destilační přístroj



host - 187.51 (?)
24.1.2007 21:02

Všechny ty přístroje jsou dost drahé.A  já kořalečník nemám peněz nazbyt.Tak jsem to vyřešíl takto:

Dva hrnce,40 a 50 l které se běžně používají k něčemu jinému /zabíjačka atd./Pokličku od 40 l hrnce provrtat a zapojit armaturu na propojení trubky do chladiče.A druhou díru pro armaturu teploměru.Trubka do chladiče je nerez. Do 40 l hrnce nalít 35 litrů kvasu a vložit do 50 l hrnce .Neměl by se opírat o uši ale měl by být podložený.Vložit na pec roztápěmou dřevem a do 50 l hrnce nalít vodu  s přebytkem soli /zvýšení bodu varu/.Položit pokličku na 40 l hrnec namontovat armaturu do chladiče a obvod mezi hrncem a pokličkou zapatlat těstíčkem z hladké mouky.Těchto paleb je několik za sebou a finální palba je přepálení vypáleného.To se z aparatury stane kříšťálová studánka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 94.254 (?), 22.2.2007 16:07
Jo, destilační přístroj z nerezu je pěkný, ale pozor! Při kvašení, tzn. biochemických procesech tohoto typu vznikají i nežádoucí kyanatanové sloučeniny. Sic v malém množství, ale přeci jen. Ty jsou dnes řazeny mezi karcinogeny. Proto výroba dest. přístrojů  z mědi je důležitá, měď při destilaci hraje v procesu roli katalizátoru a kyanidové sloučeniny se mění na nejedovaté látky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 18.2.2007 23:12
Bohužel to není recept na pálenku z obilí, nýbrž z cukru. Problém je, že látky, které se dostanou do cukru při rafinaci, ze předestilováním zkoncentrují v kořalce a zhoršují její kvalitu i chuť. Škrábe v krku a bolí po ní hlava.  Je to důvod, proč se v EU nesmí vyrábět líh na pití z cukru a je to taky příčina, proč z kvalitní whiskey hlava nebolí. Chcete-li pálit z obilí skutečný obilný destilát, musíte si sehnat enzymy, které umějí rozštěpit škrob v obilí na zvasitelné cukry.  Řepný cukr pak do kvasu nebude třeba přidávat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.137 (?), 19.2.2007 7:49
Vaší diskusy jsem nedočetl až do konce, ale můj příspěvek se bude týkat pálení z obilí. Když chcete dělat pálenku z obilí, je třeba nechat zrno "mírně naklíčit", jako při výrobě sladu. Důvod je jednoduchý - jako zásobní energetická látky je v zrně škrob, čili složitý cukr, který kvasinky většinou neumí rozložit. Procesem klíčení se však tento škrob rozloží na jednoduché cukry, s kterými si kvasinky hravě poradí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.100 (?), 7.11.2007 7:17

Dobrý den.

a mohl byste mi prosím popsat ty některé látky, co vznikají při kvašení z přidaného cukru, dostanou se do destilátu a pak škrábou v krku?

Děkuji moc za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.128 (?), 18.2.2010 1:18

Dobrej

s tím popisováním látek, které škrábou v krku je těšké, ale pravdivé, stačí to zkusit.

S pozdravem Ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.244 (?), 6.8.2009 14:02

Obilí bych rozhodně nechal naklíčit, místo kvasnic bych rozmnožil vinné kvasinky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.51 (?), 24.1.2007 21:02

Všechny ty přístroje jsou dost drahé.A  já kořalečník nemám peněz nazbyt.Tak jsem to vyřešíl takto:

Dva hrnce,40 a 50 l které se běžně používají k něčemu jinému /zabíjačka atd./Pokličku od 40 l hrnce provrtat a zapojit armaturu na propojení trubky do chladiče.A druhou díru pro armaturu teploměru.Trubka do chladiče je nerez. Do 40 l hrnce nalít 35 litrů kvasu a vložit do 50 l hrnce .Neměl by se opírat o uši ale měl by být podložený.Vložit na pec roztápěmou dřevem a do 50 l hrnce nalít vodu  s přebytkem soli /zvýšení bodu varu/.Položit pokličku na 40 l hrnec namontovat armaturu do chladiče a obvod mezi hrncem a pokličkou zapatlat těstíčkem z hladké mouky.Těchto paleb je několik za sebou a finální palba je přepálení vypáleného.To se z aparatury stane kříšťálová studánka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.60 (?), 29.9.2009 19:28

Dobrý den. Rád bych požádal nějaké fotografie destilačního kotle a stručny popis.Pokuť možno průměry trubek.Ale hlavně rozměry důmu.Děkuji alf123, 33stastny@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.121 (?), 30.1.2007 18:47
Vámi uváděná zákonná úprava o pálení lihu doma se jmenuje 204/1993 Sdělení ministerstva zahraničních věcí o sjednání Rozhodnutí č. 1/93 (C) Společného výboru Evropského společenství a České republiky a Slovenské republiky o vývozu některých ocelářských výrobků z České republiky do Společenství. Nezdá se vám to jako další pitomost našich poslanců, když na Vámi správně uvedené číslo zák. vymyslí takový přiblblý název.

Čerpal jsem z www.mvcr.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.90 (?), 3.9.2007 11:16

204/1993 Sb.
Sdělení ministerstva zahraničních věcí o sjednání Rozhodnutí č. 1/93 (C) Společného výboru Evropského společenství a České republiky a Slovenské republiky o vývozu některých ocelářských výrobků z České republiky do Společenství

Takže tato vyhláška je o něčem jiném!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika