolika?Do Nuly!! Byla to pěkná hovnovice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 11.11.2017 19:10

Vidim ze se nikdo nepripojil   barely s kvasem mivam v kulne   kvaseni trva 4 az 6 tydnu pozdni hrusky   4 tydny hlidat kvas hrusky hlidat jinak z octovati hrusky jsou nejvic choulostive ze z octovati   ze 100l muzete napalit 8 az 10 litru hruskovice 51 procent nevim co je spatne  oddelenim jadra      ani druhotne paleni   u nas na stredi morave nechavame 33 procent kdyz je dobry kvas max je30 to je strop pak tece kysela voda     pokud jste nedal hned z kraje cukr   necekejte zazrak       muze se stat ze vam to v palenici vylijou do kanalu to vam nepreji   vemte vzorek kvasu zajit do palenice tam vam reknou co a jak         jetli budete palit po domacku to vam neporadim     40 roku chodim palit do palenice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika