destilační přístroj



host - 225.42 (?)
30.1.2007 17:02
Letos se mi destilát zakalil už kolem 60% měřeno při pokojové tep.Ředil jsem dest. vodou.Destilát je z čistých švestek.Minulé roky to bylo v poho. Jestli vás něco napadá prosím poraďte.Díky. S.K.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 250.203 (?), 11.8.2007 10:05
Také dobrá kniha je: "Výroba slivovice a jiných pálenek" od autorů Josef Dyr, Jan E. Dyr. Vydal to Maxdorf v r. 1997, ISBN 80-85800-53-5. Je tam vše od přípravy kvasu přes vlastní pálení, ředění a degustace vyrobené pálenky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.181 (?), 21.7.2013 19:27

Na knihu od Malleové a Schmickleové prosím pozor, vše,co se tam píše, berte s rezervou a to pořádnou!!!Nejen, že píšou německé ženské o chlastu, ale kdo si to přečte, dojde k závěru, že obě baby viděly pálenici z ponorky a při kalné vodě..Například-výroba kvasů s vysokým obsahem alkoholu a třeba 30 kg cukru do stovky kvasu, dále tvrzení, že spojovací trubka mezi vařákem a chladičem směřuje od kotle k chladiči DOLU a těch perel tam lze najít při pozornosti více... Tady je to ověřeno stoletými zkušenostmi, proč číst knihu bab, co o tom nic neví?Ať tam raději založí klub pletení a ujímání ok při pletení hladce a obratce, ale nepletou hlavy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.61 (?), 22.7.2013 18:39

Zdá se že jste tu knihu jen lehce prolistoval, ale určitě nestudoval (již zde byla několikrát citována v průběhu tohoto vlákna, ale i na jiných). Nechci těm "německým ženským", jak vy píšete, dělat reklamu (i když to ve skutečnosti jsou rakušané, chlap Schmickl a ženská Mallerová, v prvním vydání to vydavatel tak trochu pomotal), ale tato kniha se opravdu nezabývá pálenicemi (tedy ne těmi od 100 litrů výš), ale spíše přípravou alkoholu a případně z nich zhotovených likérů, v menších zařízeních (většinou kolem 5 - 20 litry, více je u nich spíše vyjímkou) a to v "domácím prostředí". V Rakousku je to dokonce, za určitých podmínek, i legální!! Navíc více jak 10 let provozují "kvalifikační kurzy" k tomuto hobby a jak se zdá, mají narváno... 

Ne že bych se vším v knize souhlasil a že bych to tak přímo dělal, ale vždy napíší co a proč to tak doporučují...  chce si to napřed dobře promyslet a potom teprve odsuzovat. Jestliže připravujete kvas v řádu stovek litrů, je vám tato knížka samozřejmě k ničemu!! Podmínky v At a v Cz jsou totiž dosti odlišné a to co se používá v malém, nemusí být výhodné ve velkém množství.

Já nikdy neodsuzuji žádnou vydanou knihu, která se mi dostane do ruky a přečtu si ji, vždy si tam něco najdu a zařadím do příslušné kategorie (a to se tím palírenstvím zabývám dobrých 40 let!!).

Přeji hezký den a mnoho zdraru v pálenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.26 (?), 9.2.2007 19:14

kde bych mohl tyto knihy koupit ?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.124 (?), 23.11.2009 17:51

existuje několik knih o pálení a dostanete je koupit v dobrém knihkupectví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.68 (?), 23.2.2007 23:40
poptat se v knihkupectví,sám jsem to tak udělal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.42 (?), 30.1.2007 17:02
Letos se mi destilát zakalil už kolem 60% měřeno při pokojové tep.Ředil jsem dest. vodou.Destilát je z čistých švestek.Minulé roky to bylo v poho. Jestli vás něco napadá prosím poraďte.Díky. S.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alchymista - (1) - 11.70 (?), 23.10.2007 10:31
Z vlastní zkušenosti vím že pomáhá vlít do zakaleného, již ředěného destilátu, cca 3-5 ml (zhruba 1-2 kávová lžička) na 1 litr - nejlépe odstředěného mléka (0,5% tuku). Zamíchat a nechat cca 1 týden odstát a přefiltrovat. Mléko by se mělo vysrážet a strhnout sebou veškeré součásti zákalu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.100 (?), 28.10.2010 13:47
Ještě jednou přepálit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.241 (?), 28.10.2010 21:32

... "Šípková Růženka se probrala z 3-letého spánku"... ale jinak máš pravdu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika