Motorová pila Oleo-mac



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 148.50 (?) 
8.1.2008 17:43

Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají. A u Bédu to platí dvojnásob. Kolo smůly a ještě více smolné a předražené výrobky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 148.50 (?), 9.1.2008 17:41

Také jsem boužel majitelem dvou křovinořezů Oleo-Mac od Mountfieldu. Zakoupil jsem je už před mnoha lety ještě než jsem začal pracovat ve firmě kde každý den pracujeme s motorovými pilami a křovinořezy a než jsem získal pořádné zkušenosti. Ve firmě máme dvě značky pil a křovinořezů, jsou to značky Stihl a Husqarna. Z vlastní zkušenosti a čtyřleté praxe mohu doporučit jedině i na občasné domácí používání pily jedině Husqarna a křovinořezy zase jedině Stihl. Určitě i když tyto stroje nepoužíváte profesionálně se vyplatí připlatit a koupit si stroje od dvou jmenovaných značek Hq., Sti. Méně se nadřete, máte jistotu kvality a menší spotřebu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.2 (?), 9.1.2008 18:40

Pro ty, kteri se teprve budou rozhodovat co koupit:

Poradi oblibenosti "znacek" retezovych pil v USA:

Forestry=lesnici, tezba dreva

1. Husqvarna - 41%
2. Stihl - 40%
3. Jonsered - 7%
4. Echo - 4%
5. Ostatni - 8% 

Arborists=prorezavani

1. Stihl - 54%
2. Husqvarna - 34%
3. Jonsered - 7%
4. Dolmar - 17%
5. Ostatni - 5% 

Pro ty kterym nedela problem anglictina
http://forestry.about.com/library/tree/aabyb-chainsaws.htm 
http://www.arboristsite.com/showthread.php?t=37395

PS: Ja mam Stihl MS260.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.246 (?), 9.1.2008 18:07

Dobrý den pro všechny.

Připojuji názor a osobní zkušenost.

Měl jsem možnost navštívit výrobní závod v Maďarsku, kde se vyrábí "nejprodávanější, nejkvaltnější" atd. pily Oleo-mac. Jak je výše mnohokrát uvedeno, jedná se o stroje, které se prodávají za ceny které jsou  srovnatelné s profi značkami. reklamní kampaň a kolo štěstí musí nědo zaplatit. Je až nepochopitelné, že zákazník je ochoten zkoušet na kole štěsí, zda dostane nazpět peníze, které musel nejdříve položit na pult za vybrané zboží. Pokud vytočí slevu, dostane svoje vlastní peníze. To co mnohé z Vás  láká k nákupu  tohoto sortimentu, je právě ta sleva, kterou si však sami zaplatíte.  Počkejte si u toho losovacího zařízení jaké slevy padají, možná Béda vytočí nějakou pěknou slevu, ale Vy?Pokud se jedná o kvalitu strojů,  informujte se ve vašem okolí, který profesionální těžař pracuje s touto značkou. Parametry stroje stojí za porovnání. Pokud porovnáte spotřebu, zjistíte, že  tyto stroje spotřebují při stejné práci  více paliva a oleje. Kdo využívá tyto stroje na pořez ve větší míře zaplatí navíc za palivo podstatně vyžší cenu. Porovnejte tuto značku s pilou Homelite.

                                 Homelite CSP 4518                  OM 947

objem                          45                                                45

výkon                            2,7                                               2,3

lišta                               45                                               41

hmotnost                      5,9                                              4,9

 

Cena                        7.490                                          11.820

Víte proč je o tolik dražší?  :

Pokud budete mít štěstí a vytočíte 35% dostanete svoje peníze zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.24 (?), 9.1.2008 19:14

Patřím k okolnostmi doltačeným majitelům pily Oleo Mac 952. Když jsem pilu kupoval (cca 3 roky zpět), a tenkrát  nebyla na českém trhu "padesátka" pod 15 tisíc. I  H55 v akci byla za 15 500, - ,   ostatní "padesátky"  byly v kamenných obchodech i na netu hodně vysoko nad 15 tisíci korunnami. Třeba Jonsered 2150 byl za cca 17 500,-. Myslím, že svými proklínanými výrobky, Mountfield udělal, že velmi kvalitní konkurence je nyní cenově srovnatelná a rozhodně pro nás všechny, dostupnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 10.1.2008 6:59

Řekl bych, že to není až tak zásluha Mountfieldu. Cenově dostupnější jsou zahradní stroje, dílenské nářadí i domácí spotřebiče. Je to způsobeno spíš záplavou tohoto zboží za dumpingové ceny z Asie a neochotou českého zákazníka připlatit si za kvalitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.146 (?), 10.1.2008 9:05

Zapomínáte za kolik byl dolar dříve a teď. Řada výrobků se podstatně zlevnila díky silnější koruně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.74 (?), 4.5.2008 15:05

Moje zkušenosti s pilou Oleo:

Před 10 roky jsem si "to" taky koupil, naštěstí ne u mountfieldu. Za 4 týdny jsem spotřeboval ty pily 3 -

u první jsem zadřel řetěz na liště, po handrkování u prodejce na můj nátlak pilu rozebral a přívodní hadička byla prošroubovaná šroubkem, takže to skoro nemazalo.

Druhá běžela asi týden, pak se roztekl karter pod válcem (umělá hmota, asi tam byla bublina). Zase k prodejci, zas jsem se dohadoval a dostal třetí. 

Třetí uletěla ojnice u pístního čepu (nejspíš se přebíhala přes otáčky). 

Prodejce mi místo ní podal husqvarnu 55 a oleo přestal prodávat. Fakt.

Nevím jestli jsem měl kliku, nebo jestli je to u husqvaren normální, ale nechal jsem si jí 2x seřídit a měnil jsem na ní jen řetězy, lištu a řetězku a 1 svíčku, ale tu spíš preventivně. Není to teda pilka zrovna na těžbu, i když dá se taky, ale co se mně týče, můžu jen doporučit. I když má taky karburátor z číny.

Tenkrát jsem chtěl ušetřit, proto jsem oleo koupil, a když jsem si pak přičetl hádání se s prodejcem, čas a cesty, tak musím konstatovat, že jsem vlastně prodělal.

Můj názor je: když se rádi hádáte a vlastně pilu nepotřebujete, kupte si to oleo u bédi. Jestli potřebujete řezat, nekoukejte moc na korunu a buď husqvarnu nebo stihl - podle toho, který servis je pro vás blíž - kdyby náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 4.5.2008 15:43

Jen taková drobná poznámka k té první závadě. Když Vám nefungovalo mazání řetězu a i přesto jste pilu používal až do úplného zadření lišty, tak namístě toho prodejce bych Vám prodal ruční pilu.Je totiž pravidlo mazání kontrolovat. A když pila nemaže tak se neřeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 4.5.2008 18:14

Sice mi Béďa v žaludku nijak neleží, ale z oleomacu se mi ježí chlupy na zádech. Začalo to někdy před třinácti lety "zaručeně objektivními" články v tisku bez označení slovem inzerce, kde se píše, že to jsou nejprodávanější a nejspolehlivější pily na světě. Soused se nechal zviklat reklamou a u Bédi zakoupil výrobek za cca 12500,-. Typ už si nepamatuji, ale zaujala mne celoplastovým zpracováním, subtilními páčkami i držadly. Soused se rozplýval, jaký je to kauf - tenkrát byly pily opravdu, díky kursu koruny, drahé, navíc, co si pamatuji, tak nějaké hobby řady nebyly k vidění. Asi po měsíci za otcem zašel, aby si pilu prohlédl, že "nějak divně řeže." Otec nebyl doma, tak jsem vzal pilu já a přímo před sousedem jsem ji nastartoval a zařízl do cca 20 cm polene, a to nijak zhurta. V polovině se, což jsem nikdy nezažil, vysmekl motor s lištou ze silentbloků a mně zůstaly v ruce jen držadla s nádržkami, které visely za hadičky a kabely. Páka brzdy sjela s motorem dolů, takže se nedala použít - geniální. Tak jsem to opatrně típnul a dovezli jsme to k Béďovi. Ten sice zkoušel kecy o nesprávném zacházení s pilou, ale soused byl celkem v ráži, takže nakonec přislíbili vrácení peněz. Z těch se na konec vyklubal pouze platební kupon platící pouze u Bédi, ale lepší než opravená původní pila :-). Pak mi čas od času přistála pila oleomac, často s utavenými plasty v okolí motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika