Motorová pila Oleo-mac



host - 183.111 (?)
4.2.2009 13:00

Dobrý den.

Jakou pilu by jste doporučil na buky, duby průměr těch 80 cm?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 165.54 (?), 15.1.2009 21:25

Mám křovák OleoMac T746 už 9 let, seču 50 arů. Už další 2 roky seču dalších 50 arů u babičky. Jede bez problémů, jen mažu převod, čistím filtr a dávám olej Husqvarna 1:50, jak se má. Každé 2 roky kupuji nový kotouč, protože je vybroušený od ostření a pak to má vibrace. Takže podle mne OleoMac na prd není. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.13 (?), 3.2.2009 15:52

Víte co koumáci kupte si Značku SOLO a běžte na BUKY-DUBY průměr 50-80 a budete koukat jsem lesák 25let těžím dřevo.

koumar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.90 (?), 3.2.2009 17:27

Mám oleomac asi 5let, koupil jsem 947 a je to velké trápení ted jsem ve stádiu kdy musím určité komponenty měnit a ve srovnání se STIHL nebo Huzgvarna-Jonseret má předražené náhradní díly např.lišta cca1100kč, a od Jonseretu 800kč, řetěz 800kč STIHL 600kč, šnek na čerpadlo STIHL 170kč oleomac 540kč a to mi ještě řekly že mají někde skladem jeden kus který musí dohledat a obědnat a mohl bych pokračovat. Já říkám OLEO-MAC JE PŘEDRAŽENEJ ŠMEJD ti co to maj doma a používají ho jednou za rok to nepříjde ale zkuste se tou pilkou živit.Už nikdy bych si nekoupil pilu Oleo-mac to raději přidám 3000kč a koupím něco co mi vydrží a budou mít náhr.díly za pár kaček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.2 (?), 3.2.2009 17:41

Oleo-mac je smejd? az na par vinimiek ano! - Predava sa v MOUNTFIELDE a tam by som zahradnu techniku nikdy nekupoval. Zly servis, drahe nahradne diely, ludia co sa nerozumeju, este horsie znacky, nekvalitne vyrobky...

To je tak: kupite si napr. Stihl a neskor zistite ze Husqvarna je o nekonecno lepsia ako Stihl a vy si mozete...  Este pily stihl ako tak, ale krovinorezy a rozbrusovacky to je sila ake su to biedy oproti Husqvarne, Jonseredu.

Mountfield nikdy! jedine odbornych predajcov! Kupa cez internet je blbost!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.111 (?), 4.2.2009 13:00

Dobrý den.

Jakou pilu by jste doporučil na buky, duby průměr těch 80 cm?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.6 (?), 4.2.2009 13:56

Vrátím se k cenán na Oleo Mac lišta na 947 stojí 840,-??Kč a bez slevy 12-100% tak co to tady blábolíte za blbosti... host - xxx.xxx.64.90 šnek je za 89,-Kč... nechápu asi jste prodejce konkurenční značky.
S pozdravem prodejce M

A to, že máte 947 a mluvíte o živení to zůstává rozum stát.To není žádná prof.pila, ale slabší farmářka.To že vám vydžela 5.let se sám divím, to by asi ani Stihl nedokázal... koupí hobby kací hektary???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.2 (?), 4.2.2009 15:29

Doporucil by som vam Husqvarnu alebo Jonsered - lepsia moznost.

Husqvarna: jedine profi rada - 372 XP, 575 XP - tato je vsak o 0,7 kg tahsia.

Jonsered: cs 2171 - v porovnani vykon, kvalita, cena je to to naj.

Stihl nikdy! To radsej niake SOLO alebo Dolmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.57 (?), 4.2.2009 16:21

O tom jestli je nebo není oleomac na prd ať si rozhodne každý, někomu vyhuvuje protože... někdo ho upřímě nesnáší protože...

s hláškou že umí křovinožezy musím v něčem málo nesouhlasit. Ano sekají, ano vydrží několik let, pro člověka který měl max AK-KO nebo Homelite apod se může jevit jako dar z nebes, ale proti Husqvarně, Jonseredu a Stihlu prostě křoviňáky stavět neuní. Ať mlivíme o pracovních otáčkách, kdy mi Oleomac připimíná spíš traktor než živý křovinořez s chopný člověka při práci i trochu pobavit, než se jen tupě otáčet v bocích a sekat a sekat. Sam mám H 235R zkusil sem H 345, JOnseredy 2236, 2125, hromadu Oleomaců (725,735,740,750...), Stihlek 100, 350, 450, Partnerů 422, 400, 325 a za ty prachy je Oleomac snad nejhorší, jakože ani Partner nebyl žádný zázrak, ale to člověk tak nějak očekával a neporovnává ho s HSQ, ST, JONS. Jak nemůžete porovnávat neporovnatelné, ikdyž by to tak někdo moc chtěl. Doporučuji někdy za život sekat profi OM 753 a pak dostat do ruky dobře zajetý Jonsered 2255, ten je jak z jiné planety. Nevysvětlitelné, na to musí každý přijít sám.

ZF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.226 (?), 10.2.2009 12:21

Jo, taky bych řek, že je to spíš o osobních preferencích a znalostech, než o reálných údajích. Vím, o čem mluvím, jezdím italským autem - na to taky kdejakej trouba nadává, aniž se v tom kdy svezl jako řidič ;-)

Mám křoviňák OM 746 a pilu 956. Pilu jsem už testoval, problémy (ještě - ťuk, ťuk) nemám, pokaždý ji v pohodě nastartuju (teplá nebo studená) - to bude asi tím, že ji nestartuju podle instrukcí z Mountfieldu (=x krát zmáčknout primer, vytáhnout sytič, x-krát zatahat za šňůru, zastrčit a zase tahat jak kretén...). Dělám to po svém a do půl minuty motor běží.  Dále - nervu jí do plných otáček a řeže plynule, bez dušení v řezu. Akorát sem jednou dal málo oleje a málo se mi mazal řetěz - což i nukleární hovado musí zjistit i pouhým pohledem, že to nemaže.

Křoviňák OM jsem ještě v rukách (při práci) neměl, tak to bude takový malý překvápko. Mám k sekání asi 2.000m2 nerovný plochy. Zkušenost mám se Stihl FS80 nebo co to bylo. Kosilo to slušně, ale nesmělo se zajet do vysoký spletený trávy, to se žací hlava se strunou doslova zakousla a pak byla práce s rozmotáváním. Docela dost to vibrovalo, brněly z toho ruce, ale nic, co by se nedalo přežít. V určitých otáčkách se rozvibrovával náhon žací hlavy - to se pak rozkmital celý stroj - při práci s pilovým kotoučem docela protivný.
Pak jsem měl v ruce AL-KO - to je stroj za všechny drobný :-) Za cca 5.000 CZK v OBi, nebo za kolik to kolega koupil. Problémy se startováním - studený to chytalo asi na dvacátý až padesátý pokus, teplý už napoprvý. Sekání dobrý (struna), ale poměrně hlučný -  musí běžet ve vysokých otáčkách a hučí z toho v uších.  To u Stihlky nebylo - ač taky není zrovna dvakrát tichošlápek. No a perlička na závěr - u toho AL-KO se ulomil držák zapalovací cívky :-)) Normálně za chodu, pod skoro plným plynem to zarachotilo a bylo po křoviňáku. Reklamaci samozřejmě v OBI neuznali, tak to kolega řešil svépomocnou opravou zavařením a dodatečným vyztužením. Ona ta cívka totiž drží jen na nálitku tloušťky slabé kartonové krabice...
Pak jsem ještě kdysi (rok 2002) viděl v akci Jonsered, ale to mi přišlo, jak dětská hračka. Možná to byl čtyřtakt, ale bzučelo to, jak mutující komár a (spíše vinou obsluhy) byla produktivita práce docela slabá.

Takže tvrzení, že ta a ta značka je na prd, je značně zavádějící. Než začneme nadávat, je potřeba se zamyslet nad tím, jestli není chyba v rukách (obě levé) nebo ve volbě stroje (hobby a ještě low end - to je dobrý tak na obsekávání předzahrádky u činžáku).

A kolo štěstí? No, křoviňák mám zadarmo a na pilu sem utočil "jen" 20%. Když nepočítám dokoupené příslušenství, mám dva stroje za cenu jednoho a ještě se slevou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.52 (?), 10.2.2009 18:30

OM 746 má už dost silný motor, kde jiné značky začínají na ceně cca 25.000 Kč. Na trojzubý kotouč (nový, neprobroušený) to má menší vibrace než se strunovou hlavou. Takové popínavé chomáče beru seshora a pak od spodu, aby se to nenamotalo na tyč křováku. Chtělo by to na to dát takový rám, jako býval na kose pro sečení obilí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika