destilační přístroj



host - 82.68 (?)
25.1.2007 15:29
Pokud někdo chce získat informace o destilaci a vše kolem ní.Doporučuji knihu která se mi dostala do rukou.Už léta vlastním knihu (PŘÍPRAVA KVASU NA VÝROBU SLIVOVICE OD JANA JELÍNKA), ale v této knize jsem mnohé nenašel.Proto doporučuji novou knihu ,která se mi zdá obsáhlejší.Je to (DOMÁCÍ VÝROBA LIHOVIN  OD  BETTINA  MALLEOVÁ A HELGE SCHMICLKOVÁ).Také přidám zkušenost s řezením,je prý nutností ,aby líh a voda ,kterou ředíme, měli při řezení stejnou teplotu.Přeji mnoho úspěchů při výrobě léku slivovice.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
      
host - 82.68 (?), 22.1.2007 20:44

Záleží natom (jak veliký chcete tento přístroj, čím ohřívat a jak chladit) toto vše se musí zvážit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 22.1.2007 23:10
K takovému návodu, zkusil jste si tady přečíst všechny příspěvky? Je tady vše vysvětlené, když se nad tím zamyslíte, je to jednoduché. Vše ostatní je potom jen praxe a vyčtené vědomosti z knih. Možná pro lepší představu si zajděte do nejbližší pálenice a tam si rozšíříte obzor.  Koukněte tady na téma Kde necháme vypálit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.117 (?), 24.1.2007 12:07
Při ředění  vodou /balenou/ se mi kalvados malinko zakalil /zmléčněl/. Je možná nějaká náprava ? Děkuji. urota@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.255 (?), 8.1.2008 21:59

Na zakalenou gořalku stačí obyčejné desky S10 na filtrování vína, horská bystřina je kalná břečka.  ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.84 (?), 24.1.2007 17:57

V destilátu jsou oleje a tuky ( patří tam, jsou součástí ovoce ). Ty jsou v koncentrovaném destilátu rozpuštěné a destilát je čirý. Při ředění jste přidal příliš mnoho vody a vyloučené oleje a tuky způsobily zakalení.

Není to zdraví škodlivé jen to vypadá nehezky. Pokud máte ještě neředený destilát přidejte jej do zředěného a mělo by se to zase vyčistit.

Destilátům zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.53 (?), 7.3.2008 9:46

Způsobují  to minerály, které se vysráží. Mám vyzkoušenou Dobrou vodu neperlivou a je to v pohodě a bez zákalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.20 (?), 24.1.2007 21:48
Ano diagnoza i náprava je správně popsána. Muže se to stát po zředění na méně než 50%  a trochu i napomoct teplo. To proto, že když měříte lihoměrem, necháváte pálenku v teplotě bytu. Jinak teplotou je měření až o 10% jiné, a to už je hodně velký rozdíl. Tedy zákal muže vzniknout vysrážením uhličitanů, síranů,vápenatých solí a někdy i sloučenin železa. Napravení, dolít silnější pálenkou. Pokud nemáte, zkuste to tředas dobarvit medem a nebo jiným ovocem, citron a cukr, fantazie výběru.   VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 24.1.2007 22:03
Může někdo napsat,  zda při kvašení obilí třebas žita leží toto zrno u dna a nebo se nadnáší. Řekl bych,  že je dost těžké a tak by mohlo být udna. Je to jen doměnka a určitě má někdo zkušenost.  Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 25.1.2007 10:02
Destilační aparáty prodávají také ve VINUM Znojmo. Mají také slušnou nabídku lihoměrů za dobrou cenu. Najdete je na www.vinumznojmo.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.68 (?), 25.1.2007 15:29
Pokud někdo chce získat informace o destilaci a vše kolem ní.Doporučuji knihu která se mi dostala do rukou.Už léta vlastním knihu (PŘÍPRAVA KVASU NA VÝROBU SLIVOVICE OD JANA JELÍNKA), ale v této knize jsem mnohé nenašel.Proto doporučuji novou knihu ,která se mi zdá obsáhlejší.Je to (DOMÁCÍ VÝROBA LIHOVIN  OD  BETTINA  MALLEOVÁ A HELGE SCHMICLKOVÁ).Také přidám zkušenost s řezením,je prý nutností ,aby líh a voda ,kterou ředíme, měli při řezení stejnou teplotu.Přeji mnoho úspěchů při výrobě léku slivovice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika
<strong>Živé ploty – založení a péče</strong>

Živé ploty – založení a péče

Živé ploty jsou liniové výsadby zeleně, které od sebe důkladně oddělují dva prostory. V našem kultur...

<a></a>Co sázet v únoru do skleníku?

Co sázet v únoru do skleníku?

Únor je obvykle stále ještě velmi chladným měsícem, takže pokud máte skleník, může být pro vás nápom...

Trendy ze sítí 33. týden

Trendy ze sítí 33. týden