destilační přístroj



host - 142.191 (?)
22.6.2010 18:56

Děkuji za odpověď,  ty sklenice od okurek tam máte i při druhém pálení?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  81,  82,  83,  84,  85  >   
                     
host - 142.191 (?), 22.6.2010 18:56

Děkuji za odpověď,  ty sklenice od okurek tam máte i při druhém pálení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 22.6.2010 19:06
Pořád. Při prvním pálení jsou skoro plné, hlavně ta první a při druhém už je tam jen po dně. Dříve jsem to pálil i třikrát a to už tam nebylo nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yaw - (9) - 180.9 (?), 3.8.2010 7:40

Tyto nádoby fungují jako druhotný destilační přístroj, využívající výstupního tepla z prvotního kotle. V podstatě se jedná o dvojnásobnou (trojnásobnou) destilaci "jedním vrzem". Samozřejmě se tím také zvyšuje koncentrace lihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.70 (?), 9.1.2010 19:27

Přejděte na šnek z nerezi, či ze skla, nebo to alespoň odzkoušejte na jiným "vypůjčeným". Podle výsledku uvidíte, jestli je to v postupu pálení, nebo v "materiálu" chladiče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 210.252 (?), 9.1.2010 19:49

Jen bych dodal, že kupole nad kotlem také nemůže být nijak obrovská. Padesátilitrová kupole na padesátilitrovém kotli asi ne...  Asi na to budou existovat i nějaké přesné výpočty. Viděl jsem to řešené zesilovači, udělanými z větší trubky, vyplněné např. skleněnými kuličkami nebo nerez drátěnkami - malý objem, velký povrch Osobně bych do takového zesilovače asi nešel, i když třeba v Polsku se to hodně šíří.  Klasický dvoukotlový systém se mi zdá na výrobu chutného ovocného destilátu ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.8 (?), 9.1.2010 22:40

54.8. Jsem rád že se toto fórum nekam pohlo.Byl jsem pochopen, a zdá se že my začína být všechno jasné..Další technickou otázkou je chladič.Sklo je opravdu super ale vycházejme z možností jednotlivých konstruktérú.Každý má nejaké možnosti.Avšak nás by mělo spojovat jedno.Aby každá pálenice skonstruovaná jakýmkoli spúsobem byla pro své uživatele bezpečná, a spolehlivá.Jak sem vyčetl v odborné literatúre že asi 80% dobre palenky tvorí dobre založený kvas.A zbytek 20% je na pristroji a paliči.Takže ješte jednou děkuji za pomoc a pokračujme v tomto duchu s dobre mínenými radami i nadále.Podělme se se svými skusenostmi treba i negativními pomúže to nám všem.Tady kždý potrebuje predevším odbornou technickou pomoc pri konstrukci destiláku.Takže prátelé pálení hold, a dobré pálence zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.141 (?), 11.1.2010 19:03

Mám dotaz na p. Vysloužila, ale i na názor jiných ohledně chladiče. Popisují se tu skleněné, mněděné a nebo nerezové. Já bych chtěl použít silikónovou hadici. Silikonóva hadice je chuťově neutralní,
bez zápachu a odolavá horku až do teploty +180 °C (krátkodobě až + 250 °C). Navíc se dá snadno čistit a lze s ni jednoduše manipulovat proto, že má hladký povrch.
Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.70 (?), 16.1.2010 13:36

Ano, téměř "blbovzdorná", má jen takovou malou chybu a to "špatný přestup tepla" a proto špatně chladí. Ale dá se samozřejmě použít, jen to chce zvětšit chladič. Ahoj všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.70 (?), 17.1.2010 17:19

Zdravím všechny, prosím mohl by mi někdo poradit jak a čím nejlépe vyčistit měděného hada(chladič)? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 47.103 (?), 17.1.2010 19:52

Na sloučeniny mědi zabírá nejlíp kyselina sírová (akumulátorová). Párkrát prolít a pak výplach čistou vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  81,  82,  83,  84,  85  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika